Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z pátého semifinále mezi Slavii a Plzní. Stav série je dosud vyrovnaný 2:2.

Poslední utkání v Plzni hodně rovířilo emoce. Po tvrdých zákrocích obou stran nakonec extraligová disciplinárka rozdala dodatečné tresty. Dvouzápasovou stopku schytali jak slávistický bek Jaroslav Koma, tak plzeňský Jakub Jeřábek.

Po disciplinárním trestu se dnes naopak vrací plzeňský tvrďák Ryan Hollweg. Slavii kromě potrestaného Komy bude chybět také zraněný Lukáš Krenželok.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Pešina (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 12 668

0:54

První střelu na branku zapsal do statistik Vladimír Růžička. Projel po levé straně a pálil na bližší tyč. Mazanec puk vyrazil, ovšem jistý si tím vůbec nebyl.

1:54

Další pokusy o útok skončily na obou stranách neúspěšně. Obrany zatím pečlivě hlídají nebezpečné prostory.

3:14

Slavisté klidným tempem postupovali ve dvou proti jednomu. Plzeňský Poživil hlídal případnou přihrávku, a tak Jelínek střílel. Trefil však jen Mazance.

4:32

Slavia agresivně forčekuje. Pokračuje v ostré hře, jež jí pomohla k poslednímu triumfu, a snaží silou přitlačit soupeře.

5:21

Čtvrtá slávistická formace roztočila plzeňskou pětici a získala několik vynikajících střeleckých pozic. Pálil Doležal i Vrdlovec, ovšem Mazanec všechny puky pokryl.

6:12

Rychle za sebou předvedli obranci obou mužstev velké minely. Nejprve Kadlec mizerně rozehrál a povolil soupeři zakončit, na opačně straně poslal puk na vlastní branku Mozík. Mazanec nestihl reagovat, ale kotouč ho zasáhl do betonu.

7:12

Hertl šikovně střílel přes obránce, nicméně Mazance nepřekvapil. Plzeňský gólman nastavil puku lapačku.

8:34

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Podražení
Plzeň si zahraje první přesilovku. Jelínek putuje na trestnou lavici za podražení, mezitím plzeňský obránce St. Pierre kulhá směrem do kabin.

9:23

Plzeňští předvedli několik nadějných průniku, jenže blíž k Furchovi neprošli. Slavia první minutu přečkala beze strachu.

10:02

Pletka tečoval Slovákovu střelu, puk však na branku nezamířil.

10:34

Jelínek je na ledě, první plzeňská přesilovka moc povedená nebyla.

11:01

Mazanec překazil fantastickou akci Lukáše Žejdla. Slávistický útočník si protáhl puk mezi nohama, zasekl do středu hřiště a pálil nad beton ke vzdálenější tyči. Mazanec, jenž drží lapačku v opačném gardu, se však pro kotouč krásně natáhl.

12:01

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Hákování
První početní výhodu budou mít také slávisté.

13:12

Slavia prohrála dlouhou bitvu u mantinelu a ztratila puk. Půlka přesilovky je pryč.

14:01

Mazanec v době, kdy Hanzlík otevíral dvířka trestné lavice, vyrazil ránu Kolaříka. Puk už má Plzeň.

14:30

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Martin Straka. Stav zápasu Slavia - Plzeň 0:1
Dva obránci couvali a čekali, co plzeňský tahoun předvede. To byla chyba. Rozjetý Jan Kovář si posunul puk mimo Dreslerův dosah a vystřelil ke vzdálenější tyčce. Furch na svižnou ránu do protipohybu nedosáhl.

16:44

Vyloučen hráč Pavel Kašpařík (Plzeň), 2 min. za Podražení

16:44

Vyloučen hráč Jan Dresler (Slavia), 2 min. za Podražení
Oba hokejisté se navzájem podrazili. Bude se hrát ve čtyřech.

17:23

Do velké šance pronikl Ondřej Kratěna. Plzeňský veterán se ocitl sám na brankovišti a chtěl obelstít Furcha dlouhou kličkou. Na slávistického gólmana si však nepřišel.

18:14

A další báječný zákrok Dominika Furcha. Sešívaný gólman teď přímo kouzlil. Proti dorážce Vampoly do prázdné branky nastavil hokejku a vyrazil puk mimo tyče.

18:47

Tomáš Hertl (Slavia) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Vladimír Růžička. Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:1
Slavia přežila kritické chvíle a udeřila. Draví mladící zatáhli kotouč, Růžička střílel a Hertl bez dlouhého rozmýšlení dorážel. Puk zatloukl přesně k tyčce.

