10. března 2003

Utkání komentuje Jiří Punčochář

ZNOJMO - PARDUBICE 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
60.00
Zápas skončil. Znojmo podalo lepší výkon než v neděli, připsalo si zasloužené vítězství a vyrovnalo stav série na 2:2. Hrdinou utkání byl brankář Altrichter.
58:10
Stav utkání se nemění, Pardubice se obranily a v oslabení se k další odpovědi nedostaly.
56:10
Počet hokejistů na ledové ploše se stále mění, faulů přibývá. Tentokrát hřešil Kropáč (krosček), Znojmo bude mít znovu početní výhodu.
55:27
Přesilovku hostů ukončil Duben, který se podražení soupeře odebral na trestnou lavici. Počet hráčů na ledě je vyrovnán - čtyři na čtyři.
55:14
Pardubice snížily na 1:4. Lubina našel před brankou osamoceného Divíška, který bezpečně skóroval a pokazil Altrichterovi radost z vychytané nuly.
54:52
Po Soudkovi je za sekání vyloučen Barus, po jehož zákroku zůstal u mantinelu ležet Koukal. Pardubice hrají přesilovku pět na tři.
52:26
Hokejisté Znojma se snaží pomoci brankáři Altrichterovi k čistému kontu. Během dvou minut na něj prošly jen rány Čáslavy a Mudrocha, kterou ještě dorážel Divíšek, ovšem gólman potvrdil svoji současnou pohodu.
53:34
Domácí jsou pod tlakem, protože Pardubice se pokoušejí o zázrak, nebo alespoň o čestný úspěch. Na hanbu míří za hrubost Soudek.
50:28
Další přesilovka Východočechů. Tentokrát inkasoval dvě minuty Erat za hru vysokou holí.
48:10
Hosté početní výhodu neproměnili v kýžený gól, Znojmo důsledně bránilo a pozorného Altrichtera dvakrát ohrozila jen Lubinova řada.
46:10
Nyní si přesilovku pro změnu vyzkouší celek Pardubic, na trestnou lavici putuje Toman. Znojmo už v dlouhé početní výhodě další gól nepřidalo, naopak se zdálo, že domácí náskok ukolébal a Pardubice měly opticky více ze hry, byť bez vážnější příležitosti.
44:56
Ve velké šanci se objevil Lubina, ale Altrichter zasáhl včas.
42:54
Znojmo zvýšilo na 4:0. Dvojnásobná přesilovka se domácím moc nepovedla, bránící trojice eliminovala pokusy Znojma, ale 11 vteřin po návratu Kudrny se Moravané přece jen dočkali, když se trefil Vorel; asistovali Uram a Toman. V brance Pardubic vystřídal Svobodu Barek.
41:07
Petr Sýkora krosčekoval ve svém obranném pásmu Milana Procházku a dostal trest pět minut plus do konce utkání. Znojmo bude hrát minutu a 36 vteřin v pěti proti třem.
40:43
Nervy se dávají na pochod. V přerušení hry se za brankou Znojma pustili do Benáka Kudrna s Mikeskou. První jmenovaný byl vyloučen a Pardubice čeká oslabení.
40:01
Začalo třetí dějství.
40:00
Skončila druhá třetina. Dva góly během 66 vteřin pozvedly hokejisty Znojma, kteří jsou v pohodě a tuší, že tříbrankový náskok může být rozhodující. Stejný fakt naopak drtí Pardubice, které marně hledají svou lepší tvář.
39:34
Domácí přečkali hru 3:4 i 4:5. Jedinou střelu, která na Altrichtera prošla, vyslal Lubina.
37:34
Znojmo špatně střídalo a bylo penalizovnáno dvěma minutami. Trest si šel odsedět Mikulík.
36:32
Trestná lavice se znovu zaplnila, usedli na ni Toman za sekání a Zábranský za nesportovní chování. Hraje se tak čtyři na čtyři.
35:40
Hráči Pardubic jsou nervózní, z čehož pramení nepřesnosti chyby v rozehrávce. Naopak domácí hrají v klidu a s chutí, dostávají se do přečíslení a vytvořejí si solidní příležitosti.
31:24
Moravané pokračují v tlaku. Vorel po přihrávce Melenovského těsně minul tyčku.
29:32
Znojmo se ujalo vedení 3:0. Domácí nenechali soka vzpamatovat a Barus, kterému servíroval za brankou operující Mikulík, prostřelil Svobodu.
28:26
Domácí už vedou o dvě branky. Pucher vybojoval v rohu u mantinelu puk a jeho přihrávka napříč kluzištěm našla nehlídaného Urama, jenž se trefil Svobodovi nad lapačku.
27:38
Znojmo nepustilo svého protivníka do šance hned po skončení pardubické přesilovky nebezpečně ohrozilo Svobodovu branku. Poté se po vzájemném souboji poroučeli na trestnou lavici Melenovský a Tvrdík, kterému sudí ukázali 2 + 2. Na ledě tak hrají domácí pět na čtyři.
25:17
Vorel inkasoval od dvojice hlavních rozhodčích Rejthar, Bolina dvě minuty za podražení.
23:54
Do přečíslení se dostali Plášek s Barusem, jenomže první jmenovaný váhal s přihrávkou, nakonec se rozhodl střílet sám a trefil jen gólmana Svobodu.
22:31
Zpočátku se dařilo domácím vyhazovat puky, ale v závěru si vypracovaly velkou šanci Pardubice: po odražené střele Dubna nedokázal Kropáč přehodit ležícího brakáře Altrichtera.