Dobrý večer, vítejte u podrobné on-line reportáže z utkání mezi hokejisty Plzně a Komety Brno.

1:02

Hynek Zohorna poslal první ránu plzeňskou bránu. Polívka si s ní bezpečně poradil.

2:25

Leoš Čermák (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Radim Zohorna a Vilém Burian. Stav zápasu Plzeň - Kometa 0:1
Rychlý úder z Brna. Domácí propadli ve středním pásmu, Čermák se dostal za obranu a v samostatném úniku poslal puk do pravého růžku. Byl to první gól brněnského kapitána v tomto ročníku.

Dvořák

Rozhodčí: Hradil (CZE), Souček (CZE) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 4 724

3:01

Hollweg se ocitl v dobré příležitosti před Čiliakem, ale slovenský gólman ho vychytal.

5:12

Hollweg vyvezl puk z rohu kluziště před branku a mířil na přední tyč. Tam ovšem Čiliak nenechal vůbec žádný prostor, kudy by puk prošel.

6:14

Schleiss střílel z nevýhodné pozice a Čiliak si jeho pokus s roztaženými betony pohlídal.

7:23

Plzeňští v posledních minutách drží častěji puk, ale útok je spíš bezzubý. Kometa dobře brání a brankář Čiliak velmi málo vyráží kotouče před sebe.

8:29

Vyloučen hráč Michal Poletín (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

8:51

Němec najížděl z levého křídla, ale neměl dost místa, aby se procpal až do středu. Vystřelil a trefil připraveného Polívku.

9:21

Při další pokusu nastřelil Němec bránící hráče, a tak mohli plzeňští hokejisté vyvézt puk z obranné třetiny.

10:12

Ještě jednou vyhodil Hossa a brněnská přesilovka je skoro u konce.

10:26

Vyloučen hráč František Ptáček (Kometa), 2 min. za Faul kolenem
Nejenže Kometa nevyužila přesilovku, po faulu zkušeného Ptáčka půjde po čtyřech vteřinách do oslabení.

10:45

Kometa i ve čtyřech vyrazila dopředu, Polívka musel zakročit proti nahozenému puku.

11:13

Plzni se přesilovka vůbec nedaří. Domácí zatím neprošli ani do útočného pásma, natož aby ohrozili Čiliaka.

12:12

Hossa poprvé v přesilovce vypálil, jenže zamířil hodně mimo.

12:21

Vyloučen hráč Jan Hanzlík (Kometa), 2 min. za Podražení
Plzeňšká přesilovka však jen tak neskončí. Jeřábek na modré provedl kličku Hanzlíkovi a ten ho podrazil.

14:17

Miroslav Indrák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Branislav Kubka a Michal Moravčík. Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:1
Kometa dlouhému náporu podlehla. Kubka poslal před branku prudký pas, který usměrnil za Čiliaka Miroslav Indrák. Navíc to bylo v signalizované výhodě, proto plzeňská přesilovka ještě potrvá.

14:17

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Podražení

15:15

Ač hrají domácí už pět minut nepřetržitě v početní výhodě, recept na přechod středního pásma stále nenašli. Kometa snadno brání.

16:17

Kometa je konečně v pěti. V dlouhém oslabení se nebránila zle, přesto jedné inkasované brance nezabránila.

16:45

Hollweg se rval ve svém oblíbeném prostoru před brankou, ale Čiliak brankovou čáru uhájil.

18:01

Kometu sráží nepřesnosti v rozehrávce. Ač se její souhra zdá plynulejší a účinnější, v závěru vždy chybí jeden krok.

18:56

Hruška objel gólmana Polívku z levé strany a pokoušel mu zasunout puk za tyčku, domácí brankář však u tyče beton a puk nepustil za sebe.

20:00

První třetina skončila za vyrovnaného stavu. Domácím se v úvodní pasáži nedařilo najít správné tempo, souhra selhávala, pomohly jim však tři přesilové hry v řadě za sebou, z nichž jednu využili. Dotáhli tak ztrátu, kterou nabrali už ve 3. minutě po úniku brněnského kapitána Čermáka.

