Utkání 18. kola extraligy komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - VÍTKOVICE 4:3 po prodloužení (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0) Konečný výsledek
64:08
Konec zápasu
64:08
Plzeň - Vítkovice 4:3 Krátoška od zadního mantinelu přihrál Matějovskému, který nadvakrát překonal Faltra a zajistil Plzni druhý bod.
63:30
Výborný neproměnil sólový nájezd, Falter ho vychytal.
63:23
Hosté jsou kompletní.
63:13
Domácí jsou sice v útočném pásmu, ale jen si přihrávají a vůbec nestřílejí. Z tribun ze ozývá pískot, teď na ledě přistál i druhý puk. Hra je přerušená.
61:23
Plzeň hraje přesilovku, Turek je vyloučen za hákování.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny V samotném závěru ještě Sedlák objel branku, ale jeho přihrávku nezachytil nikdo ze spoluhráčů. Bude se prodlužovat.
58:23
Oba týmy jsou v pěti. Hra je teď hodně nepřesná, na hokejistech je znát velká nervozita. Pospíšila se Zápotočným museli odtrhnout rozhodčí, jinak by došlo na boxerskou vložku.
57:02
Po buly se prohráčkoval před Faltra Hurtaj, ale z úhlu střílel bekhendem jen do vítkovického brankáře.
56:23
Olesz je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Po odpískání do něj ale najel Matějovský a místo přesilovky Plzně se bude hrát čtyři na čtyři. Matějovský dostal dvě minuty za hrubost.
54:23
Dvořák střílel z prostoru mezi kruhy, puk minul o centimetry horní rožek vítkovický branky.
53:37
Po dlouhé době zasahuje táke Falter, ale s dalekonosnou střelou Krátošky neměl velké potíže.
53:14
Černošek střílel švihem a Barta musel rychle máchnout lapačkou.
52:53
Burger střílel těsně vedle levé tyče. Hosté jsou v náporu, Plzeň se pouze brání.
51:57
Barta řeší další ošemetnou situaci, zblízka ale z těžkého úhlu se ho snažil překonat Irgl, ale ani nadvakrát neuspěl.
51:22
Z levé strany vypálil Ivan Padělek, Bartou vyražený puk snažil sklepnout ze vzduchu Turek, ale usměrnil ho vedle branky.
49:45
Na ledě skončil po srážce s jedním z vítkovických hráčů rozohdčí Havlík a musel ho ošetřit domácí lékař. Po krátkém přerušení se opět pokračuje ve hře.
48:05
Po chybě Posmyka se dostal před plzeňskou branku Olesz, ale střelu bez přípravy nasměroval těsně vedle. Oba týmy se soustředí na obranu, nechtějí udělat chybu.
45:49
Kaděra zpoza branky našel Černoška, ten ale usměrnil puk vysoko nad Bartovu branku.
43:38
Brankář Falter dvěma skvělými zákroky podržel Vítkovice. Nejdřív pravmým betonem zmařil šanci Hurtaje, kterýse prosadil přes nedůslednou obranu, pak Hurtaj od zadního mantinelu přihrál Andrašovskému, jeho střelu z první zlikvidoval rozštěpem.
42:08
Matějovský viděl rozjetého Hurtaje, ten kousek za modrou napřáhl, ale golfový úder ztlumil Falter betonem.
40:09
40:01
Začala 3. třetina. Plzeň dohrává devět vteřin přesilovku.
40:00
Konec 2. třetiny. Ve svižném tempu se Plzeň nejprve dostala znovu do vedením, tři vteřiny před koncem druhé části ale jednobrankový náskok ztratila při vlastní přesilovce, kdy nechala v brejku ujel Štefanku.
39:57
Plzeň - Vítkovice 3:3 Hosté se podruhé v zápase prosazují v oslabení. Štefanka ujel po levé straně a střelou pod horní tyčku překonal Bartu.
38:47
Nečekaně se před vítkovickou brankou zjevil obránce Dobroň, ale ve velmi slibné pozici přestřelil.
38:20
Na modré napřáhl Nedoma, jeho tvrdá střela ale neprošla houštinou těl až k brankáři Faltrovi a skončila v rohu kluziště, kde se hráči začali pošťuchovat. Drobná potyčka se obešla bez vyloučení.