Zápas v pražské O2 areně slibuje poměrně atraktivní podívanou. Forma obou celků je solidní: hostující Vítkovice naposledy porazily Kometu 5:1 a po dvou kolech mají pět bodů. Sparta dokonce neztratila ani bod a útočí na první místo tabulky, v neděli vyhrála ve Zlíně.

Z ostravského celku zahájil sezonu nejlépe Rostislav Olesz, jenž dal v obou úvodních duelech po dvou gólech. Ve Spartě slušně boduje víc hráčů, velmi dobře si vede Slovinec Robert Sabolič.

Všechno je připraveno na nástup obou dosud neporažených celků na led. Pět minut před začátkem zápasu je však O2 arena ještě hodně prázdná.

Húževka

Rozhodčí: Pešina (CZE), Souček (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 4 913

0:57

Vítkovice se snaží natěsno napadat, ale nic neriskují. Sparta se přes jejich val zatím nedostala, takže gólman jsou bez práce.

2:39

První náznak šance: Kumstát si narazil puk s Pechem, který ho posílal na teč Saboličovi. Slovinec ale před brankou na puk nedosáhl.

5:28

Zdráhal se protáhl na pravém křídle a nabil Čerešňákovi, ale ten od modré pálil vedle. Do té doby se nic zvláštního na ledě nedělo: domácí se usadili v pásmu, ale Vítkovice dobře brání a nepouští je do zakončení.

5:54

Vyloučen hráč Tomáš Gřeš (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Poklidný až nudný úvod může změnit přesilovka.

7:18

Sparťané si v útočném pásmu příliš nerozuměli a půl přesilovky prohospodařili. Dvakrát se vlastně sami připravili o pásmo, poté je zastavil ofsajd.

7:19

Vyloučen hráč Vojtěch Tomi (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Jenže Vítkovice faulovaly znovu a musí se půl minuty bránit ve třech.

7:54

Ostravané už jsou ve čtyřech. Domácím se nedařilo ani ve dvojnásobné výhodě, v níž Polášek mířil od modré jen do gólmanova betonu.

8:43

Marek Hrbas (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Ryan Glenn. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:0
Sparta přece jen sérii přesilovek využívá. Pěknou kombinaci vyladil Pech, který našle mezi kruhy volného Hrbase. Ten střelou po ledě bez přípravy otevřel skóre.

9:49

Vandas po buly vydoloval puk pod nohama Buchteleho a pokusil se překvapit Pöpperleho. Mířil však jen do jeho prsou.

11:10

Důrazný Čajkovský čistým hitem sestřelil na útočné modré Štencla.

12:01

Kusmtát se zjevil krátce sám před brankou, ale musel zakončit z první a byl příliš blízko, takže v tísni mířil jen do gólmana.

13:10

Daniel Přibyl (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:0
Buchtele vybojoval puk ve středním pásmu poslal do brejku Přibyla. Ten projel po levém křídle a bekhendovým blafákem překonal Kantora.

14:14

Vyloučen hráč Tomáš Netík (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

16:14

Hostům se přesilovka nepovedla, Pöpperleho téměř neohrozili.

17:22

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), TS min. za Podražení

17:22

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Patrik Zdráhal (Vítkovice) proměnil (2. gól v sezóně) . Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:1

Zdráhal nic nevymýšlel a rychlou střelou zápěstím poslal puk mezi Pöpperleho betony do sítě.

18:59

Húževka obětavě padl do střely od modré a ořerušil tak slibnou akci Pražanů.

23:04

Sparta má ve druhé třetině více ze hry. Dlouho se držela v pásmu, aktivní byl mladík Kudrna, který nejdřív střílel a posléze hledal po otoče spoluhráče před brankou. Puk však projel křížem až do rohu.

24:48

Kudělka vyrobil velkou chybu, když před vlastní brankou neodehrál puk, který mu sebral Přibyl. Vítkovický brankář byl však pozorný a volný puk v brankovišti po chvíli odehráli bránící hráči pryč.

25:56

Vyloučen hráč Stanislav Balán (Vítkovice), 2+2 min. za Sekání
Sparta hrála dlouho ve výhodě, ale první střelu odrazil Kantor a druhou zablokovali hostující beci.

27:01

Adam Polášek (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Réway a Jaroslav Hlinka. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 3:1
Hlinkova řada sevřela vítkovickou čtveřici pod zámkem a Polášek povedenou bombou bez přípravy od modré prostřelil Kantora.

28:09

Tomáš Netík (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Čajkovský a Daniel Přibyl. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:1
Sparta potrestala Balánovo vyloučení na 2+2 minuty hned dvakrát. Netík dostal křížnou přihrávku a z pravé strany se trefil přesně do horního růžku Kantorovy branky.