20:52

Vyloučen hráč Michal Moravčík (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče

22:14

Parádní zákrok Patrika Polívky. Plzeňský brnakář se přesunul proti Janu Káňovi, před nímž zívala prázdná branka. Střelu z voleje vyrazil rukavicí přiloženou k betonu mimo branku.

22:56

Vyloučen hráč Jakub Jeřábek (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl

23:13

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence David Ostřížek a Vojtěch Němec. Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:2
Šanci v první přesilovce ještě vychytal Polívka, na druhou už ale neměl. Po povedené souhře střílel z mezikruží Ostřížek a Hruška tečoval puk za Čiliaka.

23:56

Radim Zohorna (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Leoš Čermák a Vilém Burian. Stav zápasu Plzeň - Kometa 1:3
To domácí bolí. David Sklenička padl při rutinní rozehrávce na kolena a Kometa se rázem ocitla v přečíslení tří na jednoho. Čermák nejprve trefil tyč, ale Radim Zohorna pak dorazil puk do prázdné branky. Pro devatenáctiletého hokejistu to byl první extraligový gól kariéry.

25:16

Vyloučen hráč Ondřej Kratěna (Plzeň), 2 min. za Sekání
Plzni se nedaří nic. Bude hrát znovu oslabení po faulu Kratěny.

26:10

Sražená rána Němce vyletěla do ochranné sítě.

27:01

Hruška dlouho ležel na ledě a bolestivě se držel za břicho po souboji s Půlpánem. Rozhodčí ale znovu vylučovat na plzeňské straně nehodlá.

27:16

Kratěna je na ledě a domácí mohou odpovědět na nástup Komety do druhé třetiny už v kompletní sestavě.

30:01

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Plzeň má možnost snížit v přesilovce po faulu brněnského kapitána Čermáka.

30:21

Další hráč Komety se dlouho nezvedá z ledu. Tentokrát je to nejurostlejší muž Komety Richard Stehlík, jehož ve vzájemném souboji před brankou sekl do nohy Kubalík.

30:26

Vyloučen hráč Dominik Kubalík (Plzeň), 2 min. za Krosček

30:26

Vyloučen hráč Richard Stehlík (Kometa), 2 min. za Sekání
Oba schytali trest za šarvátku, ale za zraněného Stehlíka odsedí trest Vondráček. Přesilovka Plzně bude pokračovat. Na trestné sedí ještě Čermák.

32:26

Přesilovka je u konce, Plzni se nepodařilo projít před brněnskou branku.

33:26

Kováčikova rána od modré čáry skončila po teči vysoko nad brankou až v ochranné síti.

34:12

Bližňák sebral odražený kotouč zpod nohou brněnské dvojice beku a nadvkrát zkoušel překonat Čiliaka. Stál však příliš blízko a ještě v nepříznivém úhlu.

35:01

Čermák vybruslil od mantinelu a z předklonu pálil na branku. Polívka jeho ránu zadržel ve výstroji.

35:19

David Sklenička (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Miroslav Preisinger. Stav zápasu Plzeň - Kometa 2:3
Plzeňští mají vyrovnání nadosah. Preissinger přes šířku třetinu krásně našel volného Skleničku, který poslal puk do mezery mezi Čiliakovými betony.

36:45

Domácí jsou na útočné vlně. Jeřábek nabil puk Kratěnovi, jehož tvrdou ránu musel Čiliak vyrazit jen s velkým vypětím.

37:11

Vyloučen hráč Antonín Honejsek (Kometa), 2 min. za Sekání

37:40

Plzeňští si aktivitou vynutili početní výhodu, jenže v ní sami málem inkasovali. Burian utekl za obranou a chtěl napodobit svého kapitána Čermáka, který střelou z úniku skóroval v první třetině. Burian však místo šibenice nastřelil zadní ochranné sklo.

38:41

Jakub Lev (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jaroslav Kracík a Ondřej Kratěna. Stav zápasu Plzeň - Kometa 3:3
Plzeň využívá přesilovku a vyrovnává stav. Kratěna s Kracíkem předvedli ukázkovou souhru přes celou třetinu a připravili gólovou pozici pro Jakuba Lva, na nějž čekala odkrytá branka.

38:54

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Podražení
Plzeňští si zahrají ještě jednu přesilovku po faulu Hrušky.