19:09

Vyloučen hráč Petr Kuboš (Slavia), 2 min. za Podražení

19:35

Petr Jelínek (Slavia) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Jiří Kučný. Stav zápasu Slavia - Plzeň 2:1
Domácí hokejisté ve vlastním oslabení otáčí zápas! Kadlec v tísni vyhodil kotouč ze třetiny, puk našel Jelínek a z ne úplně výhodně pozice na levé straně ho zvedl pod horní tyč.

19:50

Václav Pletka (Plzeň) vstřelil branku (24. gól v play-off), asistence Jan Kovář a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Slavia - Plzeň 2:2
To je závěr třetiny! Plzeňští stihli ještě do přestávky vyrovnat. Furch lehký puk od pravého mantinelu vykopl jen před Pletku, jenž ho doklepl do sítě.

20:47

Vyloučen hráč Martin Straka (Plzeň), 2 min. za Sekání
Straka sekl Petra Jelínka. Slavia začne třetinu v početní výhodě.

21:32

Skokan proskočil mezi kruhy, dočkal se přihrávky a bez přípravy pálil k tyčce. Mazanec bezvadně zasáhl lapačkou. Zase se mu vyplatil neobvyklý opačný gard!

22:47

Plzeň zbytek oslabení zvládla. Kapitán Straka se už zapojil do hry.

23:35

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Plzeň), 2 min. za Pád pod nohy

23:50

Přesilovka začala dvěma pokusy Vrdlovce. Hlavně ta druhá byla nebezpečná. Útočník si stáhl puk na bekhend, jenže se mu nepovedlo přehodit beton. Mazancův provaz kotouč zastavil.

24:45

Slavia mačká soupeře. Růžička vyjel kolem tyčku před branku, pak ještě dorážel Hertl. Plzeňská obrana v čele s Mazancem zatím odolává.

25:35

Plzeň přežila, ačkoliv slávistický nápor byl chvílemi nesnesitelný.

26:32

Slavia vyrazila do brejku dvou na jednoho, ale plzeňský Hollweg ještě stihl unikajícího Jelínka zablkovat. Povedený obranný zákrok zámořského borce.

27:06

Plzeňští poslední minuty pouze zpomalují soupeřovy ataky, vlastní ofenzivu vůbec nerozvíjejí. Slavia je důraznější v osobní soubojích a úspěšným forčekinkem bere hostům většinu kotoučů.

28:34

Mazanec čelil další slávistické vlně nájezdníků. Do zakončení se tlačil Poletín, pak ještě bruslil za pukem Micka. Plzeňský gólman nápor ustál.

29:41

Zahrozila však i Plzeň. Slávisté nejprve museli zarazit Kašpaříka, pak Petruška připravil pozici Vlasákovi. Tentokrát zasahoval Furch.

30:55

Vyloučen hráč Jan Kovář (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Na trestné lavici opět sedí plzeňský hokejista. Už třetí ve druhé části.

31:43

Kadlec napřáhl od modré čáry, střílel těsně nad ledem a trefil tyčku! Rána se rozlehla po celé hale.

31:56

Vyloučen hráč Vojtěch Mozík (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
Plzeňští jdou do tří! Minutu bude Slavia hrát vylepšenou přesilovku.

32:32

Plzeň dvakrát vyhodila puk. Slavia zatím nemůže vymyslet, jak prorazit bránící trojici.

32:59

Plzeňští už jsou ve čtyřech. Teď ale přežili velkou šanci, kterou si vypracoval Žejdl. Hosty znovu zachránil brankář Mazanec.

33:56

Plzeň je kompletní a může si oddechnout. Opět přečkala perné minuty.

36:07

Vyloučen hráč Pavel Kolařík (Slavia), 2 min. za Sekání
Kolařík srazil rozjetého Kováře. Plzeň bude mít ve druhé třetině první přesilovku.

36:28

St. Pierre trochu pozdě reagoval na nenápadný pokus St. Pierrea od modré čáry, betony však sklapl k sobě včas.

37:06

Vyloučen hráč Václav Pletka (Plzeň), 2 min. za Podražení
Pletka skočil po unikajícím Poletínovi. Zasáhl kotouč, ale zároveň i nohy protihráče.

38:04

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Hákování
Kadlec zahákoval v šanci Kratěnu, ten přesto neupadl a prodral se ke střele. Furch v rozkleku zakročil.

