Václav Skuhravý (vlevo) a Petr Kumstát. Gólové mašiny Karlových Varů

Václav Skuhravý (vlevo) a Petr Kumstát. Gólové mašiny Karlových Varů | foto: ČTK

Chcete dát gól? Řekněte věžím

• 0
Jedenáct gólů, jedenáct asistencí. Pak že Skuhravý s Kumstátem nejsou hokejová dvojčata. Karlovarské věže měly před zápasem s Boleslaví navlas stejné statistiky. A moc šancí změnit to neměl ani včerejšek. "Vy to nevíte? Dělíme se o všechno," smál se před časem Václav Skuhravý, karlovarský kapitán.

Proč? Když jim to spolu nešlo, rozdělil je kouč Paleček. "Dávají si na ledě málem přednost," vysvětloval.

Možná si od sebe potřebovali odpočinout. Alespoň počáteční výsledky dávaly Palečkovu rozhodnutí za pravdu. "Trefují se teď oba v každém zápase," pochvaloval si.

Jenže i to skončilo. "Tak nás dal trenér znovu k sobě," vysvětloval pak Skuhravý. "Říkal nám to už, když nás rozděloval, bylo to jen dočasně. Ať si od sebe odpočineme a přijdeme na jiné myšlenky. Pak ale přišla série porážek."

A to byla chvíle, kdy se měli oba dát znovu dohromady. Poprvé ve dvojzápase s Libercem, který rozdělila reprezentační pauza. Při premiéře na severu Čech ještě gól nedali, ale pak to začalo.

Když střílí věže Skuhravý x Kumstát

Souboj o krále kanadského bodování nemá ve Varech už dlouho jinou zápletku. Letos je to stejné. Do včerejška měli oba stejný počet bodů: dvaadvacet. Když dvojky vydělíte, dostanete počet gólů a přihrávek - samé jedničky.

Magie? To už je jedno. Stejný počet gólů a asistencí stejně nemají. Skuhravý včera proti Boleslavi dvakrát nahrával, Kumstát přidal do obou kolonek po jednom zápisu.

V domácí odvetě už zařídili vítězný gól Energie. Skuhravý přetlačil u branky nešťastného beka Moravce a vystřelil bekhendem z těžkého úhlu na branku, Kumstát puk tečoval za Fikrtova záda.

Další zápas? Doma s Kladnem. To je učebnicový příklad. Hraje se třináctá minuta, když Kumstát posílá Skuhravého do brejku. Rána švihem a Energie vyrovnává na 1:1. Za dalších třináct minut se situace opakuje. Znovu nahrává Kumstát, znovu střílí karlovarský kapitán.

Gól daly věže i Třinci. Jediný gól Energie v prohraném zápase s neoblíbeným soupeřem. Tentokrát střílel Kumstát, Skuhravý poprvé nebodoval.

Vynahradil si to pak doma se Spartou, kdy pro změnu mlčel Kumstát. "Venca říkal, že to gól nebyl, že to tam hodil rukou. Prý by vsadil i auto, takže uvidíme, s čím bude jezdit," usmíval se po zápase Kumstát, když padla řeč na spornou branku týmu z Holešovic. Branku, kvůli které Energie doma vyhrála až v prodloužení.

Že Karlovým Varům v poslední době šedesát minut hry nestačí, to si už totiž všiml každý. Stejné to bylo i včera doma s Mladou Boleslaví. Přetahovanou musel rozhodnout až štírek Pech, který si po přesilovkové ráně beka Proška nejdřív proklestil cestu k puku vyraženému gólmanem Šindelářem.

Co platilo včera ještě? Samozřejmě. Góly dával první útok. Poprvé střílí Košťál, asistují Kumstát se Skuhravým. Druhá trefa? Držte se: dává Kumstát, přihrává Skuhravý s Košťálem. Tyhle počty se asi jen tak nezmění.