Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže ze čtvrtého utkání semifinálové série mezi Kometou Brno a Plzní. Duel začne v 18.10 a domácí v něm mohou stvrdit postup do finále extraligy.

V historii play-off se ještě zádnému mužstvu nepodařilo zvrátit sérii z nepříznivého stavu 0:3. Jestli chce Plzeň tento jev změnit, musí především konečně překonat brankáře Trvaje. Gól mu nedala už 149 minut.

Sestavy se oproti včerejšímu zápasu nemění. Uvidíme, jak moc se do hry zapojí Roman Erat, který figuruje v zápisu o utkání, ovšem zdravotně ještě není úplně v pořádku.

V hale to opět bouří. Narvané tribuny poženou Kometu do finále.

Rozhodčí: Minář (CZE), Fraňo (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:34

Dlouhý narazil při svém průniku do pozadí Hanzlíka. Brněnský útočník vyletěl do vzduchu, ale zákrok byl zcela čistý.

1:03

Vyloučen hráč Václav Pletka (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Pletka srazil u mantinelu Divíška, který nehrál s kotoučem. Kometá má první přesilovku.

1:30

Daleké nahození snadno sebral Mazanec. Brněnští nestihli k mladému brankáři dojet, aby mu zastínili výhled.

1:45

Tečovaná rána se odrazil od Mazance přímo k Tomáši Svobodovi, který se rychle snažil přehodit beton. Plzeňšký brankář se ještě stihl za střelcem přemístit a pokus vyrazit.

2:35

Pavel Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Jiří Vykoukal. Stav zápasu Kometa - Plzeň 0:1
Trvajovo kouzlo se rozplynulo po 155 sekundách. Domácí obrana v přesilovce úplně zapomněla na Pavla Vostřáka, který už od poloviny hřiště postupoval sám na bránu. Před Trvajem naznačil střelu, potáhl si puk do strany a zakončil do nekryté klece.

3:42

Přesilovka Komety skončila, ale hosté i v pěti dovolili ujet Tomáši Divíškovi. Proti útočníkovi však hbitě vyrazil brankář Mazanec a šipkou zmařil jeho samostatný únik.

4:17

Za chvíli ale přišel nápor Plzně. Straka vystihl rozehrávku Komety a po jeho průniku pálil z dobré pozice Duda. Trvaj předvedl zákrok vyrážečkou.

4:37

Vyloučen hráč Jakub Koreis (Kometa), 2 min. za Hákování
Početní výhodu si zahraje i Plzeň. Její nápor vyvrcholil faulem Koreise.

5:29

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovka ovšem netrvala moc dlouho. Duda zasáhl Vašíčka do obličeje a odsedí si dvě minuty.

6:05

Roman Erat (Kometa) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Tomáš Malec. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:1
První šanci Erata ještě zneškodnil dobrým obranným zákrokem Straka, jenže domácí útočník získal puk znovu. Vypálil od modré čáry, Mazancovi stínili dva spoluhráči, a puk prošel kolem pravé tyčky do sítě.

6:40

Kometa hraje zkrácenou přesilovky a drtí soupeře v útočné třetině. Mazanec teď skákal ke své levé tyčce, aby pokryl brněnskou dorážku.

7:29

Plzeň je kompletní. Kometa sice držela protivníka ve svěráku, všechny rány ovšem bránící čtveřice zblokovala.

8:32

Trvaj přidržel puk a hned se u jeho branky strhla potyčka. Duda něco pokřikoval na Malce, který do něj začal začal ostře strkat.

9:01

Proti Koreisově ráně nezasáhl Mazanec příliš jistě, rukavicemi vyrazil puk jen před sebe. Obránci mu ovšem pomohli a kotouč vyvezli pryč.

10:13

Duda z křídla vystřelil křížem na branku. Trvaj vytěsnil puk pravým betonem.

10:45

V Brně se hraje mnohem útočnější zápas než včera. Plzeň je v útočných akcích mnohem kreativnější a daří se jí prolamovat domácí bloky.

11:34

Puk teď Plzeň držela na hokejkách, před branku se ovšem ani za minutu nepropracovala.

11:54

Vyloučen hráč Tomáš Frolo (Plzeň), 2 min. za Hození hole
Frolovi praskla hůl a plzeňský bek držadlo hole hodil proti Petrovickému. To pravidla neumožňují.

12:43

Divíškova formace v první části přesilovky neuspěla. Na led jde Čermák a jeho útok.

