Dali gól v šesti, zlobili se zlínští hráči

28 2001
Zlín - Zlínští hokejisté propásli v pátek možnost vyrovnat se pražské Spartě. Po 34. kole je pražský tým stále o tři bodu napřed. Zlín po neúspěchu s Vítkovicemi 4:5 setrval druhý. Poražený tým odjel z ledu nasupeně. Hráči neměli slovo pro rozhodčího Romana Haškovce, který patnáct vteřin před koncem přehlédl nedovolený počet šesti mužů na vítkovické straně. Přesně v té chvíli odpálil David Moravec vítěznou střelu. "V závěru jsme měli štěstí, Moravec rozhodl dobrým zakončením," nevšiml si přestupku vítkovický trenér Alois Hadamczik. Další zpravodajství z 34. kola

Před odjezdem z ledu se před hromadnou strkanicí ještě porvali kapitáni obou týmů, zlínský Miroslav Okál a jeho protějšek Josef Štraub.

Vítkovičtí dokázali venku vyhrát už potřetí za sebou. Před reprezentační pauzou překonali Budějovice a Vary stejným výsledkem 5:3. Úspěch ve Zlíně je v letošní bilanci vzájemných zápasů první (dosud 2:3, 4:5 pp.).

"Věděli jsme, že Zlín doma střílí hodně branek. Zvolili jsme proto taktiku protiútoků," vysvětloval recept na úspěch vítkovický kouč Hadamczik. "Základem k úspěchu byl také výkon výborného brankáře Trvaje," doplnil.

Zlín dotahoval už od první minuty. Hned z první akce, rozjeté ve 44 vteřině, skóroval vítkovický Zdeněk Pavelek. Domácím se podařilo srovnat krok až deset minut před koncem. Smírný dílčí výsledek 4:4 určil Jaroslav Balaštík.

Zlínský asistent Stanislav Přikryl po utkání připustil, že mužstvo v závěru už počítalo s remízou. "Poslední branku jsme obdrželi po krátkém zaváhání. Ve chvíli, kdy už si hráči zřejmě mysleli, že boj skončí nerozhodně," prohlásil asistent.

Extraliga pokračuje 35. kolem už v neděli. Zlín se v posledním utkání končícího roku střetně doma s Třincem, s nímž má letos pasivní bilanci.