Hezký hokejový podvečer z Hradce Králové. Po dvaceti letech přijíždí do města slavná pražská Sparta.

Někteří fanoušci pamatují tehdejší debakl 3:9. Hradec tehdy ztratil půdu pod nohama a sezona se mu po fiasku z druhého kola i nadále nevydařila. Sparťané potopili "lvy" i v prvním kole letošního ročníku, kdy na svém ledě porazili Východočechy 5:1.

Současná sezona je však v podání Hradce něco jiného. Týmu se daří překvapovat své soupeře a nečekaně vystoupal do první čtyřky nejvyšší soutěže.

Zápas dnes navíc okoření jubileum. Tisící stý zápas v extralize odehraje hradecký obránce František Ptáček, jenž je však kovaný sparťan. V dresu Pražanů strávil většinu své bohaté kariéry.

Forman

Rozhodčí: Čech (CZE), Mikula (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 6 154

Zápas začíná už za dvě minuty. Sparta se dnes musí obejít bez dvou klíčových hráčů sestavy. Na tribunu usednou zkušení borci z první formace Petr Ton a Jaroslav Hlinka. Uhájí bez nich první místo?

V brance Hradce dnes po výborném pátečním výkonu proti Plzni dostává opět příležitost mladý Ondřej Kacetl.

1:10

První přerušení hry. Vhazovat se bude před Pöpperlem. Oba týmy se zatím oťukávají.

1:40

Hradecký brankář Kacetl poprvé zasahuje. V situaci dva na jednoho ho vyzkoušel přízemní ránou Pech.

2:30

Hradec se také odhodlal k útoku. Před brankou Sparty bylo chvíli nepřehledno. Následně pálil od modré Frühauf.

2:54

Kacetl si připisuje první důležitý zákrok. Hosté dobře zakombinovali, přišel pak přes branku, odkud střílel Dominik Simon.

4:35

Hradečtí teď mají na chvilku dva hráče mimo. Při bránění se zranil Červený. Jeho kolega Květoň pak při dojíždění kotouče ve sparťanské třetiny po souboji tvrdě narazil do hrazení a jen těžce se zvedal.

6:00

Hra teď působí dost neurovnaně. Ani jeden z týmů se nemůže prosadit v útočné třetině.

7:30

Hradec znovu ohrozil Pöpperleho. Nejdřív sice na kruzích Langhammer ztratil puk, vzápětí ho vybojoval Květoň a exsparťanský útočník chtěl z úhlu překonat svého bývalého spoluhráče. Mířil však nad horní tyč.

8:25

To je smůla. Puk se těsně za útočnou modrou čárou dostal k rozjetému Červenému, ten však nastřelil jen pravý beton hostujícího gólmana.

9:55

Hradečtí ukázali Spartě zarputilost, která je vynáší do popředí tabulky. Po boji ve středním pásmu ukořistil kotouč Tvrdík a Pöpperle s vypětím sil zasáhl.

11:00

Domácí hokejisté zamkli Pražany v jejich třetině. Nejprve nastřelil puk do hradby těl před brankou Frühaf, ale jeho pokuus neprošel. Potom to Hradečtí zkoušli zblízka se stejným výsledkem.

11:54

Vyloučen hráč Daniel Přibyl (Sparta), 2 min. za Zdržování hry
První vyloučení v jinak zatím čistě hraném zápase nepřichází po hrubějším zákroku žádného z hokejistů. Přibyl vyhodil puk mimo hřiště a půjde na 2 minuty ze hry.

13:00

Pöpperle je jako skála. Nejdřív chytil střelu z kruhů, která se odrazila vedle branky. Chvíli na to si počíhal na další střelu zblízka.

13:27

Teď už Pöpperle loví puk ze své klece. Nastřelený kotoouč vyletěl z chumlu, do branky ho dostal Škoda. Rozhodčí se však ještě radí o regulérností. Sudí totiž pravděpodobně zapískal při signalizované výhodě dřív, než puk přešel brankovou čáru.

13:27

Branka neplatí! Rozhodčí ještě situaci konzultoval u videa a stav se tak nemění. Zato domácí budou hrát v pěti proti třem.

13:27

Vyloučen hráč Dominik Pacovský (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Pacovský už sedí na lavici a Hradec začíná zhruba půlminutou hru v přesile o dva muže navíc.

