24. ledna 2003

Utkání komentuje Vlastimil Novotný

LITVÍNOV - PARDUBICE 2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1) Zápas odehrán
61:30
Pardubice vítězí v prodloužení. Janecký vyhrál buly a poslal na modrou přihrávku Vyhlídalovi, který prostřelil gólmana Podolku. Janecký zachránil Pardubice, které podruhé v sezoně v Litvínově vyhrály. Nejprve vyrovnal a pak nahrál na rozhodující gól.
61:00
Kroupa je vyloučen za hrubost, hosté budou mít přesilovku.
60:00
Konec 3. třetiny, prodlužzuje se. Po šedesáti minutách se nerozhodlo, v závěru měli víc ze hry hosté, ael nedokázali se protlačit do střelecké pozice před Podolkou.
59:30
Z velkého tlaku hosté nic nevytěžili, naopak mohli skórovat domácí. Hübl ujel se Žemličkou dva na jednoho a předložil mu ideální přihrávku, ale Žemlička vystřelil vedle.
55:25
Janecký vyrovnává, 2:2. Pardubický kapitán si dojel do středního pásma pro puk aležérním stylem nabruslil přes modrou do útočné třetiny. Odtud vystřelil švihem, kterým zdálky překvapil Podolku.
54:58
Nápor hostů pokračuje, Litvínov vyhazuje jen na zakázané uvolnění. Do šance se dostal Kotrla ale, od modré střílel jen nad.
50:36
Úsilí pardubických hokejistů vyrovnat pokračuje. Hosté mají tlak, často jsou ve třetině, ale nemohou se protlačit do šancí a střely zdálky likviduje Podolka.
46:07
Litvínov přesilovku "přežil". Podolka v ní svůj tým podržel, když zlikvidoval v rozmezí několika vteřin tři střely zblízka. Pardubický tlak se ale stupňuje.
44:07
Pardubice budou mít šanci vyrovnat v přesilovce. Vyloučen je Ťupa na 2+10 minut za vražení zezadu.
43:36
Domácí Šulc měl velkou šanci, když se s náhodě odraženým pukem ocitl před Svobodou, ale ten jeho pokus zlikvidoval vyrážečkou.
41:44
Konec přesilovky, Pardubice si vytvořili tlak, ale šance neměli.
40:01
Začala 3. třetina. Pardubice budou ještě minutu a 44 vteřin hrát přesilovku.
40:00
Konec 2. třetiny. Pohledný hokej v ní ozdobily i góly, Litvínov dokázal těsně před koncem využít přesilovku a proto zaslouženě vede.
39:49
Přesilovku budou mít Pardubice, Skořepa je vyloučen za hákování.
39:35
Litvínov vede 2:1. Domácí využili přesilovku, Hübl rozjel akci z levé strany, přiťuknul puk Žemličkovi za branku a podobně jako předtím Maritinec nahrál Žemlička puk před Svobodu, kterého prostřelil Trávníček.
38:22
Litvínov bude mít přesilovku, vyloučen je Čáslava za vysokou hůl.
36:37
Hosté vyrovnávají na 1:1. Kudrna dojel vyhozený puk, který už domácí považovali za ztracený jako zakázané uvolnění, a blskovou přihrávkou našel Kubištu, který dva metry před brankou trefil Podolkovi mezi nohy.
35:39
Pardubičtí si vytvořili v přesilovce drtivý tlak, celé dvě minuty odehráli před Podolkou, ale obětavá obrana domácích nepustila soupeře do vážnější šance.
33.39
Žemlička je vyloučen za nedovolené bránění, Pardubice hrají přesilovku.
31:04
Litvínov vede 1:0. Trávníček nahrál puk bývalému hráči Pardubic Martincovi, který objel zezadu branku a nahrál obránci Ťupovi na levý kruh. Ťupa puk přesnou střelou umístil pod horní tyčku pardubické branky.
29:07
Po rychlé akci se pardubický mladík Kubišta drze prokličkoval přes dva hráče, jeho pokus z blízkosti ale zlikvidoval Podolka pravým betonem. Oba brankáři chytají výtečně, při útočně laděném stylu obou soupeřů jsou hlavním důvodem toho, že litvínovská hala ještě neviděla gól.
28:45
Útočník Havel přihrával do ideální pozice před branku Hüblovi, ale jeho střelu zlikvidoval Svoboda rychlým rozklekem.
27:01
Litvínov sehrál přesilovku špatně, v první polovině se dokonce spíš bránil. Hostující Blažek pak ujížděl v oslabení a dostal se až do dobré střelecké pozice, ale Podolka povyjel a jeho střelu kryl. Až potom se k ohrožení pardubicé branky dostal Hranáč od modré a přesilovku uzavřel Žemlička pokusem ze středního pásma, po němž ale puk netrefil branku, nýbrž skupinku litvínovských diváků.
25:01
Litvínov bude hrát další přesilovku, vyloučen je Rolínek za nedovolené bránění.
23:38
Po oboustranně opatrném začátku se ke střele ze střední vzdálenosti dostal Mudroch, jemuž přistrčil šikovně puk Blažek. Mudroch ale pálil nad.
20:01
Začala 2. třetina.
20:00
Konec první třetiny. Diváci seldují pohledný útočný hokej, oba týmy hrají s vysokým nasazením. Víc šancí si vytvořili domácí, ale trápí je koncovka a brankář Svoboda.