Dobrý páteční podvečer z Olomouce, kde se dnes odehraje utkání 8. kola Tipsport extraligy. Domácí tým se utká s aktuálním mistrem z Liberce.

Půjde o souboj sousedů v tabulce, Mora (3-1-0-3) je s 11 body šestá, Liberec (3-0-1-2) má jen o jeden méně.

V sestavě domácích je nečekané jméno - ve 4. lajně dostává šanci Richard Diviš, který za Olomouc nastoupil naposledy předloni, jinak působí v Jihlavě.

Na led už nastupují oba celky, hosté byli přece jen o pár vteřin rychlejší, a tak je vítá obligátní pískot. Vzápětí však už dosud poměrně prořídlé tribuny vítají kohouty.

Vlach

Rozhodčí: Polák (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 211

u středového puntíku už netrpělivě krouží zahajovací formace, můžeme začít.

0:36

První útok Tygrů zamknul domácí před Konráda, vážnější střelu si však nepřipravil.

2:14

první vzrušení před Willem způsobil Juraj Mikúš svou tečí, puk však letěl mimo levou tyč.

4:58

Ostřížek měl rychlost a využil ji k nájezdu ze strany, zkusil zakončit do horní poloviny, ale puk rozvlnil síť jen z vnější strany.

5:23

Vyrůbalík tvrdě pálil od modré přes clonící hráče a Will se štěstím vyrazil puk jen před sebe. Ve skrumáži byli úspěšnější Tygři a poslali ho pryč.

7:12

Knotek dostal puk do jízdy na modrou, krátkou kličkou si udělal prostor na střelu, pokus po ledě ale letěl těsně mimo.

9:01

Houdek poslal nabídku od modré, nikdo z domácích se ale k teči nedostal a Will puk bezpečně viděl.

9:17

Bulíř se pěkně uvolnil, dobruslil si puk a těsně před brankou stihl i vystřelit. Byl však už příliš blízko a nedokázal najít skulinu v Konrádově postoji.

11:57

A znovu Bulíř! Nejprve trefil do masky Konráda, svou střelu si ještě dobruslil a domácí gólman s vypětím jeho druhý pokus kryje.

12:25

Vyloučen hráč Martin Ševc (Liberec), 2 min. za Podražení
Ševc řešil dorážející kohouty jen podražením, zabránil tak gólové šanci.

12:59

A velká šance hostů, kteří v oslabení ujížděli ve třech proti jednomu. Střela zbyla na Stránského, Konrád byl připravený.

14:18

Mora si připravila v závěru přesilovky dobré šance, Ostřížek ale neprocedil puk za Willa a Strapáč v dobré pozici minul.

15:21

Jen pár centimetrů chybělo puku, aby se dostal za Konráda po střele Bartoviče. Poskakoval po čáře, než ho vyhodil Jaroměřský pryč.

18:40

Hosty zastavil ofsajd, pak si ještě na modré museli něco vyříkat Mikúš s Vantuchem.

21:59

Šimek si sjel od modré na střelu, která se odrazila od spodního oblouku pryč.

22:16

Dominik Lakatoš (Liberec) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Vantuch. Stav zápasu Olomouc - Liberec 0:1
Vantuchovu střelu ještě Konrád vyrazil, na Lakatošovu dorážku už byl ale krátký.

22:45

Vyloučen hráč Ondřej Vitásek (Liberec), 2 min. za Hrubost

25:48

Hosté bez větších potíží přestáli oslabení.

27:58

Mikyska tvrdě vypálil z levého kruhu a vytěžil vhazování v útočné třetině, Konrád schoval puk do lapačky.

29:01

Po buly si vzal puk Holec a z úhlu vyzkoušel pozornost Willa.

30:02

Liberecký Šimek si vyjel mezi kruhy a chystal si střelu zápěstím, v rozhodujícím okamžiku mu ale jeden z kohoutů zablokoval hůl. Tygři však zůstávají v pásmu.

32:16

Po delším tichu vzruch před Willem. Postaral se o něj Knotek, který střílel z levého kruhu po ledě.

33:15

Tygři se hnali ve čtyřech proti dvěma a ve výborné pozici těsně minul šibenici Špaček.

35:26

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Krosček
Knotek si v souboji pomohl holí a dává první přesilovku Liberci.

37:31

Domácí jsou v plném počtu a mohou vydechnout, Tygři je totiž pořádně zmáčkli.

38:04

Holec dostal puk do jízdy na červenou a obránci byli daleko, nezvládl ale obrátku a místo nájezdu si ustlal na ledě.

39:07

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), OT 10 min. za Nesportovní chování
Necelou minutu před koncem třetiny si nedal pozor na ústa Bartovič.

39:24

Ve stoprocentní šanci pálil Stránský a Konrád zázračně škrtl puk bůhvíčím a vytěsnil ho mimo tyče.

