Vítejte u online přenosu z prvního finálového zápasu mezi Kanadou a Výběrem Evropy, který začne zhruba v 2:12.

Hlasatel v hale Air Canada Center právě představuje hráče obou týmů.

Nyní zazní hymna Kanady. Tým Evropy hymnu nemá.

Niederreiter

Rozhodčí: McCauley (CAN), Sutherland (CAN) - Murphy (USA), Racicot (CAN)
Počet diváků: 18 377

0:21

Obrovská šance Evropy hned na úvod. Tatar dorážel zblízka Kopitarovu střelu, pak se k zakončení dostal i sám Slovinec. Price ležel na zemi byl bezmocný, ale nakonec s pomocí obránců situaci zvládl.

0:21

Vyloučen hráč Brad Marchand (Kanada), 2 min. za Krosček
Evropa si zahraje první přesilovku.

1:27

Kanada zatím v oslabení brání dobře, Evropě se zatím přesilovky na turnaji nedaří.

2:33

Brad Marchand (Kanada) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Patrice Bergeron a Sidney Crosby. Stav zápasu Kanada - Evropa 1:0
První střela na branku Kanady a hned je to gól! A dává ho Marchand, který je tu ve formě. Do úniku se dostal spolu s Bergeronem, který na sebe krásně stáhl beky i brankáře Haláka a pak přihrál kolegovi s Bostonu, který už si poradil.

2:49

Evropa opět zahrozila, na střelu už vede 5:1! Ale gól dostala ona.

3:31

Crosby dlouho míchal s pukem blízko Halákovy brány a díval se komu by mohl přihrát, ale Evropané nakonec jeho pas zblokovali.

4:48

Couture zastaven při průjezdu do třetiny Evropy.

5:27

Anže Kopitar hraje výborně. Pěkně si pokryl puk a znovu se dostal do dobré příležitosti. Střílel tahem asi z osmi metrů, Price si vyjel a jeho ránu vyrazil.

6:36

Zuccarello s Vankem dobývali Priceovu branku, ale ten si betonem dobře pohlídal prostor u tyče. Už má na kontě 9 zákroků!

7:14

Vanek tvrdě vypálil příklepem, ale netrefil bránu.

7:26

Evropané hodně drží puk, což týmu Kanady očividně nevoní.

9:23

Znovu zahrozilo výtečné trio Bergeron, Crosby, Marchand, které vlétlo do obrany soupeře. Halák si ale tentokrát poradil.

10:23

Z dobré pozice pálil Vlasic, ale jeho střelu obětavě vyklekl Seidenberg.

11:55

Ehrhoff vystřelil z velkého úhlu, Price střelu v pohodě pokryl. Celkem už má 11 zákroků. Následuje komerční přestávka.

12:09

Na ledě je asi nejnebezpečnější útočná lajna Evropy: Hossa, Kopitar, Tatar. Kouč Kanady Babcock proti ní posílá Toewsovu pětku.

13:20

Steven Stamkos (Kanada) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Ryan Getzlaf. Stav zápasu Kanada - Evropa 2:0
Kanada je velmi efektivní! Getzlaf ve středním pásmu obral u puk Cháru, pak vjel do otevřené obrany soupeře a přesně našel Stamkose, který pálil do prázdné branky. Konečně se na turnaji trefil.

14:42

Šikovný Crosby pálil skoro zpoza branky a vystrašil Haláka.

15:47

Další Halákův zákrok, Evropa je po druhém gólů jako opařená.

16:05

Střely teď na slovenského brankáře létají ze všech stran, Kanada je na koni.

17:13

O´Reillyho lajna dlouho bojovala o puk u mantinelu, ke střele se nedostala.

18:26

Streitova pumelice sražená do rohu.

19:12

Kanaďané aktivně napadají, Hossa špatně rozehrál a dostal svůj tým znovu pod tlak.

20:00

První polovina třetiny patřila Výběru Evropy, který pálil ze všech úhlů. Jenže efektivnější byla Kanada, která dvakrát udeřila z protiútoku. V závěru třetiny pak převzala kontrolu nad zápasem, Evropané jsou rozhození. Dají se před druhou třetinou dohromady?

20:29

Vlasic rozehrál jen na Zuccarella, který právě naskočil na led ze střídačky. Evropa se ale v útočné třetině moc dlouho neudržela.

21:37

Vanek vybojoval za brankou soupeře a nebezpečně puk cpal před branku, ale Price puk našel a chytil.

22:07

Duo Marchand a Bergeron opět v akci. Znovu jeli 2 na 1, Marchand chtěl nahrát, ale nešlo to, tak prudce vypálil. Halák si vyjel a puk lapil.

23:18

Evropa se poprvé ve druhé třetině dostala do souvislého tlaku, Price vystrašila zvlášť střela Riedera, kterou asi moc neviděl.

24:45

Stamkos se marně natahoval po přihrávce Pietrangela.

25:19

Price je v zápřahu, už má 19 zákroků. Teď si poradil se střelami Niederreitera a Streita.

26:19

Po delší době vzruch na druhé straně hřiště. Ránu Bouwmeestera od modré čáry Halák viděl a chytil. Důležité bylo, že nepřipustil dorážku.

26:47

Halák raději podržel puk, protože věděl, že má za sebou Toewse.

27:00

Tomáš Tatar (Evropa) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Dennis Seidenberg a Anže Kopitar. Stav zápasu Kanada - Evropa 2:1
Evropa snižuje! Kopitar se dobře zbavil soupeře, přihrál na Seidenberga, ten vystřelil na bránu. Puk trefil Tatara a ještě se mu příhodně odrazil na hokejku. Pak už neměl problém zakončil za zmateného Price.

