7. ledna 2003

Utkání komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - VSETÍN 2:4 (0:3, 1:0, 1:1). Konečný výsledek.
60:00
Vsetín vítězí na jihu Čech 4:2. Domácí si zápas prohráli v první třetině a tříbrankové manko pak už nedokázali stáhnout.
59:33
Rozhodl Demel, který při Budějovické power play trefil odkrytou klec. Vsetín vyhraje a posune se na osmé místo v tabulce.
59:07
Budějovice se konečně dostali na dostřel k Bieglovi, ale pro vysokou hůl rozhodčí Venglář hru přerušil a diváci naházeli na led odpadky, takže nastoupila úklidová četa.
58:05
Tlak domácích je zatím jalový. Urputná bitva nepřináší šance. Vhazovat se bude před Bieglem. Nejprve se upravovalo uchycení vsetínské branky, následně si domácí trenéři vyžádali oddechový čas. Domácí hrají power play.
54:35
Obě mužstva pokračují v plném počtu.
54:27
Slavík při hře čtyři na čtyři, která domácím evidentně vyhovuje, vypálil od modré a nastřelil tyč Bieglovy branky, od níž se puk odrazil do rohu hřiště.
52:35
Znovu se hraje čtyři na čtyřiUprostřed hřiště se utkali Štraub (faul loktem) a Ambruz (sekání).
51:40
Při tlaku Vsetína dostal domácí Štraub přihrávku na útočnou modrou, jel sám na Biegla, naznačil kličku a vypálil na lapačku vsetínského gólmana. Netrefil však branku.
51:28
Hudáček ztlumil jednu ze Vsetínských střel, puk měl mezi betony těsně u brankové čáry. Rozhodčí hru přerušil a vyžádal si konzultaci s videorozhodčím. Následně rozpažil. Stav 2:3 trvá.
48:10
Domácím hra čtyř proti čtyřem svědčila a snížili na 2:3. Procházka zavezl po levém křídle puk do pásma, kde si jej vyměnili Suchánek se Štraubem a veterán Suchánek našel polovysokou ranou z kruhu skulinu mezi Bieglovými betony.
46:35
Za držení jsu současně vyloučeni Jindra se Stantienem, kterí se do sebe zaklesli v domácím obranném pásmu po Hudáčkově pravici. Hosté zvýšili aktivitu a poslední tři minuty se tlači před Hudáčkem. Domácím jako by chyběly síly na zvrat.
44:33
Vsetín se na chvíli vymanil z domácího tlaku. Vhazuje se po Hudáčkově levici. Utkání sleduje 3876 diváků.
43:01
Luža byl jedním z domácích hráčů přidržen za Bieglovou brankou. Dožadoval se vyloučení, ale sám od rozhodčího Vengláře inkasoval osobní desetiminutový trest. Domácí jsou stále aktivní, ale Vsetín bez rozpaků vyhazuje kotouče a drží dvoubrankové vedení
41:33
Vsetín se ubránil, jediné nebezpečí pro Biegla znamenala Robova střela 17 vteřin před návratem vyloučeného Gardoně.
40:01
Byla zahájena 3. třetina. Domácí pokračují v přesilovce pět na tři.
40:00
Skončila 21. třetina. Domácí zatím ve dvojnásobné přesilovce Biegla neohrozili. Po přestávce budou mít ještě 43 vteřin výhodu dvou mužů v poli.
39:33
Gardoň dostal dvě minuty za sekání a domácí budou hrát 70 vteřin 5 na 3.
38:43
Hosté jsou stále pod tlakem. Teď navíc hákoval Kucharczyk Štrbu a domácí mají šanci vstřelit ještě před druhou sirénou kontaktní branku.
36:37
Štraub našel zpoza branky Roba, který byl před Bieglem zcela sám, stihl si přehodit puk z bekhendu na forhend a ze tří metrů jenom těsně minul tyč.
35:04
Domácí přitvrdili a mají jasně navrch. Vsetín jen vyhazuje puky, ale častu se bojuje v rozích u manntinelu. Přesto se k nebezpečným střelám dostali Štrba a Bartoš, ale Biegl byl pokaždé na místě a drží dvoubrankové vedení hostujícího týmu.
30:17
Míka vstřelil první branku domácích a snížil na 1:3. Při signalizované početní výhodě po Gardoňově faulu na Jasečka ve středním pásmu se prosadil po přihrávkách Jasečka a Štrauba Petr Míka, který na jihu Čech po havířovském angažmá viditelně ožil. Dorazil Jasečkovu střelu.
30:56
Domácí jsou najednou při chuti. Rob prostřelil Biegla, ale puk se - asi od jeho brusle - odrazil do rohu.
29:27
Luža se vrátil do hry, aniž by domácí hokejisté vážněji ohrozili Bieglovu branku. Puk jim několikrát utekl do středního pásma a z nervózních kombinací vytěžili Jihočeši v početní výhodě jenom Šimánkovu střelu. V přerušené hře se do hry vrátil i Martin Štrba, jemuž skončil desetiminutový trest.
27:27
Domácí hrají další přesilovku. Po pravici Radovana Biegla v rohu kluziště vrazil Luža domácího forvarda Míku na hrazení.
26:17
Vsetín se bez vážnějších problémů ubránil.
24:17
Ambruz podrazil domácího Škodu, který se užuž dostával do šance před Biegla. Budějovičtí hrají přesilovku.
23:09
Hosté se ve druhé části ještě vůbec nedostali, brání se náporu domácích, což se jim ovšem daří na výbornou. Jihočeši Biegla dosud vážněji neohrozili. Budvar aréna sleduje úpornou bitvu.
20:01
Byla zahájena 2. třetina.
20:00
Skončila 1. třetina. Domácím vůbec nevyšla a vsetínští hokejisté zaslouženě vedou 3:0.