40:00

Po dvou třetinách mají ke třem bodům blíže hosté z Liberce a nutno říct, že po zásluze. Sledujeme oboustranně hodně fyzický hokej plný soubojů. Směrem dopředu jsou ale Tygři daleko nebezpečnější. Mora za celou třetinu neměla velkou šanci a před Willa se jí nedaří dostat.

41:10

Ordoš se cpal před branku a zakončoval bekendem, puk jen těsně minul vzdálenější tyčku.

41:10

Olomoucký trenér Zdeněk Venera zúžil sestavu na tři lajny. Posadil Mataie, Fořta a Diviše. Miroslav Holec se z první posunul do třetí, na jeho místo šel zřejmě Juraj Mikúš.

43:06

Domácí ve velké šanci, jmenovitě David Ostřížek, který se po přihrávce Mikúše ocitl sám s pukem mezi kruhy, Will ale jeho pokus zápěstím s jistotou likviduje.

43:24

Hned po buly pálil od modré Vitásek, Konrád si na ránu po ledě vystačil s holí.

44:42

Vyloučen hráč Dominik Lakatoš (Liberec), 2 min. za Naražení zezadu
V době, kdy domácí začínají tlačit, dostávají výhodu přesilové hry.

45:53

Sudí přerušil hru a Eberle přesto zakončil, což rozpoutalo potyčku šesti hráčů. Sudí jdou sčítat.

46:12

Atmosféra nám houstne, domácímu publiku se nelíbí posuzování některých výroků sudích.

47:30

Konrád drží naděje domácích, dělovka Mojžíše skončila na jeho vyrážečce.

49:22

Další zákrok si připisuje Will, bylo to však spíše nahození, které jen shodou okolností mířilo na branku. Takhle se domácí vyrovnání nedočkají...

50:52

Defenzíva Liberce je zatím bezchybná.

50:59

Až teď muselo Willovi zatrhnout, když mu nahození Jaroměřského mířilo mezi betony a se štěstím ho nasměroval mimo tyče.

51:27

Vyloučen hráč Juraj Mikúš (Olomouc), 2 min. za Podražení
Domácí brzdí faul Mikúše, po kterém se ale zbylá čtveřice hráčů v bílých dresech vrhla na sudího, posouzení situace se jim nezdálo.

53:30

Herman na obranné modré zblokoval puk a dostal se díky tomu do nájezdu. Jenže puk se mu zamotal mezi nohy, takže nedokázal pořádně zakončit. Při dorážce Buriana se Will vrhl k tyči s takovou vervou, že posunul branku, což dopálilo fanoušky.

56:09

Juraj Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence David Ostřížek a Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - Liberec 1:1
Tak přece se domácí dočkali. Laš nahodil před branku na Ostřížka, který puk jen zadovkou posunul na volného Mikúše a ten nemohl prázdnou branku minout.

56:09

Dnešní utkání sleduje 4211 diváků, v tom je odhadem asi patnáctka Libereckých.

58:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:26

Vitásek pálil zápěstím do skrumáže, Konrád si udržel puk ve výhledu a lapačkou chytá.

59:50

Liberec končí třetinu v tlaku, který deset vteřin před sirénou přerušuje posunutá domácí branka.

60:00

V Olomouci je odehráno šedesát minut, ale zdaleka to není všechno. Dnes se budou body dělit, až prodloužení tři na tři ale rozhodne, v jakém poměru.

60:51

První minutu drželi puk jen Tygři, nakonec je zastavil ofsajd.

61:10

Radivojevič uklouzl na obranné modré a Knotek mohl jet do nájezdu. Byl však faulován a uvidíme trestné střílení.

0:0
61:10

Jan Knotek (Olomouc) nájezd neproměnil.

Knotek zkusil kličku do forhendu, ale Will bezpečně vyrazil.

61:40

Eberle zlomil hůl, ale domácí zároveň získali puk, takže mohli dostřídat.

62:30

Holec s Ondruškem jeli na jednoho, střelu prvně jmenovaného Will vyráží.

62:44

Vyloučen hráč Radim Šimek (Liberec), 2 min. za Podražení

62:44

Oddechový čas Liberce.

63:05

Mikúš se rameny zbavil obránce, prudký švih ale zamířil nad.

63:24

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Podražení
A vyloučení i na druhé straně, Vyrůbalík se snažil zastavit soupeře, ale nebylo to v souladu s pravidly.

64:28

Dnešní utkání má úplně vše. Ševc zasypal Konráda sněhem od bruslí a Houdek po něm hned skočil. Po další potyčce oba zamířili na trestnou, Ševc ještě po cestě hecoval diváky. Což má samozřejmě adekvátní ohlas.

64:28

Vyloučen hráč Tomáš Houdek (Olomouc), 2 min. za Hrubost

64:28

Vyloučen hráč Martin Ševc (Liberec), 2 min. za Hrubost

64:28

Vyloučen hráč Branko Radivojevič (Liberec), 2 min. za Hrubost
zbylou půlminutu budou hrát domácí ve čtyřech proti třem. Tedy pokud se ještě něco nestane.