13:51

Mazanec zasahoval proti jedné dorážce, jinak si Plzeňští v oslabení poradili bez větších potíží.

14:34

Plzeňští najížděli ve dvou proti jedinému bekovi. Straka střílel švihem k bližší tyči, ale spolehlivého Trvaje nepřkonal.

15:12

Hosté pokračovali v náporu, Duda zblízka minul branku.

16:01

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Tomáš Vlasák. Stav zápasu Kometa - Plzeň 1:2
Trvajova pověst nezdolatelné zdi trochu oslabuje. Brněnský gólman se příliš brzy začal přesunovat na případnou přihrávku a k bližší tyčce mu propadla lehká rána Jana Kováře od pravého mantinelu.

17:32

Plzeň nepouští soupeře k puku. Kometa bruslí kolem a nedaří se jí prodrat k Mazancovi.

18:47

Teď se domácím povedlo zatlačit soupeře. Jenže Divíšek nezpracoval přihrávku a Kometa puk znovu ztratila.

19:25

Další pěkný Kovářův moment. Vpadl do třetiny, přešel přes dva hráče a přes třetího mířil pod horní tyč. Puk jen škrtl o kov a narazil do zadního skla.

20:00

Plzeňští statečně válčí o svoji finálovou šanci. Na rozdíl od včerejšího duelu jsou pohyblivější, lépe kombinují a hledají mezery v brněnské defenzivě. Ta není tak pevná, navíc rychle zmizelo kouzlo nepřekonatelného brankáře Trvaje.

20:34

Jaroslav Svoboda se jako úhoř protáhl po pravém mantinelu, Dlouhý mu pomohl, když odtlačil Hanzlíka. Následnou ránu ale Mazanec krásně sebral lapačkou.

21:15

Hodně mísa měl kolem sebe Andrašovský, když se postavil mezi kruhy. Čekal na přihrávku od mantinelu, ta byla ale hodně mizerná.

21:49

Vostřák si teď počínal jako při minigolfu. Odrazil svou ránu od dvou brněnských obránců a kotouč propadl pod rukou Trvaje do sítě.

23:39

Jaroslav Svoboda vybojoval kotouč a rychle posílal přihrávku před branku Dlouhému, Mazanec musel zakročit.

24:39

Kometa se marně tlačí do útočné třetiny. Plzeňští nastaražili ve středním pásmu hodně pastí na rozehrávající hráče.

25:31

Po útoku Jaroslava Svobody vyhodila Plzeň kotouč na zakázané uvolnění. Mazanec si pak vsedě upravoval výstroj.

25:46

Tomáš Svoboda T. (Kometa) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Jozef Kováčik a Jakub Svoboda. Stav zápasu Kometa - Plzeň 2:3
Kometa se rychle vrací na dostřel. Kováčikova rána proskákala až k nekrytému Tomáši Svobodovi, který z těžkého úhlu trefil levý rúžek branky.

26:49

Plzeňští mohli postupovat na branku v přečíslení, puk se ale trochu Dudovi zamotal, a tak vůbec nezakončil, jak chtěl.

28:20

Andrašovskému se povedlo prostrčit puk na volného Vostřáka. Útočník útočil na hattrick, jenže Trvaj proti němu včas vyjel ránu vykryl.

28:59

Vyloučen hráč Jozef Kováčik (Kometa), 2 min. za Podražení
Kováčik podrazil Mrňu, Plzeň bude mít početní výhodu.

29:13

Hosté pěkně rozehráli přesilovku, ale Dudova přihrávka na Straku už byla zbytečná. Odskákala až do středního pásma.

29:50

První plzeňská formace vystřídala. Teď zkusil projít před branku Pletka, jenže uvízl v ofsajdu.

30:30

Trvajův beton ležel na brankové čáře a zastavil krásnou plzeňskou souhru. Po Kratěnově přihrávce přes šířku pásma mířil do odkryté branky Kovář, jenže selhal.

31:12

Vyloučen hráč Tomáš Vlasák (Plzeň), 2 min. za Hákování
Plzeňská přesilovka skončila a výhodu teď bude mít soupeř. Vlasák srazil Leoše Čermáka.

32:00

Kometa se ještě v přesilovce nepropracovala ke střele.

32:34

Vyloučen hráč Jiří Vykoukal (Plzeň), 2 min. za Krosček
Plzeň se po Vykoukalově krosčeku bude bránit ve třech. Vlasák na trestné lavici zůstane ještě 38 sekund.