40:00

I po druhé třetině je stav vyrovnaný. Góly padaly především v početních výhodách, v nichž tentokrát hrály častěji domácí. Dvě branky Komety padly ve 24. minutě, kdy se trefil Hruška a Radim Zohorna. Plzeň vyrovnala před přestávkou díku brance Skleničky a Jakuba Lva.

40:54

Domácí ještě dohrávali přesilovku z konce druhé části, ale tlak si nevypracovali. Kometa už bruslí v pěti.

42:10

Pěkná souhra Plzně. Kracík našel volného Schleisse, který bez přípravy pálil těsně vedle.

43:43

Plzeňští jsou ve fromě z konce druhé třetiny. Jsou silnější, rychlejší a obratnější. Příležitost měl Poletín, jenž nastřelil skládajícího se Čiliaka.

45:10

Plzeň teď drtí Kometu v útočné třetině. Kratěna hledal volného Bližňáka, který se napodruhé dostal k puku. Čiliaka ovšem znovu nepřekonal.

47:21

Sýkora zaváhal u modré čáry a Kometa toho málem využila. Němec zatnul svaly, zabral jako lokomotiva a utrhl oba beky. Včas ovšem vystartoval Polívka a šanci zneškodnil dobrým zákrokem.

49:21

Kracík zpoza branky vyzkoušel pozornost Čiliaka, ten však prokázal čilost. Překvapit se prudkým pukem nenechal.

51:02

Další dobrá možnost Plzně. Marcel Hossa vyjel zpoza branky a tlačil kotouč přes Čiliaka, ten opět spolehlivě zakročil.

52:10

Domácí jsou ve velkém náporu, hosté se nestačí přesouvat proti plzeňské souhře a bez inkasovaného gólu je drží jen výborný Čiliak.

53:08

Vyloučen hráč Jan Hruška (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
Teď se navíc Kometa bude bránit jen ve čtyřech. Završí domácí tlak gólem?

53:50

Plzeňští dotáhli svůj obrat. Ze stavu 1:3 zvrtáili stav na 4:3. Tentokrát se ke gólu schylovalo už dlouho. Po dlouhém náporu nakonec přišel v přesilovce, když Kracík zpoza branky našel volného Lva, a ten zblízka prostřelil Čiliaka.

55:05

Vyloučen hráč Nicolas Johnson (Plzeň), 2 min. za Hákování
Kometa dostává ihned šanci k vyrovnání. Johnson fauloval a Plzeň bude ve čtyřech.

56:12

Kometa zamkla soupeře ve třetině na víc než minutu, zatím ale nevystřelila na branku.

56:43

Střely nemířily přesně, domácí vyhodili puk na opačnou stranu hřiště.

57:03

Hosté měli slušný tlak, jenomže plzeňská čtveřica zůstala kompaktní a obětavě zastavila většinu brněnských pokusů.

58:10

Šance Plzně. Čiliak vyrazil puk jen k Bližňákovi, a ten se natahoval, aby ho poslal do odkryté branky. Byl však v tísni a na kotouč nedosáhl.

59:01

Kometa se nemůže vymanit z obranné třetiny. Plzeňští aktivně hrají s pukem a kontrolují hru.

59:30

Až teď se povedlo vyvézt puk do útočné třetiny a odvolat brankáře. Kometa bojuje v šesti.

60:00

Plzeňští zvládli závěr zápasu a vlastně celou třetí třetinu bravurně. Nepustili Kometu k puku a dovedli utkání k tříbodovému vítězství. Velkou zásluhu na obratu ze stavu 1:3 na konečných 4:3 má přesilovkový útok Kracík, Kratěna, Lev, který v početní výhodě zařídil klíčové góly.

25. února 2024 17:00Kometa-Plzeň 5:1
14. ledna 2024 17:30Plzeň-Kometa 2:3
28. listopadu 2023 18:00Kometa-Plzeň 4:1
12. října 2023 17:30Plzeň-Kometa 1:2
15. února 2023 18:00Kometa-Plzeň 3:0
30. prosince 2022 17:30Plzeň-Kometa 5:2
18. listopadu 2022 18:00Kometa-Plzeň 3:1
2. října 2022 16:30Plzeň-Kometa 3:4P