17. února 2004

Utkání 48. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - KARLOVY VARY 5:2 (0:0, 1:1, 4:1). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - Vítkovice vítězí 5:2. Zápas zlomily ve prospěch domácíh tři góly během tří a půl minuty v polovině třetí třetiny. Blýskl se Zbyněk Irgl, střelec hattricku.
59:41
Hosté snižují - 2:5. Alinč vyhrál buly v útočné třetině, posunul na Ptáčka střela bez přípravy zapadla do růžku Pincovy branky.
59:08
Hosté přesilovku nevyužili. Domácí hráli zodpovědně v obraně a hosty nepustili do šance.
57:08
V závěru zápasu přenechali Vítkovičtí iniciativu hostům, hraje se většinou před Pincem. Navíc mají hosté přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen Pavel Kumstát.
54:58
Další šance hostů. Rimmel se snažil křížem vyhodit puk z třetiny, na modré jej ale zachytil Košťál, přihrál před branku volnému Polákovi, který jakoby nevěděl, co s pukem a nakonec bezradně vystřelil jenom do stojícího Pince.
54:33
Vzruch byl také před domácí berankou, kam si najel s pukem Petr Kumstát, ale mířil přesně do Pincovy rukavice.
52:45
Domácí vedou už 5:1 Domácí se prosadili ve hře 4 na 4. Irgl si připisuje hattrick a na led se snesly tři kšiltovky. Pavel Kumstát poslal Irglovi ideální puk do jízdy, sebevědomý útočník se natlačil až před Bartu a prostřelil ho.
50:49
Oboustranné vyloučení. Karlovarský Bauer za hákování a domácí Burger za nesportovní chování. Utkání sleduje 3887 diváků.
49:46
Domácí vedou 4:1 Za tři a půl minuty tři branky. Tentokrát se prosadil Ivan Padělek, jemuž na modré prostrčil Turek puk mezi obránce a Padělek své sólo zakončil přesnou střelou těsně nad ledem.
48:46
Domácí pojišťují vedení - 3:1. Irgl si na ledě dělá, co chce. Po samostatné akci přidal třetí branku Vítkovic. Našlápl ve středním pásmu, nikomu nepůjčil puk, dojel až před Bartu a švihem ho překonal.
46:16
Vítkovice vedou 2:1. Prosadil se Irgl. Vybruslil s opukem z rohu, před Bartou zamíchal pukem a bekhendem se trefil pod horní tyčku. Varští jenom přihlíželi.
44:25
Další útočný výpad Karlovarských. Po přihrávce Petra Kumstáta střílel zblízka Skuhravý, ale vítkovickou branku přestřelil.
43:00
Do útoku se vrhli také hosté a brankář Pinc musel pravým betonem vyrážet nepříjemnou Němčického střelu.
41:48
Domácí začali třetí část aktivněji, tlačí se do útoku. Dobrou šanci měl Irgl, najel si mezi kruhy a jeho střela těsně minula levou tyč.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Domácí začali rychlým gólem, měli utkání pod kontrolou a zdálo se, že je otázkou času, kdy přidají další branky. Vary ale tlak přestály, postupně se také začali tlačit dopředu a po zaváhání domácí obrany se dočkaly vyrovnání.
36:40
Vedení mohl na stranu domácích vrátit Irgl, který byl sám před Bartou, ale přílišným najetím před branku se sám vytlačil ze střeleckého úhlu a trefil jenom hostujícího gólmana.
35:45
Hosté vyrovnávají na 1:1. Vantroba naskočil z trestné lavice, dostal přihrávku od Ptáčka a dokonale využil zaváhání vítkovické obrany - najížděl sám na Pince, vystřelil těsně nad ledem a jeho pronikla za záda domácího gólmana.
35:34
Vítkovická přesilovka nebyla využita. Hosté dobře bránili a dařilo se jim vyhazovat puky do středního pásma a Barta v brance vůbec nemusel zasahovat.
33:34
Vyloučen je hostující obránce Vantroba za krosček. Domácí hrají čtvrtou přesilovku v zápase.
33:16
Po chybě obránce Rimmela na vlastní modré se na Pince řítil Jantovský, tvrdě vypálil, ale jeho sřela těsně nad ledem šla mimo.
30:26
Štefanka si dobře všimnul Tomáška, jenž si najel mezi kruhy, poslal mu tam přihrávku. Domácímu útočníkovi ale chvíli trvalo než si zpracoval puk a Barta jeho následnou střelu stačil vyrazit.
27:42
Další ránu od modré vyslal na Pince obránce Bauer, gólman puk vyrazil před Krause. Než se ale hostující hráč zorientoval, puk odpálil do bezpečí Černošek.
26:20
Domácí se ubránili. I ve zbytku přesilovky volili Varští jednoduché zakončení, ale co prošlo k brance, to Pinc pochytal.
25:10
Pince ostřelují hlavně obránci. Dvakrát Ptáček: jednou mimo, druhou ránu obrana zblokovala. Dotřetice napřáhl Kudrna, ale Pinc chytá do lapačky a poté rozhodčí vylučoval. Domácího gólmana atakoval Jaroš, což se nelíbilo Semanovi a po krátké potyčce zamířili oba na trestnou lavici.
24:20
Domácí se budou bránit. Vyloučen je Irgl za nedovolené bránění.
23:10
Domácí se stále častěji pouštějí do útočení a hosté jenom s obtížemi vyhazují puky. Barta řešil střely Jurečky a Černoška od modré. Pak mu pomohl Ptáček, jenž zblokoval Míkovu střelu bez přípravy z prostoru mezi kruhy.
20:56
Vítkovice využily přesilovku a vedou 1:0. Burger zatáhl puk do pásma snažil se nahrát na levé křídlo Míkovi, ale do přihrávky si lehl obránce Bauer. Puk se ale dostal k Turkovi, který přece jenom nahrál Míkovi, jenž ze dvou metrů zavěsil.
20:01
Byla zahájená 2. třetina. Domácí mají ještě 77 vteřin výhodu jednoho muže v poli.