14:00

První hradecký útok si vytvořil šanci. Mertl vypálil, Pöpperle zasáhl a pokryl i následnou dorážku Kudrny.

16:00

Obránce Mikuš chtěl ještě zahrozit střelou od mantinelu. Jeho pokus však úplně minul branku.

17:15

Sparťanský bek Piskáček se pokouší překvapit Kacetla, ale zhruba o půl metru míjí Kacetlovu bránu.

18:45

Hra se teď odehrává převážně ve středním pásmu. Oba týmy si před odchodem do kabin hlídají, aby neinkasovaly.

19:54

Hradecký veterán Jaroslav Kudrna předvedl perfektní kličkovanou. Ošálil útočníka, téměř i obránce, který ho odstavil od kotouče a Pöpperle v klidu přikryl puk.

21:21

Prostředí část hry začala podobně jak končila ta první. Strhává se boj o střední pásmo, nikdo se nemůže příliš usadit v útočné třetině.

21:32

Pöpperle má první zásah druhé třetiny. Jeden z obránců na něj vyslal však jen propagační střelu.

22:09

Hradeckého beka Petera Mikuše si sparťan Tomáš Klimek bude ještě dlouho pamatovat. Domácí zadák mu nasadil výstavní bodyček tak, že Klimek zaplachtil vzduchem.

23:33

Vyloučen hráč Dominik Pacovský (Sparta), 2 min. za Podražení
Pacovský podruhé v zápase pyká na lavici hříchu. Sudí ho vylučují za podražení.

24:22

Nejlepší obrana je útok. I v oslabení vypíchl Kumstát kotouč hradeckému Frühafovi, společně s Ivanem Rachůnkem jeli na bránu, druhý jmenovaný zakončil, Kumstát zkusil ještě dorážku. Ta šla však mimo.

25:15

Teď domácí Mikuš nastřelil Gřegořkův obličej. Sparťanský bek odjíždí na střídačku. Následně se jeho tým znovu dobře brání a vhazovat se bude před Kacetlem.

25:23

Sparťané se už potřetí v zápase ubránili a jsou znovu v plném počtu.

26:19

Pražané se konsolidují, nahazují puk na Kacetla a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.

26:17

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
První přesilovku si zahraje i Sparty. Jaroslav Kudrna podrazil jednoho z jejích borců.

28:59

Spartě zatím přesilovka příliš nevychází. Domácí čtveřice výborně brání a hosté hrají po rozích.

29:28

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Krejčík. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 0:1
Sparta se po nevydařené přesilovce přece jen prosazuje. Krejčíkovu střelu jemně ztečoval Přibyl a ten hosty posílá do vedení.

31:06

Lukáš Klimek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Ivan Rachůnek I. a Daniel Přibyl. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 0:2
Tak to je hodně ledová sprcha. Ivan Rachůnek našel ideálně rozjetého Lukáše Klimka a tento útočník zvolil lišácké řešení, když střelou na bližší tyč nachytal Kacetla.

32:00

Hradec se nechce s dvougólovým mankem smířit a Vydarený posílá na Pöpperleho tvrdou ránu. Ten ji však vyráží levým betonem.

32:35

Znovu se bojuje o každý kotouč. Sparťané po dvou vstřelených brankář výrazně ožili a teď domácí mírně přehrávají.

34:39

Vyloučen hráč Tomáš Harant (Hr. Králové), 2 min. za Sekání
Tomáš Harant si teď nedovoleně pomohl v boji o kotouč a odchází na trestnou lavici.

34:55

Gřegořek vyslal dělovku od modré, Kacetl jen vyrazil k volnému Klimkovi a hostující útočník netrefil prázdnou klec! Jen přestřelil.

35:33

Dominik Simon (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Rolinek a Jakub Krejčík. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 0:3
Neuvěřitelné! Sparta zcela otáčí poměr sil na ledě. Krejčík znovu pohotově nahodil puk na branku, Simon si našel volný puk před brankou a Kacetl potřetí v zápase inkasuje.

37:30

Rachůnek s Klimkem si hodně vyhoví. Teď se jim znovu podařilo přečíslit domácí obranu, avšak jejich akce ke čtvrtému gólu nevedla.