32:12

Kometa se v přesilovce pět na tři vůbec neprobila do pásma. Vlasák už skočil na led, i když ho trestoměřič pustil o trošku později. Plzeňský útočník se hodně rozčiloval.

33:45

Plzeň zvládá bezchybně i klasickou přesilovku. Kometa nemůže najít střeleckou pozici.

34:12

Mazanec vyrážečkou odrazil vysoké nahození, kotouč před ním nestihl tečovat Tomáš Svoboda.

35:17

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Hrubost

35:17

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), 2 min. za Sekání
Duda s Malcem se zase nepohodli. V celé sérii se provokují a dnešek není výjimkou. Bude se hrát ve čtyřech.

36:02

Mazanec se raději ohlédl, zda se mu kotouč nekutálí do branky. Po střele z jízdy ale udržel kotouč pod paží.

36:30

Straka se zbavil obránce, převzal přihrávku a dral se před Trvaje. Druhý brněnský bek mu však zřížil cestu.

37:03

Před Vykoukalem se otevřela cesta k brance. Místo rychlé rány ale ještě hledal volného Jana Kováře a přihrávka už neprošla.

37:32

Plzeň tlačí. Z voleje pálil Kratěna, ovšem Trvaj se stihl připravit do správného postavení a puk lapil.

37:44

Vyloučen hráč Radek Duda (Plzeň), OT 10 min. za Nesportovní chování
Duda zase rozzlobil domácí hokejisty, kteří se pak kolem něj shlukli a nahlas diskutovali. Jediným potrestaným nakonec je plzeňský útočník, ale na trestnou lavici se mu vůbec nechce. Kapitán Straka protestuje u rozhodčího.

38:09

Vyloučen hráč Milan Hruška M. (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Hruška vyhodil kotouč mimo hřiště. Plzeňští získali přesilovou hru.

38:14

Straka nestál v úplně ideálním postavení, ale z voleje střílel. BRanku o hodně minul.

38:30

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Kometa), 2 min. za Hrubost
I Plzeň bude mít vylepšnou početní výhodu. Žižka po odpískání sestřelil dotírajícího Havlíčka.

38:49

Plzeň sehrála přesilovku výborně. Kratěna si nabruslil na přihrávku z rohu a razatní ranou nastřelil horní tyč.

39:34

Jeden obránce neustále ležel před Trvajem, Plzeňští se stahovali kolem. Stříleli, ale buď zasáhli soupeře nebo minuli branku. Jak Kovář, tak třeba Straka.

40:00

Vyloučen hráč Radim Bičánek (Kometa), 2 min. za Hrubost
Brněnští zase reagovali po odpískání příliš ostře. Tentokrát se ohnal Radim Bičánek, a plzeňská přesilovka pět na tři tak bude pokračovat i ve třetí třetině. Celkem může trvat 39 vteřin.

40:00

Vášně na ledě hoří, obě strany jsou ve čtvrtém semifinále hodně podrážděné. Pyká za to jak Plzeň, která na 10 minut přišla o Radka Dudu, tak Brno. Nepřiměřené reakce obránců před brankou nabídly soupeři dlouhou přesilovku pět na tři.

40:34

Plzeňští ještě neobsadili útočné pásmo. Snaží se ho získat.

40:59

Povedlo se jim to, ale Vykoukal mířil mimo branku. Kometa už se brání ve čtyřech.

41:34

Před Trvajem tečoval kotouč agilní Vostřák, puk minul branku. Kometa poněkolikáté vystřelila kotouč za opačnou klec.

42:00

Na hřišti už je i Bičánek. Plzni se dlouho početní výhoda moc nepovedla, její převaha na konci druhé třetiny byla znatelnější.

42:37

Straka se obtáčel těsně kolem tyče, ale Stránský se Žižkou pak odsunuli branku. Musela se přerušit hra.

43:14

Petrovický ukořistil u středového kruhu kotouč a uháněl k brance. Obránci mu ovšem nakoenc překřízili cestu.

43:51

Petrovický si pak našel kotouč u mantinelu a bez rozmýšlení ho nastřelil na branku. Mazanec nastavil střele vyrážečku.

44:25

Marušák vlétl do pásma a příklepem pobídl puk k Trvajovi. Brněnský brankář secvakl betony včas.

45:31

Čermák se přímo utrhl obránci a v přečíslení dvou na jednoho bekhendem tlačil puk pod horní tyčku. Mazanec by asi na kotouč nedosáhl, jenže on letěl těsně vedle.

46:41

Martin Heřman zabral ke sprintu, mezi dvěma obránci se lae nedokázal protáhnout k Trvajovi.

