Vítejte u třetího kola baráže, v němž se potkají dva nejlepší týmy první ligy.

Slavia i Jihlava jsou na tom zatím v baráži podobně. Oba týmy si připsaly jednu výhru a jednu prohru. Jihlava však Litvínov porazila až v prodloužení, získala tedy jen dva body a v tabulce je aktuálně poslední.

0:56

Druhý útok hostí na chvíli zavřel Slavii v obranném pásmu, ta se však ubránila.

Mrňa

Rozhodčí: Hradil (CZE), Polák (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 546

2:06

Jihlava dobře napadá, Slavisté mají problém se dostat do útočné třetiny.

3:14

Důras se málem dostal k nebezpečnému pokusu. Na brankovišti ale kotouč minul.

3:20

Vyloučen hráč David Šafránek (Slavia), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Slavisté hráli v šesti a Jilava si tak zahraje první přesilovku.

4:12

Hylák si připsal první zákrok, když lapačkou pokryl střelu od modré.

4:46

Hylák nepředvedl jistý zákrok po nepříjemné střele Harbakuse.

5:20

Slavisté se ubránili a hrají v plném počtu, soupeře do větší šance nepustili.

5:49

Škarek si poradil s tečovaným pokusem od modré.

6:40

Hosté si teď vytvořili velmi dobrý tlak, zatím jsou aktivnější.

8:39

Mladý brankář Škarek byl znovu pozorný, tentokrát si poradil s nahozením Hrušky.

8:52

Kolařík velmi tvrdě narazil do mantinelu po souboji s Jíchou.

9:58

Robinson teď ukázal svoje skvělé ruce, když se prokličkoval obranou soupeře a vybojoval si faul. Po jeho akci Slavisté zakončovali, ale Škarek byl připravený.

9:58

Vyloučen hráč Jan Kolář (Jihlava), 2 min. za Sekání

10:44

Další velká šance Slavie! Blízko gólu byl Robinson, který dorážel střelu Markoviče, nedokázal ale puk poslat do odkryté branky.

11:19

Šance na druhé straně! Diviš jel se svým spoluhráčem dva na jednoho. Rozhodl se vystřelit, zamířil ale těsně nad. Slavisté zaspali.

11:58

Jihlava je v plném počtu, oslabení zvládla se ctí. Nebezpečně zahrozil jen Robinson.

12:37

Po buly střílel Důras, který pak i dorážel. Hylák si s oběma pokusy poradil.

13:21

Milan Mikulík (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence David Hruška. Stav zápasu Slavia - Jihlava 1:0
Mikulík využil zmatky v obraně Jihlavy a pohotovou a tvrdou střelou příklepem propálil Škarka!

14:27

Slavia pokračuje v tlaku, gól ji nabudil. Od modré střílel Pavlin, rána mu ale nesedla.

15:15

Za branou Jihlavy teď soupeře trápí Tuominen, kterého hosté nemůžou obrat o puk.

16:12

Mikulík je při chuti! Znovu pálil příklepem, znovu tvrdě a přesně. Škarek ho tentokrát vychytal lapačkou.

16:40

Vyloučen hráč Žiga Pavlin (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Jihlava si po faulu Pavlina zahraje druhou přesilovku.

16:59

Hylák skvěle vyrazil střelu Důrase, který vypálil z pravého kruhu. Hylák vykopl beton a poradil si i s následnou dorážkou.

17:39

Hylák zastavil i projektil Grebenjuka. Jihlava je v přesilovce aktivní.

18:32

Jihlava prohrála buly v útočné třetině a Slavia se tak ubrání.

18:40

Domácí v plném počtu.

19:16

Agilní Tuominen se dostal do průniku, bek Jihlava ho ovšem v poslední chvíli zablokoval a zabránil šanci.

