Reportáž skončila 28. 12. 2016 10:01

Česko vs. Švýcarsko

Zápas hokejového mistrovství světa do 20 let komentuje Petr Fojtík

ČESKO - ŠVÝCARSKO 3:4 (0:0, 0:2, 3:2 - 0:1) po prodloužení

Český tým nenavázal na výhru nad Finskem a Švýcarsku podlehl 3:4 v prodloužení. Bod ale musí brát, Chlapík vyrovnával 17 vteřin před koncem třetí třetiny při power play.

60:23

3:4 - Hischier ujel všem a po 23 vteřinách ukončil prodloužení střelou mezi betony Škarka.

60:01

60:00

Skončila třetí část, bude se nastavovat.

59:43

3:3 - Chlapík završil drtivý tlak střelou do sítě. Se svými spoluhráči strávil na ledě více než dvě minuty.

57:26

Hischier 2 minuty za vysokou hůl. Ideální možnost na srovnání.

57:00

Tři minuty do konce a český tým se nemůže dostat do šance na vyrovnání.

55:13

Českým hokejistům se teď nedaří probít do útočné třetiny přes červenou švýcarskou hráz.

53:54

Česká střídačka stáhla hru na tři lajny.

53:40

Koblížek práskl do puku, Pottelberghe zasáhl lapačkou.

52:55

Miranda ujel českým obráncům, Škarek kritickou situaci zvládl a udržel tým v naději na body.

52:24

Pottelberghe  zasahoval proti ráně Kašeho nadvakrát. Český tlak sílí.

50:41

2:3 - Chlapík po 12 vteřinách využívá přesilovku. Z vrcholu kruhu zacílil přesně k tyči, brankář toho moc neviděl.

50:29

Weber 2 minuty za hákování.

48:34

1:3 - Riat se trefil přesně. Škarek nic neviděl přes clonícího Thürkaufa. Češi pykají za další hloupé vyloučení.

48:11

Zbořil 2 minuty za krosček. Za nebezpečný faul mohl dostat i vyšší trest.

47:47

Na opačné straně zahrozil Miranda.

47:17

Hra s menším počtem hráčům českému celku sedí, Kaše se natlačil před brankáře, skulinu v jeho postoji nenašel.

47:05

Chlapíkovu střelu našel brankář v lapačce.

46:34

Faulovaný Špačel dostal také 2 minuty - za filmování.

46:34

2 minuty za hákování Prassl.

45:44

Srovnat mohl Musil, jenže v dobré pozici mu puk sjel z hole.

45:02

1:2 - Zbořil vybojoval puk ve středním pásmu pro Koblížka, který utěšenou ránou k tyči vrací Česko do hry o body.

44:36

Také Kurovský si na brankáře soupeře střelou z úhlu nepřišel.

43:43

Musil poslal po ledě bekhend směrem k brankáři, ten se opět nezapotil.

32:56

Další střela Česka, kterou po ráně Chlapíka likviduje Pottelberghe. Nic světoborného předvést nemusel, puk mu mířil na hruď.

42:22

Češi jsou v pěti, jenže tlak Švýcarů pokračuje.

41:00

Český tým se zatím úspěšně brání páté přesilovce soupeře.

40:01

Začala 3. třetina.

Češi ubrali ve druhé třetině na aktivitě a před poslední periodou prohrávají 0:2.

40:00

2. třetina skončila. Po odpískání dostal 2 minuty za sekání Zbořil.

39:50

Riat hledal skulinku mezi rukou a tyčkou Škarka. Nenašel.

38:55

Češi propadli a Švýcaři jeli ve třech na jednoho. Průšvih vyřešil Škarek i s pomocí tyčky.

37:15

Pěknou individuální akci Kaše znehodnotil slabou střelou bekhendem.

36:03

0:2 - Před bránou zůstal volný Thürkauf a puk zametl do sítě. S českým týmem to vypadá hodně zle. Tenhle zápas bude otáčet proti odpočinutému soupeři težce.

