Chomutovské vítězné tažení pokračuje

15 2003
Praha - Hokejisté Chomutova pokračují i po deseti odehraných kolech ve vítězném tažení první ligou. Tentokrát v domácím prostředí jasně přehráli jednoho ze spolufavoritů soutěže, Jihlavu, 4:0 a ještě neztratili ani bod. Naopak druhý Beroun zaváhal doma s Hradcem Králové, který udolal až v prodloužení 4:3.

Chomutov postupně získával převahu, ve 26. minutě otevřel skóre a definitivně jej posadily na koně dva góly ve 32. minutě. Jihlava ani potom nepolevila, ale Jarinu v domácí brance překonat nedokázala. V poslední dvacetiminutovce Chomutov přidal čtvrtý gól a s jistotou dokráčel k desátému vítězství za sebou.

Dramatický zápas v Berouně rozhodl po 51 sekundách hry v prodloužení domácí útočník Petr Horčička střelou nad rameno hradeckého brankáře Duška. Jinak bojovný duel domácím po čtyřicet minut moc nevycházel, protože hosté dvakrát vedli. Beroun však dokázal dvakrát vyrovnat a v prodloužení získat i dva body.

Výsledky - 10. kolo
Chomutov - Jihlava 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
26. a 51. Kostoulek, 32. Szakal, 32. Šíp. Rozhodčí: Machačný - Hauser, Štych. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Diváci: 1900.

Kometa Brno - Třebíč 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
31. Nohel, 55. Navrátil - 54. Valko. Rozhodčí: Tombík - Kurajský, Lipina. Vyloučení: 3:3, navíc Kučírek (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1500.

HC Slezan Opava - Panters Havířov 3:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
1. Suchánek, 3. Šebesta, 40. Prokop - 4. Žůrek, 47. Saj, 56. Kočara. Rozhodčí: M. Dvořák - B. Dvořák, Klouda. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:0. Diváci: 720.

Olomouc - Kadaň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
20. Karný, 24. Brančík, 52. Liška - 15. Fořt. Rozhodčí: Hradil - Brada, Pala. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 1800.

Beroun - Hradec Králové 4:3 po prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
36. a 61. Horčička, 13. Besser, 46. Eiselt - 19. Šulc, 26. Polák, 39. Razinger. Rozhodčí: Florián - Ondrášek, Řešátko. Vyloučení: 4:8, navíc Mocek (H. Králové) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1300.

Mladá Boleslav - Prostějov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
28. a 41. Metlička, 16. Král, 45. Slanec - 57. Černý. Rozhodčí: Vlach - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1580.

Písek - Slovan Ústí nad Labem 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
14. a 20. Květoň - 3. Sedlák, 21. Koudelka, 59. Kudrna. Rozhodčí: Vampola - Fiala, Urban. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 600.