38:44

Michal Kempný (Slavia) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Petr Jelínek a Michal Poletín. Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:2
Slavia znovu soupeři odskakuje. Ve hře čtyři na čtyři přišli hosté o puk, obrana propadla a po levé straně se sám řítil obránce Kempný. Krásnou střelou trefil růžek branky, síťka se napjala a lahev s vodou vyletěla vysoko do vzduchu.

39:32

Plzeň má puk, ale marně vyjíždí z vlastní třetiny. Slavia úspěšně napadá rozehrávku.

40:54

Slávisté postupovali tři proti jednomu, ale jediného plzeňského hokejistu přesto nepřehráli. Hanzlík zaklekl a klouzal zpátky k tyčce, Jelínek nemohl střílet ani přihrávat.

41:53

Furch vyrazil Poživilovu ránu z velké vzdálenosti. Plzeňští se blíž bráně těžko prosazují.

43:21

Ondřej Kratěna (Plzeň) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Václav Pletka. Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:3
Kratěna ukázal svou stabilitu na bruslích a srovnává stav. Ačkoliv ho soupeř hákoval, prodral se k Pletkově přihrávce a přehodil Furchův beton.

44:21

Jan Kovář (Plzeň) vstřelil branku (20. gól v play-off), asistence Tomáš Slovák a Martin Straka. Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:4
Skóre se během minuty zvrátilo na plzeňskou stranu. Slovákovu střelu od modré čáry tečoval Jan Kovář nad Furchovo rameno.

45:10

Obránce Kempný se opět ocitl před soupeřovou brankou. Měl trochu času, ale volný puk okamžitě střílel na branku. Mazanec zakročil.

47:12

Slavia stále aktivně napadá a Plzeňští musejí vyhazovat kotouče, aby nechybovali. Tlak se zřejmě ještě bude stupňovat.

48:43

Kolaříkova střela se od Sýkory odrazila z plzeňské třetiny ven. Sešívaní začínají ofenzivu od vlastní branky.

49:32

Kovář zase zkusil vystřelit přes obránce. Furch kotouč vyrazil a Slavia spěchá do útoku. Je znát, že už ztrácí klid.

51:43

Hertl vezl kotouč napříč útočnou třetinou. Na zádech mu visel obránce. Slávistický útočník pak chybně přihrál.

52:13

Kovář se natlačil do zakončení, přestože mu na pravé straně najížděl Straka. Puk po teči slávistů skončil v ochranné síti.

53:14

Hertl jako had proklouzl mezi dvěma hráči a na pravém křídle měl hodně místa ke střele. Mazanec puk vytěsnil vyrážečkou. Povedená chvíle z obou stran.

54:00

Tomáš Hertl (Slavia) vstřelil branku (20. gól v play-off). Stav zápasu Slavia - Plzeň 4:4
Hokejisté si na sváteční pondělí připravili krásný hokej. Slavia opět vyrovnává stav po individuálním průniku Tomáše Hertla. Mladý útočník sebral puk, vjel do útočného pásma, uvolnil se do středu hřiště a zamířil pod horní tyč. Jak snadné.

56:13

Slavia teď hraje v laufu. Souhra za brankou vynesla ideální pozici pro Tomicu, ten však šanci zazdil. Branku vysoko přestřelil.

57:31

Po nečekaném odrazu puku se naskytla další možnost pro domácí tým. Puk před brankou měl na čepeli opět Tomica, jenže obránce Slovák srazil kotouč mimo branku.

58:15

Kratěna si zasekl puk do protipohybu obránce a střílel. Furch včas zakročil.

59:26

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Nicolas St. Pierre. Stav zápasu Slavia - Plzeň 4:5
Škoda, že teto zápas už pomalu končí. Úžasnou bitvu opět Plzeň strhla na svou stranu. St. Pierre přistčil puk do středu Vlasákovi, který ho poslal mezi Furchovy betony.

59:43

Jelínek při hře bez brankáře mohl vyrovnat! Dojížděl na brankoviště, jenže obrovskou šanci spálil. Mazanec zasáhl nejprve vyrážečkou a dorážku odrazil betonem.

30. ledna 2015 17:30Plzeň-Slavia 5:3
9. prosince 2014 18:15Slavia-Plzeň 1:2
31. října 2014 17:30Plzeň-Slavia 1:3
19. září 2014 18:15Slavia-Plzeň 2:1
25. února 2014 17:30Plzeň-Slavia 4:1
3. ledna 2014 18:15Slavia-Plzeň 3:1
19. listopadu 2013 17:30Plzeň-Slavia 4:2
4. října 2013 18:15Slavia-Plzeň 0:2