ZLÍN - ZNOJMO

Utkání 8. kola extraligy komentuje Tomáš Železník

ZLÍN - ZNOJMO 1:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0) Konec utkání
65:00
Konec utkání, 1:1. Znojemská série se Zlínem se prodloužila, jihomoravský tým porazil "berany" naposledy v sedméím zápase série play-off v roce 2002.
62:48
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, šanci měl Leška, ale v dobré pozici trefil jen brankáře Slávika.
60:37
Altrichter se vyznamenal, střelu Baruse chytil efektním zákrokem do lapačky.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny, prodlužuje se. Tlak Leškovy formace v závěru v gól nevyústil, sám leška v dobré pozici deset vteřin před koncem mířil mimo. Ve Zlíně se potřetí za sebou prodlužuje.
58:09
Na Zubíčkovu dlouhou nahrávku dosáhl Barinka, ale stačil jen bekhendem zvednout puk do Slávikovy lapačky.
56:50
Obrovské šance promarnili Rataj a Erat. Po zmatku ve zlínské obraně se krátce po sobě dostali až před branku, ale nedokázali přesně zakončit.
55:00
Ve znojemské sestavě chybí Uram, místo něj hraje Mikulík. Uram odstoupil zřejmě po střetu s Balaštíkem.
53:58
Šanci mělo Znojmo, Rataj se octnul mezi kruhy, dobře vystřelil, ale Altrichter na poslední chvíli puk vyrazil těsně vedle.
52:54
Znojmo mělo velké štěstí, poté, co Balaštík vložil lehce hokejku do Hamrlíkova nahození, puk se odrazil do tyčky.
51:54
Do dobré možnosti si nabruslil Mikulík, mířil z kruhu pod břevno. Altrichter jeho střelu jen líznul lapačkou a vyrazil puk těsně nad branku.
51:00
Poslední minuty se hraje především ve středním pásmu, oba týmy dobře brání modrou čáru a ke gólmanům se dostávají puky jen z velmi málo nebezpečné vzdálenosti.
48:15
Po nepříjemné Hamrlíkově bombě od modré zůstal před Slávikem puk úplně volný. Řítil se za ním Leška, ale znojemský gólman ho na poslední chvíli stačil přikrýt.
46:10
Na ledě se přiostřuje, Balaštík narazil do jednoho z hostů. Sudí Bolina zatím nevylučuje. Zlín přeházel sestavu, ve druhém útoku hraje místo Cecha staršího Jenáček, ve třetím místo Mokrejše Záhorovský. V obraně nahradil Hučka Macholda.
43:00
Oba trenéři stáhli sestavu na tři pětky.
41:01
I tentokrát mohl padnout rychlý gól, Balaštík však netrefil v ideální pozici odkrytou branku.
40:01
Začala 3. třetina. Zápas sleduje 5322 diváků. Padne znovu v úvodu třetiny gól?
40:00
Konec druhé třetiny. V posledních vteřinách se do útoku dostala první formace hostů, ale Uram ani Pucher v dobré pozici nezkrotil puk. Zlín byl ve druhé třetině lepším týmem, i úroveň hry šla nahoru a k vidění bylo víc šancí než v první třetině.
39:04
Zlínu se přesilovky nedaří. První formace se sice usadila v pásmu, ale namísto nápaditých přihrávek kupila jen chyby, takže Slávika v brance Znojma příliš neohrozila.
37:04
Barinka trefil z levého kruhu jen Slávika. mezitím ale fauloval Kudělka, domácí tým bude hrát přesilovku.
35:52
Slávik poprvé chyboval, když rozehrál puk z levého rohu přímo na Okálovu hůl. Jeho slabou ránu ale stačil v brankovišti pokrýt obránce Mojžíš v roli gólmana.
35:08
Obrovský nápor si vytvořila Leškova formace.Její centr míchal dlouhom puk za brankou, pak vyjel do mlýnioce před ní, ale nepodařilo se mu puk protlačit za Slávikova záda.
32:19
Zlín přesilovku nevyužil. Obrovskou šanci měl Balaštík, který tečoval Leškovu střelu, ale znojemský gólman na poslední chvíli rozklekem puk vyrazil.
30:19
Zlín bude hrát podruhé v zatím poměrně čistém zápase přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal znojemský útočník Erat.
28:56
Znojmo se oklepalo a přebírá aktivitu. Pardavý se dostal až púřed brankoviště, ale znovu byl příliš blízko a trefil jen pozičně dobře postaveného Altrichtra.
27:42
Po delší době mělo šanci Znojmo. Plášek přebruslil Tesaříka a zprava se natlačil před domácího gólmana. Altrichter ale neměl se střelou potíž, Plášek byl už příliš blízko.
25:32
Do slibné pozice se dostal Balaštík, který jemně tečoval Leškovu nahrávku zpoza branky. Puk proletěl těsně vedle levé tyčky.
23:08
Znojmo je pod tlakem, Slávik se má co ohánět. tentokrát zlikvidoval střelu Zubíčka od modré perfektním semaforem.
22:18
Zlín je ve druhé třetině o poznání aktivnější, v další šanci stříleli vedle Záhorovský a po něm Jenáček.