2. prosince

Utkání 29. kola extraligy komentuje Tomáš Železník

ZLÍN - SLAVIA 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1) Zápas odehrán
60:50
Slavia rozhodla v oslabení, 2:3. Martinec ujel po pravém křídle a prostřelil Murína umístěnou ranou pod břenvo. Potřetí ve vzájemném záípase těchto soupeřů v této sezoně končí utkání až v prodloužení.
60:01
Začalo prodloužení. Zlín v něm hraje ještě víc než minutu přesilovku v poměru 4 na 3.
60:00
Konec třetí třetiny. V závěru oslabená Slavia soupeře do tlaku nepustila, takže zápas dospěl do prodloužení. Zlín zůstává díky remíze v normální hrací době na druhém místě v tabulce.
Trenér domácích Bokroš si vyžádal oddechový čas.
59:09
Hosté takticky nezvládají závěr, přišlo další vyloučení. Sup si vyšlápl na Balaštíka a dostal dvě minuty za krosček. Další přesilovka Zlína.
56:27
Obránce Blaťák podruhé v zápase vyrovnává, 2:2. Hamrlíkova střela od modré odstartovala nápor domácích, dorážky Balaštíka a Veselého ještě Hronek vyrazil, ale na Blaťákův pokus zblízka už nestačil.
55:57
Kuntoš seknul do šance se tlačícího Barinku a je vyloučen. Zlín bude opět hrát přesilovku.
55:47
Po hezké přihrávce Martince přes polovinu hřiště mohl definitivně rozhodnout Antoš. Najížděl úplně sám sám na Murína, ale vypálil vedle.
54:25
Domácí možnost vyrovnat prohospodařili. Jedinou šanci měl Barinka, ale z pravé strany trefil jen boční síťku.
52:25
Zlín dostal šanci na vyrovnání v přesilovce, Kropáč atakoval Macholdu a dostal dvě minuty za napadení.
51:22
Slavia se dobře brání, kontroluje modrou čáru a nepouští domácí do prostoru před brankoviště. Někdy si pomůže i zakázaným uvolněním.
50:15
Zlínský tlak sílí. Leška zkoušel překvapit Hronka výjezdem od zadního mantinelu, ale ten se stačil přesunout a zablokovat puk.
48:26
Zlín přesilovku nevyužil, Hronek se vyznamenal parádním semaforem při tvrdé ráně Hamrlíka z pravého kruhu. Další šance domácí neměli, hrálo se hlavně u mantinelů a v rozích.
46:26
Zlín bude potřetí hrát ppřesilovku, na trestnou lavici putuje Pojkar, při jehož prvním vyloučení dal Zlín svůj zatím jediný gól.
45:00
Slavia nyní velmi dobře brání, domácí se nedostávají do šancí. Proto zkoušejí střílet z dálky, Leškova rána ale byla nepřesnýá a s Hamrlíkovou střelou si Hronek bez problémů poradil.
42:15
Okál se ocitl v šanci, po jeho střele ještě dorážel Weissmann, ale výtečný Hronek si s oběma pokusy poradil. Další Okálova dorážka už mířila mimo.
40:01
Začala třetí třetina. Pokud Zlín alespoň nevyrovná, přijde o druhé místo v tabulce. Utkání sleduje podle oficiálního hlášení 4990 diváků.
40:00
Konec 2. třetiny, která nabídla divákům mnohem lepší hokej než úvodní část. Zlín má světlé momenty, ale zbytečná vyloučení mu ubírají hodně sil. Slavia je nebezpečnější v útočném pásmu a před brankou soupeře, v zápase má mírně navrch.
38:31
Slavia se v přesilovce znovu neprosadila, i když šanci měl Beránek, který však z prostoru mezi kruhy netrefil branku.
36:31
Další přesilovka Slavie, vyloučen je Záhorovský za držení.
36:12
Domácí podržel Murín při Dlouhého šanci, slávistický mladík tečoval přihrávku od mantinelu mezi betony, domácí brankář je ale včas sklapl.
35:51
V dobré pozici před Hronkem se ocitli Jenáček s Barinkou, ani jeden ho ale zblízka nedokázal překonat.
34:24
Domácí se ubránili. Hosté jim k tomu napomohli špatnou hrou a nepřesnými přihrávkami. Za celé čtyři minuty nedosšlo k vážnějšíému ohrožení Murínovy branky, zlínský gólman zasahoval je při nahození puků.
32:00
Slávistům se zatím přesilovka nedaří, nemohou se usadit v pásmu.
30:24
Slavia bude hrát čtyřminutovou přesilovku. Vyloučen je Veselý za hru vysokou holí na Kuntoše, kterému teče krev.
28:50
Zápas konečně začíná připomínat souboj špičkových týmů, zvedlo se tempo i úroveň hry. Domácí dobře bruslí a začínají mít mírně navrch.
26:58
Další obránce měl možnost skórovat: Tesařík se ocitl s pukem na modré čáře, obrana se před ním rozestoupila a zlínský zadák tak popojel ke kruhům a tvrdě vystřelil. Trefil ale jen připraveného Hronka do prsou.
26:21
Slavia opět vede, 1:2. Potřetí se trefil od modré čáry obránce, tentokrát pálil Kolařík po přihrávce kapitána Beránka.