Chomutov zvýšil v první lize náskok

Praha - Už o devět bodů vedou hokejisté Chomutova čtrnáctičlenný peloton týmů první ligy. Zatímco druhá Jihlava porazila v 21. kole poslední Písek až v prodloužení 4:3, Severočeši se v souboji s Kometou Brno zaskvěli před domácími fanoušky hladkou výhrou 5:0.

Chomutovští se ujali vedení už po 76 sekundách hry, ale pak se skóre 40 minut neměnilo, přestože zejména šance domácích mnohokrát po gólech volaly.

Střeleckou smůlu domácí protrhli v nástupu do třetí třetiny, kdy čtyřmi brankami za čtyři minuty vyhnali do té doby dobrého Smolku z branky.

Ráz utkání mezi Jihlavou a Pískem určilo pět gólů v početní převaze. Po podprůměrné první třetině se do dvougólového vedení dostala domácí Dukla, ale hosté dokázali vyrovnat a osm minut před vypršením normální hrací doby přidali třetí gól.

Jihlava si v závěru stihla vynutit prodloužení a v něm vybojovala i druhý bod.

V souboji o třetí místo Ústí nad Labem zdolalo Beroun 3:0 a brankář Sáblík se mohl pochlubit třetím čistým kontem od začátku ligového ročníku.

Výsledky - 21. kolo
Dukla Jihlava - Písek 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
25. Bakus, 28. Altrichter, 57. Cmunt, 63. Kaňkovský - 37. a 52. Nouza, 31. Míka. Rozhodčí: Vlček - Urban, Fiala. Vyloučení: 9:12, navíc Kubeš 10 min. - Hřebejk, Květoň 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1810.

Hradec Králové - Kadaň 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
48. a 58. Roubík, 6. Fišer, 34. Beck, 35. Fejgl - 28. Vobořil, 30. Polanský. Rozhodčí: Skoupý - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1400.

Třebíč - Opava 4:4  (0:3, 4:1, 0:0 - 0:0)
21. a 23. Beroun, 34. Žiška, 34. Lála - 4. Kaňka, 7. Mikšan, 11. Vosátko, 26. Zdeněk. Rozhodčí: Dvořák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1400.

Prostějov - Olomouc 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
10. Kubiš, 17. Černý, 65. Pospíšil - 10. Dostál, 49. Komínek. Rozhodčí: Vokurka - Drobílek, Jeletz. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4500.

Slovan Ústí nad Labem - Beroun 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
6. Dragoun, 18. Drábek, 34. Buďa. Rozhodčí: Štěpán - Stulák, Koskuba. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3000.

Havířov - Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 1:0, 2:1)
16. Procházka, 39. Říha, 47. Rimmel, 49. Volák - 6. Slanec, 54. Vyskočil. Rozhodčí: Polák - Urajský, Libina. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1477.

Chomutov - Kometa Brno 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
2., 42. a 44. Jeslínek, 41. Polodna, 45. Révay. Rozhodčí: Štěpán - Řešátko, Ondrášek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1250.