28:06

Opět zahrozil první útok Evropy. Tatar nebojácně šel před branku, kde clonil a dorážel. Price byl připraven.

29:15

Marchand a Crosby si přihrávali za brankou, výborně je zastavil Streit.

30:18

Halák vyráží střelu Kanady do ochranné sítě, vhazovat se bude v pásmu Evropy.

30:48

Agilní Tomáš Tatar vypálil tahem, ale jeho rána byla sražená mimo kluziště.

31:12

Getzlaf chyboval a "namazal" Zuccarellovi, který jako tryskáč vyrazil do útoku. Getzlaf se ale rychle vrátil a chybu napravil.

32:01

Urostlý Burns tělem nekompromisně zastavil Vanka.

33:08

Pozorný Halák si poradil s pukem, který se obloučkem snášel na brankoviště. Ze vzduchu se puk snažil napálit Thornton, ale neuspěl.

34:03

Vlasic špatně rozehrál, Kanada není ve své kůži.

34:16

Vyloučen hráč Christian Ehrhoff (Evropa), 2 min. za Zdržování hry
Velmi necitlivé a přísné rozhodnutí rozhodčích. Ehrhoff ve vzchuchu zasáhl puk a nechtěně ho odpálil do hlediště. Rozhodčí to posoudili jako zdržování hry a po krátké poradě ho poslali na trestnou lavici.

35:10

Halák chytil puk a bude se vhazovat před ním.

35:19

Evropa vyhodila.

35:26

Znovu Halák. Přijde další buly v obranné pásmu Evropanů.

36:00

Obrovská šance Sekery v oslabení! Slovenský bek se dostal do samostatného průniku poté, co vyhodil Kopitar. Zkoušel blafák do bekhendu, ale Price ho vychytal.

36:59

Teď se zase vytáhl Halák na druhé straně. Evropané nedokázali vyhodit, zachytil ho Duchene, který jej prodloužil na O´Reillyho a ten pálil s nebezpečné pozice do slovenského brankáře.

37:03

Vyloučen hráč Brad Marchand (Kanada), 2 min. za Nedovolené bránění
Drzoun Marchand dnes podruhé na trestné lavici.

37:35

Evropský výběr ještě na turnaji nevyužil ani jednu přesilovku, ale teď smůlu málem prolomil, když po Vankově nečekané, mazané přihrávce pálil Hossa.

38:59

Kanaďané vyhazují a brzy budou v plném počtu.

39:19

Seidenberg chyboval při rozehrávce, naštěstí z toho ale nic nebylo.

40:00

Schyluje se k napínavé třetí třetině. Kanada nemá nic jistého, Evropa hraje skvělý zápas a ztrácí jen jeden gól. Aktivní je zvlášť trio Tatar, Kopitar, Hossa. Prvně jmenovaný ve druhé třetině snížil na 1:2.

40:03

Kopitar vyhrál buly, celkově dnes vyhrál 14 vhazování z 19.

41:36

Halák nedůrazně rozehrál a dostal se do potíží. Nestihl se plně vrátit do branky a jen tak tak stihl zareagovat na střelu Stamkose.

42:19

Halák se musí otáčet. Napřed si poradil s ránou Burnse, pak vychytal i O´Reillyho, který pálil z prostoru mezi kruhy.

42:58

Price si s jistotou poradil s prudkým nahozením ofenzivního beka Josiho.

43:39

Kopitarův prudký pas minul adresáta a puk se přes celé kluziště dosunul skoro až k Halákovi.

44:29

Crosby málem našel ujíždějící Marchanda, fanoušci Evropy si jistě oddychli.

44:59

Hansen se napřáhl od modré, ale útočníci Kanady jeho pokus zblokovali.

46:03

Halák přerušil hru před najíždějícím Toewsem.

46:58

Evropa hraje sympatický hokej, Kanaďané jsou stále tak trochu zaskočeni. Teď si dokonce nesměle ozývají i jejich fanoušci, asi se začínají bát o výsledek.

48:50

Teď je to vyloženě na Priceovi, spoluhráči mu moc nepomáhají. Brankář je nicméně opravdu jistý.

49:24

Patrice Bergeron (Kanada) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Sidney Crosby a Brad Marchand. Stav zápasu Kanada - Evropa 3:1
Kanada udeřila z čistého nebe. A měl v tom prsty Crosby, který operoval za bránou a pak nabídl Bergeronovi ideální pozici. Bergeron pálil úplně zblízka, Haláka puk trefil, ale pak se odrazil do sítě.

50:48

Perry a Toews málem zaskočili Evropu, jejich šance ale vyřešil Halák.

52:36

Do protiútoku se hnali mladíci Draisaitl a Niederreiter, ale Švýcar v klíčové chvíli nedokázal zpracovat skákavou přihrávku.

53:19

Duchene se tlačil do prostoru před brankou, Halák odolal a puk pokryl.

53:55

Doughty zastavil průnik soupeře a pak nekompromisně srazil Nielsena. Zatím asi nejtvrdší hit utkání.

54:22

Zakázané uvolnění Kanady, Vlasic vyhodil přes všechny čáry.

55:28

Boedker projel po křídle do útočného pásma a pak vyslal štiplavou ránu zápěstím. Price vyrazil do rohu.

57:04

Puk v hledišti. Vhazovat se bude před Pricem. Třetí gól změnil průběh hry Kanada teď má navrch.

57:04

Halák na střídačce, Evropa to zkusí v šesti. Babcock okamžitě zareagoval a vzal si oddechový čas.

57:52

Evropané se snažili rozhýbat pětku soupeře, ale nepovedlo se jim to. Přihrávku Kopitara vystihl soupeř.