Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Cíl Budějovic: zvládnout úvod série

5 2003
České Budějovice - O hokejových utkáních pražské Sparty s Českými Budějovicemi se může říkat, že jsou to tradiční bitvy. Jihočeši, byť v jiných sportech váhající, mají k hokeji vztah. A Sparta je Sparta. Nikdo by už asi nespočítal, kolikrát se obě mužstva potkala. A dnes se v Praze střetnou opět, zahájí sérii na čtyři vítězná utkání v prvním kole play off nejlepších osmi týmů po základní části soutěže. Co na to říkají hráči a trenéři českobudějovického celku? „Je to série od nuly,“ poznamenal útočník Zdeněk Ondřej.

 „Play-off je úplně jiná soutěž, ve které mají všichni stejnou výchozí pozici.“ Ví, že Sparta má výhodu domácího prostředí. „Ale my venku hrát umíme,“ připomněl, že České Budějovice se v této sezoně zvedly právě díky zápasům na ledě soupeřů.

„Spartu bych rozhodně nepovažoval za favorita série,“ říká odvážně Zdeněk Ondřej. „Kdo udělá méně chyb, vyhraje.“ Jeho víra ve vlastní síly českobudějovického týmu možná někoho překvapí.

„Nevidím to, že Sparta měla titul. Když budeme zdrávi, můžeme ji zvládnout.“

Jak se může dnešní první utkání v Praze vyvíjet? Jak bude vypadat prvních 20 minut zápasu? Je to stále hlavně názor hráčů nebo trenérů:

JAN SLAVÍK, obránce, hostující ze Sparty: Doufám, že nebudeme inkasovat v prvních deseti patnácti minutách zápasu. Nejlepší by pro nás bylo nedostat gól v celé první třetině. Jinak by z nás Sparta mohla mít respekt. Myslím si, že se těžko někdo odváží k tomu, aby začal napadat dvěma či třemi hráči. Každý bude na začátku série opatrnější.

PETR MÍKA, útočník, hostující ze Slavie: Myslím si, že Sparta na nás vletí. A my to musíme ustát. Bylo by ideální dát jí z brejků nějaké góly a pak se uvidí. Musíme se snažit o stoprocentní výkon pro mužstvo, udělat vše pro to, abychom uspěli.

ZDENĚK ONDŘEJ, útočník: Bude to první utkání a každý bude čekat na chybu soupeře. Bude se hrát odzadu, žádný otevřený hokej. Každý se bude snažit bránit střední pásmo. Dopředu se bude tlačit Sparta. My musíme dokázat, že pro ni nejsme lehkým soupeřem.

STANISLAV JASEČKO, obránce: Pro vývoj prvního zápasu je více možností. První je, že soupeř začne zostra a prvních 20 minut odehraje naplno, bude se snažit nás přehrát a rychle rozhodnout. Druhou možností je, že nás Sparta nechá hrát a počká, co uděláme my. A třetí, že se nám může podařit dát i nějaký gól a přitom nasadíme obranu, jakou venku hrajeme. Mužstvo na to máme dobré.

JAROSLAV LIŠKA, jeden z dvojice trenérů: Bude to úplně jiný zápas, než jaké jsme spolu hráli v základní části. Od Sparty očekávám veliký nástup, zvlášť, když vidí naše problémy se zraněními a nemocemi. My budeme hrát defenzivně, těžko se budeme nutit do útočení. Uvidíme, jak dokáže Sparta hrát.

Sportovní redakce MF DNES v Českých Budějovicích: Sparta bude mít prvních 20 minut zápasu jen mírně navrch. Ne proto, že je mistrem, ale proto, že se celou sezonu dost šetřila, alespoň tak vypadala. Začne ale opatrně, protože její trenér Alois Hadamczik bude chtít mít jistotu možnosti úderu v dalších dvou třetinách. Určitě nechce, aby jeho celek prohrával. Nechá proto své svěřence překvapivě dost bránit. Je také proslulý tím, že dokáže připravit i vedlejší účinky a může překvapit maličkostmi, kterými se bude snažit hostující České Budějovice rozhodit.

 

Tabulka ligy

Klub Z V VP PP P SKÓRE BODY
1. Plzeň 0 0 0 0 0 0:0 0
2. Pardubice 0 0 0 0 0 0:0 0
3. Olomouc 0 0 0 0 0 0:0 0
4. Sparta 0 0 0 0 0 0:0 0
5. Zlín 0 0 0 0 0 0:0 0
6. Vítkovice 0 0 0 0 0 0:0 0
7. Třinec 0 0 0 0 0 0:0 0
8. Jihlava 0 0 0 0 0 0:0 0
9. Chomutov 0 0 0 0 0 0:0 0
10. Hr. Králové 0 0 0 0 0 0:0 0
11. Kometa 0 0 0 0 0 0:0 0
12. Ml. Boleslav 0 0 0 0 0 0:0 0
13. Litvínov 0 0 0 0 0 0:0 0
14. Liberec 0 0 0 0 0 0:0 0

Najdete na iDNES.czmobilní verze