26. ledna 2003

Utkání komentuje Michael Havlen

Liberec - Vsetín 6:2 (2:1, 1:1, 3:0) Konec utkání
60:00
Utkání skončilo. V posledních minutách se už nic zvláštního nestalo, přestože hosté měli minutovou přesilovku. Domácí zaslouženě zvítězili především díky svému prvnímu útoku, který zatížil vsetínské konto čtyřmi brankami. Nejlepšími hráči byli po zásluze vyhlášeni domácí Kropáč a vsetínský Kucharczyk.
56:58
Síly na ledě se vyrovnávají. Za hákování unikajícího Kacíře míří na trestnou domácí Čakajík.
55:50
Za hrubost byl potrestán hostující Kucharczyk a nabídl tak domácím možnost ještě zvýšit už tak značný brankový rozdíl.
55:18
Hra ztratila tempo. Zdá se, že se zápas dohraje víceméně z povinnosti. Náskok domácích je dostatečný a uvědomují si to obě mužstva.
51:45
Domácí zvyšují na 6:2. Nad Vsetínem se zatahují mraky. První liberecká řada vsítila už čtvrtý gól. Straka z křídla vysunul Musila, který jel sám na Masného a mazácky ho vyškolil bekhendovým blafákem. Hosté už na zvrat asi ani nepomýšlejí. Rozhodně na něj nemají mnoho času.
49:44
Liberec vede už 5:2. Pravidlo "Nedáš, dostaneš" se opět naplnilo. Vsetín svou přesilovku nevyužil, naopak inkasoval z hole Kašpaříka, který zblízka přehodil zcela rozhozeného Biegla. Vsetínští trenéři na to reagují výměnou brankářů a do branky se tedy postavil náhradník Masný.
48:07
Vsetín se snaží usadit v útočném pásmu, ale neúspěšně.
46:53
Moravec přidržel jednoho z vsetínských útočníků a jde si posedět na trestnou lavici. Hosté hrají přesilovku.
45:03
Straka z otočky poslal puk na Musila, který se pokoušel Biegla překvapit tečí. Ale nepřekvapil, vsetínský gólman byl na místě.
42:45
Liberec těsně po skončení vlastní přesilovky zvyšuje na 4:2. První domácí útok totálně rozebral vsetínskou obranu včetně brankáře Biegla a po přihrávkách Holuba a Musila skóroval pohodlně do úplně prázdné branky "neúspěšný nájezdník" Kropáč.
42:35
Hraje se v plném počtu.
41:59
Frolo zahákoval pronikajícího Kropáče a rozhodčí nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil právě faulovaný Kropáč, ale nabídnutou šanci nevyužil, protože střela z jeho hole orazítkovala pouze levou tyč Bieglovy svatyně.
40:35
Dlouho se v plném počtu nehrálo. Za sekání byl vyloučen hostující Vampola.
40:01
Začala třetí třetina. Domácí dohrávají tři vteřiny přesilovky.
40:00
Skončila druhá třetina. Liberec zatím přesilovku nevyužil, ačkoli se mu podařilo vytvořit před Bieglem pořádný závar. Hostující gólman si ovšem se vším poradil na výtečnou.
38:03
Bílí tygři mají početní výhodu a mohou se pokusit znovu získat dvoubrankový náskok. Za podražení odjíždí pykat Kučný.
37:51
Hosté dávají branku a snižují na 3:2. Liberec sice přežil oslabení, ale půl minuty nato jej nahozením od modré, která zaplula pod horní tyčku, překvapil kdo jiný, než Kucharczyk.
37:21
Domácí se v oslabení ubránili.
36:12
Z pravého kruhu tvrdě vystřelil Gardoň, ale Koťátko vymrštil lapačku a kotouč v ní schoval.
35:21
Útočnou aktivitu domácích přibrzdil Krstev, který se oháněl holí výše, než je zdrávo a než povolují pravidla.
34:01
Liberecké publikum hlasitě oceňuje útočnou hru domácích. Ti zatlačili Vsetín do třetiny a stále ohrožují Biegla. Kropáč se prokličkoval až před branku, jeho střelu Biegl srazil a Kašpaříkova dorážka přeplachtila horní tyčku.
31:30
Novák nahodil kotouč před Biegla, kde se jej pokoušel tečovat Jiří Kudrna. Biegl byl však pozorný.
30:17
Již poněkolikáté se do nadějné šance dostal Kucharczyk, doposud nejlepší hráč vsetínských. Tentokrát ovšem směřovala jeho rána z prostoru mezi kruhy vysoko nad libereckou branku.
29:05
Hosté se sice ubránili, ale okamžitě po návratu Jaškina na led se štěstím přežili velkou šanci domácích. Od modré vypálil švihem obránce Čakajík a Biegl, který kotouč přes shluk hráčů vůbec neviděl, mohl jen děkovat štěstěně, že stál přesně tam, kam puk nakonec směřoval.
27:02
Role na ledě se obracejí. Přesilovku si pro změnu zahraje Liberec, který svým hákováním poslal do početní výhody vsetínský Jaškin.
26:18
Liberečtí oslabení v klidu přežili. Díky pozorné obraně nepustili hosty do žádné šance.
24:18
Hosté hrají přesilovku. Za držení byl potrestán domácí obránce Vála.
23:15
Domácí první útok předvedl další pěknou akci. Straka zpoza branky přihrával Musilovi, ale ten v tísni mířil jenom vedle levé tyčky.
21:46
Domácím se znovu vydařil nástup do třetiny a zvyšují na 3:1. Liberec 14 vteřin před návratem vyloučeného Vampoly na led využil přesilovku. Ránu obránce Hanzlíka stačil Biegl pouze vyrazit a junior Holub neměl problémy dopravit puk do odkryté klece. Připsal si tak svou první extraligovou branku.