3. prosince 2002

Utkání komentuje Tomáš Železník

ZLÍN - TŘINEC 2:1 (0:0, 1:0, -:-). 3. třetina
60:00
Konec utkání. V závěru se domácí dobře bránili a uhájili výhru nad mužstvem z popředí tabulky.
59:55
Zlín dává technický gól, 3:1. Při power play Třince ujel Balaštík, který se řítil na prázdnou branku. zezadu ho ale zahákoval Malinský, takže Balaštík trefil jen tyčku. Rozodčí Venglář přesto přiřknul domácím gól klasifikovaný jako technický.
59:44
Až teď se dostal Třinec ke hře bez brankáře. Tuček chytil nahození do lapačky a vhazovat se bude v obranném pásmu Zlína. Horčička je z branky venku, Třinec hraje v šesti proti pěti.
59:05
Zlínský trenér požádal o oddechový čas. Domácí dobře forčekují a nepouští Třinec do pásma, takže hosté se zatím neodhodlali odvolat brankáře.
58:33
Je po třinecké přesilovce, emoce v závěru zápasu nezvládl Pletka, který sekl Balaštíka a je vyloučen. Bude se pokračovat čtyři na čtyři.
58:24
Třinec bude mít šanci vyrovnat v závěru v přesilovce, Filip je vyloučen za vražení na hrazení.
57:44
Domácí rychle střídají a už jen vyhazují puky z pásma. Třinec se talčí dopředu a snaží se střílet, zatím ale ne moc nebezpečně. Naposledy pálil Malinský.
55:58
Filip trefil třineckého Krále tvrdým bodyčekem, kapitán hostů se rozčiluje a žádá si u rozhodčích potrestání soupeře, ale marně.
55:49
Třinec se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat, ještě před trestným střílením Zlína měl šanci Jančařík, který pěkně mířil z pozice mezi kruhy pod břevno. tuček ale předvedl další semafor, stejně jako nyní při střele Zadiny.
54:27
K nájezdu se rozjel Filip, ale jeho balfák do forhendu Horčička vystihl, vytlačil exekutora trestného střílení z výhodné pozice a puk vyrazil.
54.27
Trestné střílení! Domácí forvard Pivko ujel obráncům a byl zezadu zahákován Žabkou, rozhodčí odpískali penaltu.
51.23
V poslední třetině se hraje aktraktivní hokej, oba týmy dobře bruslí a nechybí jim velké nasazení. Jedna akce střídá druhou, ale stále chybí efektní zakončení či koncová přihrávka.
48:17
Třinec je stále aktivnější a tlačí se do útoku, týmu ale chybí finální přihrávka, takže se do šancí nedostává.
46:27
Obrovskou šanci vyrovnat spálil Pletka, který se na chvíli octnul sám před Tučkem, ale vystřelil vyskoko nad.
45:35
Zlín přesilovku navyužil, i kyž měl dvě gólové šance. Vlach ale dostal po kombinaci první pětky puk na dlouhou hůl a posléze Rachůnek projel mezi hostujícími beky, ale v tísni střílel bekhendovem jen do brankáře Horčičky.
44:19
Další vyloučení, tentokrát vzájemné. Za potyčku odchází vychladnout Rachůnek a Pavelek, oba tresty zní: hrubost. Pokračuje se pět na čtyři.
43:35
Další přesilovka Zlína, vyloučen je hostující obránce Malinský za hákování.
43:06
Král snižuje, 2:1. Nejproduktivnější hráč ligy boduje i ve Zlíně, když převzal Pletkovu přihrávku, najel do pásma a z levého kruhu prostřelil brankáře Tučka.
41:22
Zlín znovu trestá Jančaříkovo vyloučení, 2:0. Tentokrát seděl třinecký obránce na trestné lavici osmnáct sekund. nejprve sledoval, jak bombou od modré trefil obránce Hamrlík tyčku, aby po chvíli druhou střelou skóroval.
41:04
Vyloučen je opět Jančařík, při jehož prvním trestu dal Zlín zatím jediný gól utkání. Tentokrát odchází na dvě minuty za krosček.
40:01
Začíná třetí třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Útoky Zlína se přeskupily do složení Balaštík, Vlach, Pivko - Rachůnek, Filip, Jenáček - Okál, Veselý, Hubáček. V třineckém dresu se kromě Ivana objevil navíc i obránce Houdek. Gól Zlína zápas oživil, oba týmy lépe bruslí, i když hru kouskují častá vyloučení.
38:22
Třinec v přesilovce nevyrovnal, i když Král nebezpečně střílel od modré. Tuček totiž přes shluk hráčů neviděl, ale se štěstím puk vyrazil ramenem.
36:22
Třinec bude mít přesilovku, vyloučen je Marušák za hákování.
36:11
Oba trenéři zamíchali sestavou, na ledě se za dlouhodobě vyloučeného Meluzína objevil třinecký Ivan a hned měl šanci vyrovnat. Po přihrávce Zadiny zpoza branky stál sám před Tučkem, ale nevydařil se mu blafák. Zlín stáhl sestavu na tři útoky, první dvě řady hrají beze změny a třetí je kombinovaná ve složení: Rachůnek, Jenáček, Veselý.
33:57
Třinec lépe bruslí a vytvořil si delší tlak, jehož jediným výsledkem však byla zahozená šance Martynka. Ten se zblízka snažil Tučka přehodit, ale domácí gólman vyrazil puk betonem.
30:48
Zlín zahrál přesilovku tragicky, za celé dvě minuty nevystřelili hráči na branku.
28:48
Na ledě se přiostřuje, Polončič předvedl krosček ve středním pásmu a je vyloučen, navíc za protesty odchází na deset minut na trestnou lavici Meluzín.