7. 9. 2002 ve Zlíně

Finsko - Česko 2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
Konečný stav
60:00
Česko porazilo Finsko vysoko 7:2 a získalo tři body do tabulky zlínského turnaje. Český tým na ledě dominoval a severského soupeře jasně přehrál. Beránek vstřelil už v první třetině 1000. gól v reprezentaci, poprvé se trefil Král. Nejlepším hráčem zápasu byl Radek Duda, který neustále motal hlavu finským zadákům. Na hru českého týmu byla radost pohledět.
59:16
Hra čtyři na čtyři příliš vzruchu nepřinesla, je rozhodnuto.
57:16
Dohrává se v poklidu. Český tým se dočká premiérové výhry na zlínském turnaji i pod trenérem Lenerem. Vyloučeni Tuomainen a Richter, hraje se čtyři na čtyři.
53:00
Češi vedou už 7:2. Po Králově přihrávce se prosadil Tomáš Vlasák a vstřelil sedmý gól týmu. Král v přečíslení dva na jednoho Vlasákovi oplatil přihrávku na třetí gól. Hbitý útočník Omsku se trefil mezi betony nešťastného Bäckströma.
51:30
Na ledě se objevil Marek Vorel, který nahradil v sestavě Ujčíka a dočkal se osmého reprezentačního startu v kariéře
49:57
Český tým hraje v pohodě, už se nemusí nikam tlačit, v největší šanci se zjevil Vlasák.
47:57
Duda hraje velký zápas, opět čaroval za finskou brankou a Tuulola jej musel faulovat.
46:27
Přesilovce Finů se český tým ubránil. Hrajeme v plném počtu.
45:33
Po závaru a následné potyčce před Břízou byli vyloučeni Rachůnek a Pärssinen.
44:27
Po bully v českém obranném pásmu fauloval Židlický. Finové mají šanci korigovat nepříznivý stav.
44:16
Po delší době zasahoval proti střele od modré Bříza.
41:31
Česko mění zápas v exhibici, vede 6:2. Po 13 vteřinách přidal další branku Vlasák. Gólman Bäckström asi na zápas dlouho nezapomene. Na ledě je jenom jedno mužstvo.
41:18
Česko vede už 5:2. Finy uzamkla Brošova formace. Kratěna sice nejprve tváří v tvář Bäckströmovi neuspěl, napodruhé už nemohl po Brošově přesné příhře nedat.
40:01
Byla zahájená třetí třetina.
40:00
Skončila druhá třetina. Český tým herně dominuje. V přesilovce se trefil poprvé v reprezentaci Král, snížil Pakaslahti, ale uklidnění přinesl po Dudově akci Kučera. Po nemastných výkonech s Rusy je dnes radost na české hokejisty koukat.
37.20
Česko vede 4:2. Opět to byl Radek Duda, který vypracoval branku. Elegantně se uvolnil za brankou, na bližší tyč si sjel Kučera a český kapitán měl před sebou odkrytou branku.
36:15
Marušák hledal dlouhým pasem na modré Moravce, ale vítkovický kapitán bohužel přihrávku nezpracovcal.
35:40
Český tým uzamkla v pásmu Miettinenova formace, Bříza odolal, na druhé straně zahrozili Paterovci.
33:14
Finskému náporu jsme se tentokrát ubránili. Hraje se v pěti a stav 3:2 trvá.
31:14
Po zbytečné nekoncentrovanosti v obranném pásmu přišla ztráta kotouče a Rachůnkův faul. Ubrání Češi těsné vedení?
30:45
Do tlaku se dostala Králova řada, Moravcovo zakončení jenom těsně minulo pravou tyč finské branky.
29:55
Finové využili přesilovku a snížili na 2:3. Ve druhé minutě početní výhody nás Finové uzamkli před Břízou a tlak nakonec zúročil ve snížení na jednobrankový rozdíl těsně po Balaštíkově návratu na led Pakaslahti.
27:53
Balaštík přehnal důraz u hrazení a jde si odpočinout na trestnou lavici.
25:26
Češi hrají v pohodě, zahrozila Kucharčíkova řada.
24:13
Češi využívají přesilovku a vedou 3:1. Richard Král se dočkal. V přesilové hře jej ideálně našel Vlasák a třinecký kapitán se v sedmnáctém reprezentačním duelu dočkal premiérové trefy. Z voleje trefil těsně nad ledem přesně k tyči.
22:52
Na dvě minuty si jde odpočinout Häpölä, který fauloval Kucharčíka a Češi mají ve třetí přesilovce možnost pojistit vedení.
20:01
Byla zahájena druhá třetina.
20:00
Skončila 1. třetina. Po šokujícím úvodu, kdy se Finové ujali vedení již po 14 vteřinách utkání, se český tým zmobilizoval. Rychlé vyrovnání zařídil Kratěna a na sklonku úvodní části přinesl českým barvám vedení Josef Beránek, který dosáhl 1000. branky v historii české reprezentace.