35:04

2 minuty za vyseknutou hůl a Hronek podruhé na hanbě.

34:15

Thürkauf objel bránu, do zakončení ho tentokrát Češi nepustili.

33:32

Češi ustáli i třetí oslabení, to jim ale nestačí, protože musí dohánět manko jedné branky.

31:31

Musil hodil obránce Švýcarska na gólmana a pak dopravil puk do brány. Rozhodčí mu ale předtím pískli faul.

31:31

Musil 2 minuty za nedovolené bránění.

31:15

Špaček vypálil od modré, jenže přitom zlomil hůl.

29:19

0:1 - Švýcaři jdou do vedení. In Albon využívá nedůrazu českých hráčů v obranném pásmu a také pěkné nahrávky Hischiera na osu hřiště. Šlarkovi puk propadl pod ramenem.

28:15

Češi častěji pálí od modré, jenže brankáři nikdo necloní a Pottelberghe  puky vidí a snadno chytá.

27:50

Jašek vybruslil před bránu, polostřelou ale klec hodně minul.

27:22

Po ubráněném oslabení se Češi vrhli do útoku, minutu mačkali Švýcary před brankářem, jenže vyloženou šanci si nevytvořili.

25:41

Zbytek oslabení Češi snadno přečkali bez úhony.

24:25

Thürkauf neváhal a místo nahrávky na lépe postaveného spoluhráče střílel do Škarka.

23:41

Nečas 2 minuty za sekání. Zbytečný faul ve středním pásmu posílá český tým do čtyř.

22:58

Střelecké trápení Česka pokračuje. Zbořil dostal dobrou přihrávku, sám před brankářem mířil do brankáře. V té době bylo už přesilovce.

22:11

Hischier ohrozil Škarka i v oslabení. Česku se přesilovka nedaří.

21:30

Česku vázla kombinace i kvůli vodě na ledě.

20:51

2 minuty za sekání Riat. Také Češi si zahrají přesilovku.

20:47

Češi jsou v pěti.

20:01

Švýcaři dohrají přesilovku, trvat může 43 vteřin.

20:01

2. třetina začala.

Stav se v první třetině nezměnil, Češi měli navrch, dobývání soupeřova valu je stojí hodně sil.

20:00

1. třetina skončila.

19:43

Po dlouhém obléhání se Češi konečně osvobodili. Škarek si předtím připsal těžký zákrok při střele od modré.

18:47

Hronek 2 minuty za hákování.

17:57

Koblížek proklouzl podél mantinelu, našel najetého Jaška, který však zblízka trefil zase jen gólmana.

16:33

Úporná obrana soupeře slaví úspěch. Rána Krenželoka k brankáři přes clonící hráče neprošla.

15:48

Tuhle Hrdinkovu propagační ránu ze středního pásma Pottelbergh snadno lapil.

14:15

Češi zahráli nedovoleně rukou, hra je přerušená, následuje komerční pauza.

13:45

První vyložená šance Česka. Kalina nabídl puk Šoustalovi, který zblízka brankáře Pottelbergha nepřekonal.

12:00

Češi byli dlouhou v pásmu soupeře, jenže k pořádně střele se nepropracovali.

11:06

Hrdinkovu střelu od modré zkrotil brankář a Švýcaři mohou konečně vystřídat unavenou pětku.

Branky a nahrávky: 46. Koblížek (Zbořil), 51. Chlapík (Hronek, Špaček), 60. Chlapík(Špaček, Zbořil) - 30. In Albon (Hischier, Diem), 36. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf). 61. Hischier. Rozhodčí: Lemelin, Salonen – Kohlmüller, Suominen.

Česko: Škarek (Vladař) – Hrdinka, Hronek, Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Špaček, Stránský, Musil – Nečas, Kurovský, Kaše – Chlapík, Jašek, Koblížek – Šoustal, Suchý, Reichel.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler, Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat, Thürkauf, Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.