19:43

Vyloučen hráč Jiří Dobrovolný (Jihlava), 2 min. za Podražení

20:00

Zápas je zatím vyrovnaný, výborně chytají oba brankáři, kteří už své týmy několikrát podrželi. Domácí vedou díky parádní ráně Mikulíka. Jihlava začne druhou třetinu v oslabení - na konci první třetiny se provinil Dobrovolný.

20:27

Slavisté pokračují v přesilovce, která jim začala na konci první třetiny. Ve druhé části se zatím ke střele nedostali.

21:35

Hosté výtečně napadají a Slavia se nemůže dostat do útočné třetiny.

21:52

Peter Hraško (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Antonín Růžička. Stav zápasu Slavia - Jihlava 2:0
Talentovaný Škarek si vybral velmi slabou chvilku. Nečekaně pustil ránu Hraška, který střílel ještě před modrou čárou. Střelu z takové vzdálenosti by gólman měl chytat.

22:51

Vyloučen hráč Tomáš Jiránek (Slavia), 2 min. za Hrubost

23:48

Dukla se sice pokusila založit útok, Slavia opět vyhodila. Kotouč je až za Škarkem.

25:04

Přesilovku si teď zahrají také slávisté.

25:38

Domácí mají problémy usadit se v útočném pásmu. Přesilovka začala vyhozením bránícího se týmu.

26:08

Slavia byla velmi blízko gólu! Markovič tvrdou ranou trefil tyč!

27:03

Vyloučen hráč Milan Mikulík (Slavia), 2 min. za Sekání
Další faul, tentokrát se provinil hráč domácích.

29:03

Dukle se přesilovka nedaří. Slavia v plném počtu.

30:01

Tempo hry se trochu zpomalilo. Oba celky mají problémy s rozehrávkou, a tak se hraje hodně ve středním pásmu.

30:32

Tomáš Jiránek (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Henri Tuominen. Stav zápasu Slavia - Jihlava 3:0
Slavia přidává další branku! Jiránek a Tumoninen rychle vjeli do obrany hostí, pak si nádherně vyměnili puk a prvně jmenovaný poté nadvakrát překonal Škarka.

31:19

Sešívaní se opět drali do útoku, ale nepřesně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.

32:18

Končí druhá reklamní přestávka ve druhé třetině. Slavia míří za vítězstvím, Jihlava poslední minuty nestíhá. Ještě však má dost času utkání zdramatizovat.

33:00

Útočící hráč domácích v brankovišti, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

33:28

Jihlavští působí trochu zvadle, potřebovali by vstřelit kontaktní gól, aby se dostali do zápasu.

34:02

Kolařík a Beránek teď sváděli důrazný souboj u mantinelu. Dlouho nebylo jasné, kdo vybojuje puk. Nakonec rozhodčí hru přerušili.

34:35

Vyloučen hráč Pavel Mrňa (Jihlava), 2 min. za Krosček
Mrňa trochu zákeřně strčil do Pavlina, který kvůli tomu tvrdě vrazil do brankáře Hyláka.

35:19

Bek Hruška se dostal dvakrát po sobě k tvrdé ráně od modré. Jednu z jeho bomb schytal do kotníku Štebih.

35:58

Slavisté se chtěli usadit v útočné třetině, neuhlídali ale puk, který už se dostal do středního pásma. Píská se offsajd.

36:35

Jihlava je v plném počtu. Přesilovku přečkala bez vážných potíží, byť několikrát hrozil Hruška.

37:48

Pomalu končí druhá třetina. Slavia se dostala do problémů, tak raději vyhodila přes všechny čáry na icing.

38:43

Růžička nepříjemně nahodil puk od modré čáry. Škarek zasahovat nemusel, kotouč jeho tyč minul.

38:56

David Hruška skvěle pálil z otočky poté, co si dobře pokryl puk. Škarek si jeho střelu pohlídal.

39:27

Domácí opět tlačí zásluhou nápaditého Tuominena, který obráncům soupeře plete hlavu.

