Hezké odpoledne z Pardubic, kde v dnešním 47. kole uvidíme souboj domácího Dynama proti hostující Olomouci.

Pardubice budou chtít napravit dojem po pátečním zpackaném závěru ve Vítkovicích, kde červenobílý předvedli v závěrečném dějstí kolaps vyjádřený pěti inkasovanými góly. Ty rozhodly o jejich porážce 4:6.

Zaváhal však i jejich dnešní sok, když na svém ledě podlehl Zlínu 1:2 po nájezdech.

Při pohledu na domácí soupisku máme pro pardubické příznivce dobrou zprávu. Po krátkém zranění se zpět do obranné řady vrací slovinský zadák Blaž Gregorc.

Vodný

Rozhodčí: Polák (CZE), Šír (CZE) - Kajínek (CZE), Zavřel (CZE)
Počet diváků: 7 591

Jinak sestava Dynama mnoho změn nedoznala. V bráně bude od první minuty opět Američan Maxwell, který si zajisté bude chtít po šesti inkasovaných brankách z Ostravy znovu pozvednout sebevědomí.

Dosavadní výsledky naznačují, že souboje obou soupeřů nabízejí vyrovnanou podívanou. Hned dva ze tří duelů šly do prodloužení. První mač pak vyhrála Olomouc doma těsně 2:1.

0:43

Úvodní pokusy o založení útoků ztroskotaly na obou stranách na nepřesnostech.

1:12

Doslova loženku teď spálil domácí útočník Lukáš Nahodil, který zcela sám před Konrádem mířil jen do tyče.

2:00

Přečíslení dvou na jednoho na poslední chvíli zhatil úspěšným zákrokem jeden z domácích beků.

3:58

Nahodil se prodíral do další akce, ale byl zastaven na modré kvůli ofsajdu.

4:44

Lehkou střelu z dálky odvrací Konrád až do ochranné sítě.

5:50

Další slibná šance Pardubic. Po Redenbachově obkroužení brány se ke střele dostal Sýkora, ale jak jeho pokus, tak i dorážka Marcinka z pádu stavem zatím nepohnula.

7:13

A zase to jen zahučelo. Tentokrát na Konráda nevyzrál Tomášek. Uvidíme, jak moc budou Dynamo tyto neproměněné příležitosti mrzet.

7:15

Vyloučen hráč Branislav Rapáč (Pardubice), 2 min. za Podražení

8:17

Pavel Skrbek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Dávid Buc a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:1
Olomouc jde do vedení. Rána obránce Srbka se odrazila od zadního mantinelu zpět před Maxwella, o kterého se puk štěstím zapadla do brány. Olomouc předtím zdařile kombinovala v pásmu, takže za svoji aktivitu si gól zasloužila.

9:08

Olomouci nevyšel přechod do útoku a píská se icing.

9:14

Vyloučen hráč Michal Vodný (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Hanáci jdou do čtyř. Po jednom ze soubojů před olomouckou bránou je vyloučen Vodný.

10:30

Pardubice se těžce dostávají do pásma.

10:57

A udržení se v útočné třetině je pro Dynamo nepřekonatelný oříšek.

11:25

Žádný potlesk, ale pískot si domácí vysloužili od svých fandů za předvedenou přesilovku. Olomouc je v pěti.

12:32

Hosté okupují pardubické pásmo.

12:56

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Podražení
Olomoucký kapitán sestřelil na modré domácího Poulíčka a nabízí Dynamu druhou početní výhodu během krátké chvíle.

13:33

Olomouc se osvobodila. Pardubice už jsou ale opět zpátky v útočném pásmu.

14:45

Pardubice zkusily svoji tradiční kmobinaci se zakončujícím Sýkorou, který ale napálil jen obránce.

15:45

Druhá přesilovka Dynama už vypadala lépe, ale gólově se domácí znovu neprosadili. Olomouc je kompletní.

17:34

Olomoc rozjíždí další útok až z vlastního pásma.

18:00

Střela Houdka byla ztečována do sítě za domácí brankou.

18:40

Jan Jaroměřský (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Eberle a Jiří Řípa. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:2
Eberle postrčil puk do jízdy Jaroměřskému, který vystřelil a Maxwellovi propadl puk jesličkami až do brány.

19:20

Z kotle olomouckých fandů zní pokřik "Kdo neskáče není Mora". Příznivci hostujících barev jsou rozhodně spokojenější a nyní jsou i více slyšet.

20:00

První třetina je minulostí. Olomouc po ní vede 2:0, když z minima vytěžila maximum. Její dva zásahy se dají označit jako šťastné. Nicméně v obou případech nemůže mít úplně nejčistší svědomí gólman Maxwell.

