Příjemný nedělní podvečer z Olomouce, kde přesně v 17 hodin začne utkání 27. kola Tipsport extraligy mezi místím HC a Litvínovem.

Hosté přijíždějí ve výborném rozpoložení, v listopadu šli od výhry k výhře a posouvali se tabulkou až na aktuální třetí příčku. V pátek navíc vyhráli v Pardubicích 3:2, dnes tedy mohou svou bilanci z venkovních hřišť ještě vylepšit.

Domácí jsou na tom o poznání hůře, v pátek si ale vylepšili náladu, když před vyprodaným zimákem skolili Kometu Brno 5:2. Jenže jiný den, jiný zápas. Dnes je zimák zatím sotva poloprázdný, a jak už byla řeč, Litvínov je v jiném rozpoložení než poněkud tápající brněnský soubor.

Oba celky už naskakují na led, ještě pár koleček a můžeme začít.

Doležal

Rozhodčí: Šír (CZE), Pavlovič (SVK) - Blümel (CZE), Zavřel (CZE)
Počet diváků: 4 012

0:09

Uf, tak to mohl být úvod! Skladaný na pravé straně nabral rychlost, natlačil se před Hübla, ten musel vytáhnout těžký zákrok betonem.

1:37

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Tomáš Mikúš a Juraj Mikúš. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0
Tak přece jen zahřmělo. Juraj Mikúš zmátl obranu hostí, Tomáš Mikúš pálil z mezikruží a dorážející Miroslav Holec zblízka nemohl minout.

3:15

Litvínovský Pavelka šikovně pálil od modré, Konrád snad po teči vyrazil puk maskou.

3:47

Martin Hanzl se po buly dostal až před Konráda, jeho bekend musel olomoucký brankář vyškrábnout ramenem.

5:50

Kohouti se rozjížděli ve třech na jednoho, ale neměli rychlost a hosté stihli uhasit problém hned v zárodku.

6:58

Skladaný najížděl sám na Hübla, ale navrch měl litvínovský gólman, stejně jako při dorážce Knotka.

8:19

Vyloučen hráč Karel Kubát (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Tomáš Mikúš se šikovnou kličkou zbavil Kubáta, který aby zabránil střele z nebezpečného prostoru, musel faulovat.

8:26

Vyrůbalík začal přesilovku dělovkou od modré, kterou Litvínov stačil jen ke Skladanému. Rychlá dorážka prosvištěla brankovištěm půl metru mimo tyč.

9:25

Po minutě jízdy na kolotoči ve vlastním pásmu se Litvínov osvobozuje.

10:32

Hosté jsou v plném počtu.

11:55

Vyloučen hráč Juraj Mikúš (Olomouc), 2 min. za Hákování
Výhodu přesilovky budou mít i hosté.

13:06

Po teči Černého skončil puk v ochranné síti.

13:58

Litvínov sehrál hodně dobrou přesilovku co do času stráveného před Konrádem, vyloženou šanci si ale nevytvořil. Mora je v plném počtu.

15:48

Vyrůbalík s vypětím sil udržel puk v pásmu a pak nahozením umístěným vystrašil Hübla.

17:11

Akce Litvínova končí v lapačce Konráda, do konce třetiny zbývají méně než tři minuty a domácí zatím po dobrém vstupu vedou 1:0.

19:25

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:0
Tak to je trochu šok v závěru třetiny, protože domácí vytěžili gól trochu z ničeho. Knotek pálil z pravé strany na bližší tyč a Hüblovi střela utekla.

20:29

Mora začíná tak jako první část velkou šancí, Hübl zasáhl koncem betonu.

21:50

Petr Strapáč (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Eberle a Jakub Matai. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:0
Strapáč měl u tyče tolik času, že mohl dorážet dvakrát. Poprvé ještě Hübl zasáhl, podruhé už neměl šanci. Po prvních dvou se prosazuje i třetí lajna Olomouce.

22:23

Laš byl v nájezdu podražený a uvidíme trestné střílení.

0:0
22:23

Marek Laš (Olomouc) nájezd neproměnil.

Střela z forhendu mířila nad.

23:05

A další horko před brankou chemiků. Tentokrát Juraj Mikúš položil i Hübla, ale nedokázal puk zvednout do horní poloviny.

25:37

Ani jednomu týmu se teď nedaří přechod přes modrou, defenzíva vládne ledu.

26:26

Tomáš Mikúš chyboval při rozehře a Litvínov z toho vytěžil nebezpečnou střelu, kterou však Konrád tágem vyrazil do ochranné sítě

27:29

Nejprve měl na hokejce čtvrtý gól Tomáš Mikúš, ale Hübla neukličkoval. Z protiútoku byl faulován Gerhát a pojede trestné střílení.

0:0
27:29

František Gerhát (Litvínov) nájezd neproměnil.

Kličku na Forsberga Konrád přečetl a lapačkou puk vyrazil.

28:39

Jakub Matai (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:0
Nahození Mataie od modré proletělo vším a zastavilo se až v síti.

29:18

Že by den otevřených dveří? V nájezdu tentokrát Holec, mezírku mezi betony ale stihl Hübl včas zavřít.

30:02

Viktor Hübl si položil i Konráda, ale v okamžiku, kdy chtěl puk zasunout do prázdné branky se mu do cesty vrhnul obránce David Škůrek.

31:57

Další rodící se nájezd Holce zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu.

32:37

Dva tvrdé příklepy chemiků a domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.

35:03

Juraj Mikúš (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Miroslav Holec a Jakub Matai. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 5:0

35:31

Domácí opět v gólové pozici, proti Ostřížkovi měl tentokrát Hübl navrch.

36:07

Vyloučen hráč František Lukeš (Litvínov), 2 min. za Podražení

37:50

Strapáč měl před sebou prázdnou branku, ale puk se mu postavil na hranu, takže ze dvou metrů vysoko přestřelil.

38:53

Konrád vyjel z branky a málem se mu to vymstilo, když jeden z hostí nahodil puk z mrtvého úhlu a ten se v olomouckém brankovišti několikrát odrazil.

40:37

Marek Laš (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 6:0
Kohouti znovu otevírají třetinu gólem, tentokrát první lajna, jmenovitě Marek Laš se svou dorážkou.

41:44

Jan Eberle (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence David Ostřížek a Alex Rašner. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 7:0
Kdo dál? Tentokrát si dal gól Jan Eberle, když mířil pod víko.

41:44

Olomouc posunula své střelecké maximum sezony. Dosud nastřílela nejvíc šest branek v Plzni, ale to bylo i s prodloužením.

46:13

Černý byl úplně sám u tyčky, Konrád ho ale fantasticky vychytal a dál drží šanci na nulu. Hosté vytěžili alespoň přesilovku.

46:13

Vyloučen hráč Jakub Galvas (Olomouc), 2 min. za Podražení

46:24

Hořava úplně sám před brankou, Konrád zázračně vyrazil nad.

46:32

Vyloučen hráč Jan Jaroměřský (Olomouc), 2 min. za Podražení
1:41 vteřin se mají domácí bránit ve třech, odčarují chemici Konráda?

47:35

Zatím Konrád odolává, aktuálně pokryl ránu Černého zblízka.

47:56

Ani příklepem to nepůjde, zjistil Jiří Gula.

48:27

Miloslav Hořava M. (Litvínov) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Kristian Reichel a Michal Trávníček. Stav zápasu Olomouc - Litvínov 7:1
Tak přece! Ránu Reichla, která se odrazila od spojnice, dorazil do branky Miloslav Hořava.