47:40

Bojuje se o každou solidní příležitost. Obě mužstva hrají tvrdě a obětavě. Chvilku času dostal Pletka, klička bekovi mu však nevyšla.

49:01

Na pěkné kombinace se už zanevřelo. Hlavní úkol je zatáhnout puk do útočné třetiny a pak přetlačit soupeře u mantinelu. Obrany jsou zaítm silné.

49:13

Vyloučen hráč Jan Švrček (Kometa), 2 min. za Hrubost

49:13

Vyloučen hráč Pavel Mrňa (Plzeň), 2 min. za Hrubost
Potyčku v rohu potrestali rozhodčí dvěma minutami pro obě strany. Mrňa na trestné lavici vystřídal Radka Dudu, který si už odseděl osobní trest.

49:58

Duda však hned zaváhal před vlastní brankou a nabídl Kometě střeleckou pozici. Bičánkův pokus zbolkovali obránci do ochranné sítě.

50:18

Vostřák je dnes nepolapitelný. Brněnské pozornosti teď unikl na pravé straně. Řítil se proti Trvajovi, jenže trefil jen jeho vyrážečku.

51:04

Plzeň má navrch. K pravé tyči si sjel obránce Vykoukal. Střelou z první zasáhl jen stojícího Trvaje.

52:13

Kometa potřebuje ožít. Plzeňští mají převahu a nepouští soupeře ke kotouči.

53:01

Jaroslav Svoboda se vydal k průniku po levé straně. Ovšem obránci ho nepustili daleko a ránu od mantinelu si pohlídal Mazanec.

53:20

Trvaj vyrazil střelu Andrašovského, Plzeňští snadno pronikají před branku.

53:49

Po další strkanici před brankou odjíždí v předklonu na střídačku obránce Jeřábek. Po hrubém zákroku Koreise ležel na ledě a rozhodčí proto přerušili hru. Až poté překonali domácí Mazance, přesto se teď dožadují uznání gólu.

54:10

Duda chvilku zůstla nehlídaný před Trvajem a snažil se tečovat puk. Neuspěl.

54:24

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Podražení
To je šance pro Kometu. Hanzlík srazil na led Jakuba Svobodu a schytal menší trest.

54:40

Kováčikovu ránu dorážel Petrovický, puk se pak odrazil do rohu.

55:01

Straka vyhodil puk až k brněnskému Trvajovi. Když pak chtěl Čermák založit další útok, zůstal viset v ofsajdu.

55:39

Mazanec zachytil daleké nahození a rozehrál. Plzeň se pak opět zbavila kotouče.

56:01

Čermák nechal puk ve středním pásmu, Kometě se nedaří rozestavit formaci v útočné třetině.

56:26

Hanzlík se zapojil do hry, Brno přesilovku promarnilo.

57:00

Kometa se trápí za vlastní brankou, Plzeňští mají víc sil a ještě napadají soupeřovu rozehrávku.

57:23

Duda nastřeloval puk před branku, kde se pohyboval Straka. Puk trefil brusli plzeňského kapitána, pak se odrazil k hrazení.

57:49

Straka prodloužil přihrávku do středního pásma, Plzeňští už si nebudou rozehrávku komplikovat.

58:40

Trvaj odjel na střídačku. Kometa bojuje před plzeňskou brankou v šesti.

59:01

Kováčiková střela prošla až k Mazancovi, nikdo však nedokázal puk dorazit do sítě.

59:10

Trenér Komety Zdeněk Venera si vzal oddechový čas. Na led se po oddechu zřejmě vrátí Čermák a spol.

59:30

Žižkova střela trefila Petrovického. Mazanec tak ani nemusel zasahovat.

59:40

Kovář obětavým pádem vytlačil puk z vlastní třetiny.

60:00

Plzeňští po velkém boji poprvé zdolali Kometu a ještě prodloužili semifinále. Za stavu 3:1 pro Brno bude série pokračovat v pondělí na západě Čech.

25. února 2024 17:00Kometa-Plzeň 5:1
14. ledna 2024 17:30Plzeň-Kometa 2:3
28. listopadu 2023 18:00Kometa-Plzeň 4:1
12. října 2023 17:30Plzeň-Kometa 1:2
15. února 2023 18:00Kometa-Plzeň 3:0
30. prosince 2022 17:30Plzeň-Kometa 5:2
18. listopadu 2022 18:00Kometa-Plzeň 3:1
2. října 2022 16:30Plzeň-Kometa 3:4P