20:00

Troufal bych si tipovat, že americký gólman zůstane od druhé třetiny už pouze na střídačce. Ze tří střel dostal dva góly, což nesvědčí o oslnivé formě.

20:01

Tak náš tip nevyšel. Maxwell zatím zůstává na svém místě mezi třemi tyčemi.

21:05

Domácím znovu zatrnulo, ale po závaru před bránou Dynama rozhodčí rozpažil.

21:38

Skladaný se prokličkoval až před Maxwella, ale nadvakrát na pardubického gólmana nevyzrál.

22:40

Herman měl na holi třetí trefu, ale Maxwell parádně zasáhl a střelu udržel ve výstroji.

23:42

Moňa se prodral až do zakončení, ale Konrád jeho dobrou střelu chytá. Ruský forvard se následně zajímavě prolétl vzduchem.

23:57

Střele Nahodila nechyběla razance, ale přesností ke smůle Dynama také neoplývala.

24:49

Rác si vybruslil do solidní pozice, Maxwell však jeho pokus zdařile likviduje.

26:36

Kotouč doklouzal až k Maxwellovi, který ho raději schovává pod lapačkou.

27:43

Dvě slušné příležitosti si vypracoval Laš, ale ani jednou neuspěl.

28:48

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Ondrušek trefil hokejkou do zubů Nahodila a oslabuje své spoluhráče.

30:06

Z tribun se znovu line pískot. Z kotle pak pokřik "Bojujte za Teslu". Přesilovka domácím zase vůbec nejde.

31:38

Vyloučen hráč Blaž Gregorc (Pardubice), 2 min. za Krosček
Po sérii tvrdých soubojů v rohu kluziště jde za katr bek Gregorc.

32:28

Dynamu se napodařilo opakovaně vyhodit puk do bezpečí. Hru nakonec přerušuje až Maxwell, jenž vyrazil puk do sítě za bránou.

32:58

V předbrankovém prostoru se objevil Mikúš, ale zblízka si na Maxwella nepřišel.

33:38

Dynamo je kompletní. Gregorc se vrací do hry.

34:11

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Houdek nedovoleně atakoval Orsavu a jde pykat na trestnou.

35:24

Další tutovky zazdili Marcinko a nedlouho po něm i Redenbach.

36:23

Olomouc přestála i další oslabení bez gólové úhony.

37:52

Maxwell si musel notně ulevit. Další nepříjemný odraz puku od mantinelu ho řádně vystrašil.

38:34

Pořádný závar byl k vidění před olomouckou bránou, ale gól z toho zase není. Trvalo dost dlouho, než Konrád schoval puk pod lapačku.

39:24

Vyloučen hráč Robin Staněk (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

41:19

V přesilovce dostali na modrou nabito Štajnoch a Čáslava, ale ani jeden se svými pokusy neuspěl.

42:06

Olomouc si může odfajfkovat další ubráněnou početní nevýhodu.

44:40

Olomouc je nastěhovaná v pardubickém pásmu. Hra však probíhá spíše podél mantinelů.

46:50

Třetí domácí pětka obsadila útočnou třetinu, ale střely Tomáška správný cíl nenašly.

48:08

Opět vidíme dlouhý úsek bez přerušení, ale i bez jakýchkoliv šancí. Tohle musí Hanákům vyhovovat.

49:35

Vzruch na led přináší drobná strkanice, která je ale rychle ukončená. Ani vylučovat se nebude.

50:29

7591 teď sledovalo domácího Orsavu, jenž se po souboji urpostřed kluziště jen těžce zvedal z ledu.

51:22

Pardubicím se čas na korekci výsledku krátí.

52:03

Rána Bokroše od modré nenadělala Konrádovi mnoho starostí.

54:07

Laš se řítil do dobré šance, ale zakopl o modrou čáru, ztratil stabilitu a lehl k zemi.

55:42

Střela Marcinka by se dala zařadit do kategorie propagačních. Mnoho práce s ní Konrád neměl.

56:48

Rác trefil puk ve vzduchu slušně, jenže černý kus gumy poté přelétl i bránu.

57:23

Maxwell je pryč z brány. Pardubice to zkouší v šesti.

58:43

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:3
Tribuny se vyprazdňují, jelikož je rozhodnuto. Gregorc nestihl dojet puk v útočném pásmu včas. Holec ho předbruslil a vyrazil směrem k prázdné bráně. Tu nakonec trefil i přes dotírajícího Sýkoru.

60:00

Od nás je to pro dnešek vše. Z konstatováním, že Olomouc zvítězila 3:0 se s vámi loučíme.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1