3. ledna 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - VÍTKOVICE 4:6 (1:2, 0:2, 3:2) Konec utkání
60:00
Konec utkání. Snížení domácích přišlo pozdě, do další šance už se Král a spol. nedostali. Zápas rozhodl vítkovický první útok, jehož centr Burger byl u všech šesti gólů.
58:57
Třinec znovu snižuje, 4:6. Pavelek přihrál volnému Markovi a ten zblízka prostřelil Trvaje. Vítkovice do této chvíle dobře bránily, ale marek se dokázal bez puku uvolnit a najet si před branku.
54:49
Třinec snižuje, 3:6. Markovu střelu vyrazil Trvaj před sebe, kde stál samotný pavelek a podobně jako před chvílí Kaděra se pohodlně trefil do poloprázdné branky.
53:42
Vítkovice dominují, 2:6. Lakosil neudržel Kaděrovu střelu a Burger zblízka pohodlně doklepl puk do poloprázdné branky.
53:10
Oba týmy jsou v pěti, Vítkovice měly šance, ale střely Melenovského i Olesze Lakosil vyrazil. Po Kaděrově přihrávce pak Olesz vstřelil gól, ale rozhodčí jej neuznal pro posunutí branky.
51:10
Vítkovice opět využívají přesilovku. Burger si najel před Lakosila, položil si ho a pak jej prostřelil podél betonu. Vítkovická přesilovka ještě pokračuje dvě minuty.
50:23
Poslední minuty se Vítkovičtí dobře brání, Třinec se nedostává do pásma. Na ledě se přiostřuje, rozhodčí vyloučil Moravce za podražení a Pletku za hrubost. Ze střídačky ještě naskočil Ivan, který začal na ledě rozdávat rány a dostal trest dvě plus dvě minuty plus do konce utkání. začínná tak přesilovka hostů 5 na 4.
48:30
Třinečtí se nadechovali k závěrečnému náporu, ale oslabil je Zadina, který po odpískaném ofsajdu praštil vztekle hokejkou do ledu a dostal osobní trest do konce utkání. Pokračuje se ale pět na pět.
46:49
Třinec snižuje na 2:4. Zadinu přesunuli trenéři zpět do první řady a hned to přineslo gólový efekt. Pletka se protáhl kolem mantinelu a přihrál do jízdy Zadinovi, který skóroval střelou pod břevno.
46:27
Gron projel z poloviny kluziště až za branku, odkud vybruslil až před Lakosila. Jeho střela ale skončila v náručí domácího brankáře.
44:35
Z kruhu střílel tvrdě Zadina a Trvaj puk jen vyrazil před sebe. Tam stál Král, který však v rychlosti nedokázal puk protlačit za Ttrvajova záda.
42:32
Třinci se dnes nedaří přesilovky, ani tentokrát ji nevyužil. Od modré stříleli jen Jančařík a Procházka a zblízka pálil Zadina jen do gólmana Trvaje.
40:32
Třinec má další přesilovou možnost, vyloučen je Moravec za podražení.
40:01
Byla zahájena třetí třetina.
40:00
Konec druhé třetiny. Domácí se těžko prosazují proti chytře bránícím Vítkovicím. Hosté dobře čtou Třineckou kombianci i rozehrávku, šikovně forčekují a domácím stále chybí tah na branku. Jinak je hra opticky vyrovnaná, čemuž napovídají i zásahy brankařů ve 2. třetině: Trvaj 10, Lakosil 9.
38:33
Pletka v brejku nahrával Markovi, ale do jeho střely se položil Výtisk a puk skončil pod jeho tělem.
38:20
Pokud je na ledě první útok Vítkovic, Lakosil má plné ruce práce. teď zasahoval po bombě Burgra od modré.
38:09
Dvakrát za sebou měl šanci Moravec, poprvé před lakosilem promáchl skákající puk, při druhé akci mu jej třinecký gólman sebral z hole.
35:45
Tuto přesilovku hosté nevyužili, naopak mohli sami inkasovat, když ujel Král a přihrál Žabkovi. Ten však vyjel z dobrého úhlu a vystřelil mimo. Na druhé straně nahrával Kaděra Moravcovi, který ale rovněž střílel z úhlu a trefil jen boční síť.
33:45
Cartelli je vyloučen za Krosček, Vítkovice mohou potvrdit přesilovkovou úspěšnost v derby.
33:25
Do šance se dostal Pavelek, ale bekhendem zblízka nezamířil přesně.
32:30
V polovině zápasu nebyla k vidění žádná šance, oba týmy se snaží útočit, ale jejich akce končí těsně za modrou na dobrých obranách.
29:06
Vítkovice znovu využívají přesilovku, 1:4. Hosté předvedli krásnou kombinaci: Philipp posunul puk k Burgrovi, ten přihrál křížem Moravcovi, který stál před odkrytou brankou ač byl tísněn Žabkou, trefil puk přesně.
28:20
Přesilovku budou hrát tentokrát hosté, vyloučen je útočník Pletka za krosček.
26:57
V závěru přesilovky se ke střele dostal už jen Jančařík od modré. Pak se ještě ve středním pásmu tvrdě srazili Král s Phillipem. Oba zůstaůli chvíli otřeseni na ledě pak se ale zvedli a po vzájemném přátelském gestu odjeli střídat.
24:07
V polovině přesilovky se Třinec příliš neprosadil, střely od modré Houdka a Jančaříka v pohodě Trvaj chytil do lapačky. Pletka pak dostal puk od Krále, ale ani on se střelou po ledě neuspěl, z brejku pak střílel agilní Laskiewicz.
22:57
Třinec bude hrát čtyřminutovou přesilovku. Za vysoikou hůl dostal Olesz nejprve dvě minuty, apk ještě faulovaný Zadina přijel ukázat rozhodčímu krev a Oleszův trest se tak zdvojnásobil.
20:56
Vítkovice využívají přesilovku, 1:3. Dvě vteřiny před plánovaným návratem Procházky na led přihrál Moravec zpoza branky Kaděrovi, který se trefil přesně pod břevno.