Davos rozdrtil Basilej, Marha nebodoval

4 2004
Bern - Hokejisté Davosu deklasovali ve švýcarské lize Basilej na jejím ledě 7:1. Davos udeřil čtyřmi góly hned v první třetině a postupně svůj náskok zvyšoval. Domácí vstřelili čestný gól až necelé tři minuty před koncem. Třemi trefami se na vítězství podílel Švéd Jonas Höglund, český útočník Josef Marha se do statistik nezapsal.

Výsledky - 36. kolo: Ambri/Piotta - Rapperswil/Jona 2:1, Basilej - Davos 1:7, Bern
- Curych 5:1, Ženeva - Fribourg 3:1, Zug - Langnau 1:0.

ŠVÉDSKO
Hokejisté Malmö zvítězili v dohrávce 32. kola švédské ligy nad Leksandem 3:2 v prodloužení. Hostující tým celý zápas dotahoval. Na 1:1 vyrovnal slovenský útočník Rastislav Pavlikovský ve vlastním oslabení při vyloučení svého bratra, obránce Richarda. V polovině třetí třetiny si pak gólem na 2:2 hokejisté Leksandu vynutili prodloužení. V jeho třetí minutě však rozhodl o vítězství domácího Malmö Carl Söderberg.

Výsledky - dohrávka 32. kola:  Malmö - Leksand 3:2 v prodl.

NĚMECKO
Hokejisté Eisbärenu Berlín prohráli v německém lize v Mannheimu 3:4 po samostatných nájezdech a tabulku vedou už jen díky lepšímu skóre. Bodově se na ně dotáhl Frankfurt, který zvítězili 3:2 v Krefeldu.  Zápas v Kasselu se nevydařil brankáři Rostislavu Haasovi z Freiburgu, který vedl 2:0. Český gólman pak dostal ve druhé třetině v rozmezí dvou minut dva góly a po čtvrté inkasované brance se nechal vystřídat. Svěřenci trenéra Horsta Valáška nakonec prohráli 4:5 a jsou v tabulce poslední se ztrátou 17 bodů na třináctý Hannover.

Výsledky:  Kolín n. R. - Iserlohn 7:1, Hannover - Hamburk 3:0, Ingolstadt - Augsburg 2:1 po sam. nájezdech, Norimberk - Düsseldorf 4:6, Mannheim - Eisbären Berlín 4:3 po sam. nájezdech, Krefeld - Frankfurt n. M. 2:3, Kassel - Freiburg 5:4.

SLOVENSKO
Vedoucí Trenčín porazil v 37. kole slovenské extraligy třetí Zvolen 3:2 až v prodloužení. Rozhodující gól dal v 63. minutě Fabuš. V čele tabulky má Trenčín náskok devíti bodů před Slovanem Bratislava.  Poslední Poprad podlehl vysoko 2:6 Nitře, za kterou se jednou trefil český legionář Albín Podstavek. Žilině zajistil vítězství 2:1 v Liptovském Mikuláši další český hráč Roman Kelner.

HK 36 Skalica - MHC Martin 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
11. J. Mrena - 26. Čacho, 34. Laštiak, 38. Lipták. Rozhodčí: Müller - Müllner, S. Novák. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 2700.

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky
: 41. Kukumberg, 48. Opatovský, 63. Fabuš - 26. Paciga, 58. Klouda. Rozhodčí: Jakubec - Gašparík, Valach. Vyloučení: 4:4, navíc Opatovský 10 minut - Klepáč 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 6150.

HK ŠKP Poprad - HKm Nitra 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
16. Misál, 45. Palovčík - 35. a 38. G. Saliji, 6. Zajac, 19. Podstavek, 41. Ľ. Kolník, 55. R. Pukalovič st. Rozhodčí: Baluška - Višňovský, Pavlovič. Vyloučení: 4:6.
Využití: 1:1. Diváci: 1622.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
58. Bača - 1. Krajči, 29. Kelner. Rozhodčí: Lauff - Kubuš, Bednár. Vyloučení: 4:6, navíc M. Školiak 10 minut -  Schneider 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 2153.