Chabá střelba potopila tým

17 1999
M o s k v a (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Recept osvědčený z předchozího utkání se Švédy hokejistům na Baltica Cupu podruhé nevyšel. Finsko ztrestalo studený začátek národního týmu dvěma góly a s přispěním oslavovaného nováčka Nurminena v brance přestálo soupeřovy pokusy vyrovnat. Poražení ukázali srdce, nevzdali se, nicméně v závěru pouze snížili. "Bereme to jako dobrou zkoušku, víme, že na mistrovství světa nemůžeme začít a za pár minut prohrávat dva nula," řekl kapitán Robert Reichel.Napište v CHATU svůj názor na utkání

"Téměř stejné situace, dvě přihrávky z pravého křídla mezi kruhy a rychlé střely, výrazně ovlivnily další minuty. Neodbytní Finové dusili českou rozehrávku vynikajícím pohybem.
Sudí Zajcev často vylučoval, takže se na ledě objevily různé počty hráčů. Zrodila se i málo vídaná situace tří proti třem. Při ní ujel Patera, avšak blafák do forhendu mu Nurminen vyrazil. Podobně ztroskotali Kučera s Kořínkem. Z pěti nájezdů na turnaji reprezentanti neproměnili žádný.

"Ledem to nebylo, puk mi neskákal, prostě mi to vykryl," poznamenal Pavel Patera.
"Nurminena znám z finské ligy, ale takhle jsem ho ještě chytat neviděl," přidal se útočník Roman Šimíček.

Znamenitě motivovaní Finové dotěrnost předvedli při trefě na 3:0. Hentunen se od zadního mantinelu natlačil do brankoviště, zaclonil výhled gólmanovi Salfickému, praštil jej holí přes chrániče a dorazil střelu Kapanena.

"Bylo to důležité střetnutí, první v Moskvě a navíc s druhým mužstvem Euro Hockey Tour," řekl finský trenér Hannu Aravirta.

České mužstvo chvílemi sázelo na totální ofenzivu, jenže Špaňhelův bekhend po kličce zastavila na poslední chvíle čepel hokejky bránícího protivníka pár centimetrů před čárou.
Po masové rvačce v polovině střetnutí dostal trest do konce zápasu Šimíček, čímž se rozbila kompaktnost formací. Bojující Patera vytvořil z "Gretzkého úřadu" za brankou pár nadějných pozic, ale jeho pas přesně napálil jedině Čajánek. V 58. minutě odjel Salfický na střídačku, ale přesilovku šest proti čtyřem zhatilo vyloučení Výborného.

Česká republika - Finsko 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a asistence: 48. Čajánek (Patera) - 3. Ikonen (Saarela), 13. Ikonen (Saarela), 24. Hentunen (Kapanen). Rozhodčí: Zajcev (Rus.). Vyloučení: 13:10, navíc Šimíček do konce. Diváků: 1100. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:0. Vývoj skóre: 0:3, 1:3.