21. listopadu

Utkání 16. kola extraligy komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - LIBEREC 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) Zápas odehrán
60:00
Konec utkání. Liberec se vítězstvím odpoutal od posledního místa, na které znovu klesly právě České Budějovice.
59:20
Jirušovi se dvakrát podařilo vyhodit puk, ale vždy trefil jen brankoviště a ne prázdnou branku. power play domácích pokračuje.
58:16
Kučera je z branky venku, Budějovice hrají power play.
58:14
Domácí si vzali oddechový čas. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře Svobody. Odvolá trenér Pouzar brankáře?
57:30
Květoň je na ledě, hosté se v přesilovce ani nesnažili ohrozit Kučerovu branku, jen nahazovali puky.
55:30
Domácí bezmoc ještě posílí Květoň, který fauloval kolenem Čermáka a dostal dvě minuty. Liberec bude hrát přesilovku.
54:55
Budějovice jsou v křeči, jejich útoky končí v rozích nebo ztrátou puku hned po přechodu útočné modré čáry. Liberec doboru obranou kontroluje příznivý výsledek.
52:40
Slabou střelou se pokoušel prosadit se Ondřej, Svoboda si s ní v pohodě poradil. Domácí se ale na víc nezmohou.
50:00
Pokračuje stejný obnraz hry, Liberec se nikam netlačí, dobře brání modoru čáru a domácí se neprosazují.
47:40
V rohu narazil Hřebejk hostujícho Šmída zezadu na mantinel a dostal dvě plus deset minut. Šmíd se dává do kupy na střídačce, jeho spoluhráči budou hrát přesilovku.
47:02
Liberec vůbec nepřipustil ohrožení své branky, rozhození domácí ani jednou v přesilovce nevystřelili na branku.
45:02
Hostující Procházka dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Budějovičtí budou hrát přesilovku.
44:09
Liberec využívá přesilovku a vede 3:1. Vampola uvolnil Korhoně a ten se v pádu z velkého úhlu z pravé strany trefil nad ležícím Kučerou.
43:40
Domácí se vymanili z tlaku Liberce, Sailer nahrával Kristkovi, ale tomu kotouč přeskočil hůl.
42:57
Domácí Babka vrazil na hrazení Čakajíka a je vyloučen. Liberec hraje přesilovku.
42:34
Obránce Čakajík najel až před Kučeru a trefil se mu mezi nbetony, puk ale místo do sítě doklouzal těsně vedle tyčky k zadnímu mantinelu.
42:10
Třetí třetinu začali mnohem lépe hosté, domácí působí bezradným dojmem. Důrazný Čermák se tlačil před branku a v chumlu srazil brankáře Kučeru. Ten byl chvíli otřesen, ale pokračuje ve hře.
40:01
Začala třetí třetina. V budějovické sestavě definitivně chybí Rob, který si na začátku druhé třetiny obnovil zranění třísel.
40:00
Konec druhé třetiny. Prostřední část nabídla kvalitnější hokej než první, diváci vidí důrazný hokej plný tvrdých střetů. Hru však narušují časté fauly a vyloučení.
39:21
Domácí si vynutili tlak, Štrbovu střelu ale odrazil betonem Svoboda do rohu.
38:19
Korhoňovu střelu z kruhu po rychlém brejku Kučera chytil.
36:57
Je po přesilovce, Budějovice jí sehrály tak chaoticky, že diváci pískali a z "kotle" se ozývalo ironické skandování: "Budíček!"
34:57
Rataj přerušil nyní nezáživnou hru faulem vysokou holí na Škodu. Budějovice budou hrát přesilovku.
32:19
Hašek je na ledě. Budějovice se usadily v pásmu soupeře, ale ke střelbě se dostal jen Bělohlav. Dvakrát golfovým úderem pálil z kruhu, ale Svoboda byl na místě.
30:19
Hašek nedovoleně bránil Kristka a dostal dvě minuty. Domácí hrají přesilovku, trenér Pouzar na početní výhodu mění složení útoků.
28:01
Liberec vede 2:1. Korhoň si v rychlém brejku najel před Kučeru a bekhendem usměrnil přihrávku Rozsívala do sítě.
27:30
Úroveň hry se ve druhé třetině zvedla, hraje se s nasazením, tvrdý nekompromisní hokej.
26:01
Ťupa je na ledě, domácím nepomohla ani speciální formace Štrba, Bělohlav, Sailer. I když všichni tři měli po jedné šanci, Svoboda odolal.
24:07
V přesilovce Liberce měl šanci Moravec, ale jeho střelu zlikvidoval Kučera vyrážečkou, holí poak odrazil i pokus Nedvěda. Domácí budou navíc hrát přesilovku, protože Ťupovi upadla helma a hrál bez ní, je vyloučen za nedovolenou výstroj.