39:30

Sparťanské už jen pohodlně kontrolují závěr druhé dvacetiminutovky a Hradec k ničemu nepouštějí.

40:50

Hradec načíná třetí dějství zápasu se Spartou aktivně, napadá a přidává i střelu Haranta od modré, která však končí v ochranné síti.

42:30

Hradecký čtvrtý útok se teď rve v útočné třetiny. Švihálek pálí po nahrávce Tvrdíka, ale míří mimo tyče.

43:25

Na ledě se objevuje první řada s Šimánkem, Kudrnou a Mertlem. Od modré střílí Ptáček a Kudrna tečuje a jeho pokus míří těsně vedle pravé tyče.

45:20

Tak teď se na ledě strhla mela. Podlešák s Krejčíkem se do sebe zaklesli, chvíli to vypadalo na řecko-římský zápas. Nakonec oba míří na trestnou lavici.

45:20

Vyloučen hráč Jakub Krejčík (Sparta), 2+2 min. za Držení protihráče

45:20

Vyloučen hráč Martin Podlešák (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
I Podlešák míří vychladnout na dvě minuty mimo hřiště.

45:52

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za Vysoká hůl
Bude se hrát ve čtyřch na obou stranách. Kudrna jednoho ze sparťanů zasáhl hokejkou.

46:15

Škoda nahodil kotouč do pásma, snaží se ho dojet, Pöpperle zkouší puk odpálit, ale netrefil se. Hradecký útočník však ano, ale černá pryž vylétla příliš vysoko nad branku.

47:30

Sparťanům se otevírá možnost na zvýšení náskoku v krátké přesilovce. Jenže jejich tlak v obranné třetině Hradce působí spíš platonicky. Kacetla k zákroku nedonutili.

47:52

Obě mužstva jsou v plné síle.

49:52

Hradec má posledních deset minut na to, aby ještě utkání zdramatizoval. Minulý týden se mu to povedlo v Liberci. Vhazovat se bude před Pöpperlem.

50:04

Lukáš Klimek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Zdeněk Bahenský a Jan Švrček. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 0:4
Tak to je rána. Hradec neudržel pásma a z bleskového brejku zajišťuje Spartě čtyřgólový uklidňující náskok Lukáš Klimek.

51:06

Martin Pláněk (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Rudolf Červený a Jaroslav Kudrna. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 1:4
Tomu se říká rychlá odpověď. Červený naservíroval od mantinelu puk najíždějícímu obránci Martinu Pláňkovi a ten pumelicí nad vyrážečku hostujícího gólmana snižuje.

52:03

Hradec teď využil sparťanské nepřenosti v rozehrávce. Ptáček zachytil puk na červené, bere si ho Podlešák, ale Pöpperle je dnes velice pozorný. Vhazování po jeho pravici.

52:19

Po šanci Sparty se do sebe pustili Červený s Buchtelem a oba jsou vyloučeni.

52:19

Vyloučen hráč Rudolf Červený (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost

52:19

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Hrubost

53:50

Hradec měl dvě dobré šance. Nejprve zkoušel na brankáře Frühauf, po něm vystřelil zblízka Šimánek, ale podruhé v zápase se jeho tým nemůže radovat.

55:30

Domácí bek René Vydarený teď vyslal svižnou střelu po zemi, ale Pöpperle se nenechal rozhodit a znovu kryje ránu domácích.

56:03

Vyloučen hráč Peter Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za Hákování
Hradec se dostává do úzkých. Frühauf ochází na dvě minuty na trestnou lavici a Hradec už se zřejmě na nápor nezmůže.

56:37

Vyloučen hráč Tomáš Mertl (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Hradec jde do tří. O dva muže bude oslaben zhruba minutu a půl. Mertl podrazil hostujícího hráče.

57:03

Petr Kumstát (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jakub Krejčík a Daniel Přibyl. Stav zápasu Hr. Králové - Sparta 1:5
Tak to bylo rychlé. Krejčík napřáhl na modré, Kacetl jeho pokus vyrazil na kruhy, kde pohotově dorážel připravený Kumstát.

58:00

Hradec má poslední dvě minuty na to, aby přidal ještě jeden gól, jinak jeho dnešní duel se Spartou skončí stejnou porážkou jako první vzájemné utkání. Stále však hraje ve čtyřech bez Mertla.