39:48

Přerušená hra, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Slávisté mohou být spokojeni. Ve druhé třetině byli lepší, přidali dva důležité góly, soupeře navíc nepustili k větším šancím. Zatím mají nakročeno k druhému vítězství v baráži. Jihlava by potřeboval dát kontaktní gól, aby ožila a vrátila se zápasu.

40:21

Prudce pálil Kaláb, jeho rána však nebyla přesná a Hylákovu branku minula.

41:19

Robinson nedokázal obhodit Semana a borci Jihlavy se tak osvobodili z tlaku.

42:28

Lajna Ondráček, Tuominen a Jiránek se na dlouho usadila v útočném pásmu a už po několikáté v tomto zápase dělá soupeři vrásky.

42:56

Jihlavská pětka teď sotva plete nohama, protože na rozdíl od soupeře nestihla vystřídat.

43:26

Zdeněk Bahenský (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Slavia - Jihlava 4:0
Skvělá práce Zdeňka Bahenského, který se prosadil po krásné individuální akci. Vlétl do pásma, postrčil si puk ke střele a pak tahem překonal Škarka.

44:08

Fanoušci domácích jsou nadšení a chtějí, aby jejich miláčci dali "bůra".

45:56

Jihlava se snaží něco vymyslet, zatím se jí to ale nedaří. Její akce postrádají myšlenku.

46:59

Milan Hruška vystihl rozehrávku Dukly a jeho jmenovec David poslal puk za branku soupeře.

47:48

Markovič si pohrával s obranou Jihlavy, několikrát se otočil a snažil se něco vymyslet. Nevyšlo mu to. Jeho akce nicméně ukazuje, jak si slávisté věří.

48:45

Tuominen opět skvěle bojuje u mantinelu, beci Dukly s ním mají problémy.

49:33

Hylák stále drží čisté konto. A nic na tom nezměnily ani tři slepené střely borců Jihlavy. Zvláště ta poslední byla nebezpečná, Hylák ji vyrazil špičkou betonu.

51:17

Robinson plete hlavu obraně soupeře, ke střele se dostal Vas, prudce vypálil, jeho ránu ale jihlavští zblokovali.

51:31

Velká šanci domácích! Škarkovi propadl kotouč mezi nohama, útočník Vas ale nedokázal puk dotlačit za brankovou čáru. Zabránil mu v tom důrazný obránce Dukly. Poté se strhla šarvátka.

51:49

Vyloučen hráč Vlastimil Bilčík (Jihlava), 2 min. za Hrubost

54:10

Nathan Robinson (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Milan Hruška M.. Stav zápasu Slavia - Jihlava 5:0
Tak tohle už je debakl! Další nepříjemnou ránu vrazil Jihlavě Robinson, který využil perfektně načasovanou přihrávku Milana Hrušky.

54:41

Dukla teď sice drží puk hokejkách, Slavia je ale k ničemu nebezpečnému nepouští.

55:07

Edenem se rozlévá radost, domácí fanoušci už slaví. Hylák útočí na čisté konto.

56:14

Vyloučen hráč Pavel Mrňa (Jihlava), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Mrňa konec utkání nezvládl emočně a hráče Slavie zbytečně fauloval do hlavy. Rozhodčí ho poslali do kabin.

57:53

Nebezpečně pálil Knot, hosté následně puk vyhodili kamsi na střídačku.

58:14

Jihlava se v oslabení ubránila, to už ji však náladu nespraví. Stav 0:5 je velmi potupný.

58:42

Hosté mají poslední šanci zkazit Hylákovi nulu.

59:15

Jedovatou střelu Dukly zablokoval Knot.

60:00

Slavia zaslouženě vyhrála a rozradostnila zaplněný Eden. Jihlava se vůbec nedostala do zápasu, po nadějné první třetině se vytratila ze hry a jen sledovala, jak domácí navyšují skóre. Hrdinou zápasu je brankář Hylák, který dnes působil velmi jistě.

60:00

Pražané se díky výhře posouvají na druhé místo tabulky baráže. Jihlava je zatím poslední.