5. března 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - VÍTKOVICE 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) Konec utkání
60:00
Konec utkání, Třinec vítězí 3:2. Vítkovice nevyhrály buly a pak už se do třetiny nedostaly. Trvaj zasahoval ve 3. třetině třináctkrát, Lakosil devětkrát. Třinec byl tedy střelecky aktivnější a dokázal si výhru v závěru pohlídat i díky dobré obraně.
59:15
Konec oddechového času. Pokračuje power play Vítkovic.
59:14
Vítkovice si vzaly oddechový čas, vhazovat se bude po levé ruce Lakosila.
59:07
Trvaj vyjíždí z branky, hosté se usadili v pásmu a hrají power play.
57:50
Janků zachytil v útočeném pásmu rozehrávku vítkovického Olesze, přihrál Meluzínovi, ale jeho střelu trvaj chytil do lapačky.
56:48
Oba týmy hrají v pěti. V přesilovce měli domácí jedinou šanci, ale byli při ní velmi blízko gólu. Procházkovu střelu od modré vyrazil Trvaj na levou tyčku.
54:48
Další faul, vyloučen je Zápotočný za hrubost. Třinec bude hrát přesilovku 4 na 3.
54:35
Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je domácí obránce Jančařík za podražení. Hraje se čtyři na čtyři.
54:08
Na trestnou lavici putuje hostující Černošek za nedovolené bránění. Předtím se hosté nedostali do tlaku, naopak šanci měli Třinečtí. Malinského střelu Trvaj vyrazil před Zadinu, ale ten se nestačil zorientovat a vystřelil vedle.
51:39
Vítkovice využívají i přesilovku pět na čtyři a snižují na 3:2. Tři vteřiny před koncem početní výhody hostů neudržel Lakosil sřelu Philippa a v následném závaru před třineckou brankou se nejlépe zorientoval Kaděra, který dorážkou dostal Vítkovice do zápasu.
49:42
Vítkovičtí využili dlouhou přesilovku 5 na 3. Poté, co se úvod dvojnásobné přesilovky hostům nepovedl, přihrál Kaděra od levé tyčky před brankoviště Philippovi, který střelou těsně nad ledem snížil na 3:1.
48:51
Další faul Třince, dvojnásobná přesilovka Vítkovic bude eventuálně pokračovat i po návratu Gřegořka. Vyloučen je totiž Král za sekání, který se stal třetím domácím hráčem na trestné lavici.
48:24
Hosté budou hrát minutu a 47 vteřin přesilovku pět na tři. Za nedovolené bránění je vyloučen Procházka.
48:11
Vítkovice budou mít šanci snížit v přesilovce. Vyloučen je domácí Gřegořek za držení.
47:50
Hubáček nabruslil až před Lakosila, ale mířil jen do jeho vyrážečky.
46:50
První pořádnou akci předvedli ve třetí třetině hosté: Burger nahrál mezi kruhy Kaděrovi, ten ale špatně trefil puk, který letěl snad dva metry vedle branky.
43:35
Třinec vede už 3:0. Přesilovka domácích pokračovala v poměru pět na čtyři. Trvaj v ní neudržel střelu Jančaříka a dojíždějící Meluzín dal po ledě teprve svůj druhý gól v sezoně.
42:48
Třinec využívá přesilovku 5 na 3, 2:0. Zadina nahrál Procházkovi, ten vrátil puk na modrou Malinskému, který si kousek popojel a tvrdou ranou prostřelil Trvaje.
42:20
Marek je na ledě a Třinec hraje téměř minutovou přesilovku v pěti proti třem.
42:02
Třinec budou hrát ve třech proti čtyřem, za hrubost je vyloučen Kumstát.
41:12
Vítkovice ani jednou nevystřelily na branku a jeich přesilovka končí krosčekem Philippa. Bude se hrát 4 na 4.
40:20
V úvodu třetí části hákoval útočník Marek a Vítkovice tak budou hrát přesilovku.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. V prostředním dějství byl Třinec jednoznačně lepším týmem. Domácí lépe bruslí, vypracovali si množství šancí a kdyby měli lepší koncovku, mohl být třetí třetina pouhou formalitou. Zásahy brankářů: Lakosil 11, Trvaj 18.
37:48
Po střelách Čakajíka a Zadiny měl dobrou šanci Skořepa, který se nejlépe zorientoval v mlýnici před travejm. Ten se proti střele třineckého křídla položil na led a se štěstím puk pravým betonem vyrazil.
37:00
Třinec na chvíli polevil a nechává hrát hosty, ale pozorná domácí obrana Vítkovické do šance nepouští.
34:35
Třinec druhou přesilovku nevyužil, i když ji sehrál dobře. Trvaj zasahoval proti střelám Janků, Jančaříka a Gřegořka a při největší šanci soupeře mu pomohla i boční konstrukce. Tu orazítkoval Zadina, který dostal od Malinského křížný pas k pravém tyči, ale puk mu poskočil a netrefil jej ideálně.