28:09

Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Pavel Kantor, nahradil ho Daniel Dolejš

29:17

Lukáš Cingel (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Andrej Kudrna a Miroslav Forman. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 5:1
Dolejš si ještě téměř nesáhl na puk a už ho lovil ze sítě. Kudrna šikovně projel přes dvě pásma přes beka až k brance. Jeho střelu ještě Dolejš vyrazil, ale Cingel ve druhém sledu poslal dorážku za bezbranného gólmana.

29:17

Vítkovice si vzaly oddechový čas.

29:55

Vyloučen hráč Jiří Burger (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče
Sparta je rozjetí, Vítkovice jsou všude o krok později. Po dalším faulu budou hrát opět v oslabení.

30:19

Jaroslav Hlinka (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Adam Polášek a Martin Réway. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 6:1
Sparta využívá čtvrtou přesilovku a Vítkovice jsou zralé na ručník. Hlinka u tyčky dorazil vykopnutou Poláškovu střelu od modré.

31:09

Vyloučen hráč Tomáš Netík (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění

33:09

Sparta oslabení (nejspíš) přežila bez úhony, i když Vítkovice v závěru mohutně mačkaly domácí čtveřici. Navíc je možné, že dotlačily puk za brankovou čáru, což by muselo potvrdit video při nejbližším přerušení.

33:42

V přerušení zajel sudí do boxu a volá videorozhodčího.

33:43

BRanky nebylo dosaženo, pokračuje se ve hře za velmi nepříznivého stavz 1:6 z pohledu Ostravanů.

35:22

Vyloučen hráč Petr Kolouch (Vítkovice), 2 min. za Hákování

37:22

Sparta hraje ve velké pohodě a bylo to znát i na přesilovkové souhře. Ta však tentokrát ke gólu nevedla zejména díky obětavosti bránící vítkovické čtyřky, jejíž hráči většinu střel vyklekali nebo zablokovali pádem na led.

39:30

Druhá třetina se už jen dohrává. Sparta se nikam nežene a její hosté už se těší na přestávku, v níž se pokusí srovnat a ve třetí třetině se pokusit o neobvyklý zvrat, nebo duel aspoň důstojně dohrát.

44:30

Zdá se, že Vítkovice už nenajdou síly na nečekaný zvrat a Sparta si vývoj ohlídá. Hosty nepouští k výraznějšímu ohrožení své branky a naopak se většinou hraje ve středním pásmu nebo v zóně ostravského celku.

46:57

Vyloučen hráč Lukáš Cingel (Sparta), 2 min. za Podražení

48:57

Vítkovický zmar symbolizoval na konci přesilovky Kucsera. Dostal přihrávku na kruh, ale místo nabízející se střely udělal otočku a nahrál zpět na modrou tak nepovedeně, že připravil hosty o pásmo. Sparta je kompletní.

50:25

Sparta si po zakázaném uvolnení vzala pro jistotu oddechový čas.

52:00

Hosté na minutu zmáčkli Spartu v pásmu, ale ke střelám se dostali jen z úhlú a Pöpperle si s nimi poradil. Vítkovicím se tak stále nedaří dát gól ze hry.

51:55

Vyloučen hráč Jan Buchtele (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl

53:50

Vyloučen hráč Michal Barinka (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Sparta bude hrát pět vteřin ve třech.

53:56

Karol Sloboda (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Stanislav Balán a Lukáš Kucsera. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 6:2
Sekundu po Buchteleho návratu na led využívají Vítkovice přesilovku. Veterán Burger rozehrál kombinaci a Sloboda se z pravé strany trefil k bližší tyčce Pöpperleho branky.

53:56

Zápas, který neodvratně míří ke tříbodové výhře nového lídra extraligy Sparty, sleduje 4913 diváků.

56:16

Vyloučen hráč David Štich (Vítkovice), 2 min. za Podražení

57:54

Dolejš zachránil hosty od ještě většího přídělu, když lapil puk, jejž nadvakrát dorážel Netík.

58:16

Vítkovice jsou kompletní.

59:30

Zápas se dohrává za potlesku publika, které oceňuje nového lídra tabulky. Sparta má po třech kolech všech devět bodů.

7. ledna 2024 16:00Vítkovice-Sparta 2:4
3. ledna 2024 18:30Sparta-Vítkovice 2:1
24. listopadu 2023 17:30Vítkovice-Sparta 1:3
3. října 2023 18:30Sparta-Vítkovice 3:2
3. února 2023 17:30Vítkovice-Sparta 3:4
4. listopadu 2022 17:30Vítkovice-Sparta 3:2
26. října 2022 18:30Sparta-Vítkovice 3:2P
27. září 2022 18:30Sparta-Vítkovice 5:3