Utkání 48. kola extraligy komentuje Michael Langr

SLAVIA - SPARTA 1:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0) Konec zápasu
65:00
Konec zápasu. Oba týmy se v prodloužení soustředily hlavně na obranu.
64:19
Slavia měla menší tlak, Kučera se dostal s pukem za branku a Kadlecovu ránu od modré kryl Bříza.
63:20
Největší šanci prodloužení zlikvidoval Hanzlíkovi rychlým přesunutím Franěk. Hanzlíkovi nahrával od brankové čáry Marek.
62:30
Prodloužení je opatrné z obou stran, Slavia ani Sparta nechtějí riskovat, aby nedarovaly soupeři bod navíc.
61:01
První minuta prodloužení uplynula bez větších šancí. Nejprve měla puk pod kontrolou Slavia, v závěru úvodních šedesáti vteřin prodloužení hledal Ujčík přihrávkou Marka, ale puk mu šel na paty.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny. Bude se prodlužovat. Dlouho to vypadalo, že Sparta nedokáže vyrovnat. Pak ale trenér Hadamczik přiměl své svěřence k většímu důrazu jak před Břízou i Fraňkem.
59:43
Zakazané uvolnění Slavie přesně vystihuje obraz hry. Sparta mohla v závěru rozhodnout, Ujčík střílel do Fraňkova protipohybu, ten ale ještě stačil vykopnout levý beton.
58:51
Kombinovaný útok Chabada - Marek - Bartečko zavařil domácím. Bartečko byl v dobré šanci, ale trefil jen Fraňka. Sparta je v závěru o lepší.
57:53
Sloboda nahrál Chabadovi, ten ještě posunoval na Ujčíka, ktery už by mohl střílet do odkryté branky, kdyby na poslední chvíli nezakročil Graňák. Pak ještě Broš se dostal před Fraňka, ale slabou střelou ho trefil do lapačky.
56:35
Zápas graduje, pohotová střela Dlouhého prosvištěla těsně nad Břízovou brankou.
55:41
Sparťanský kouč Hadamczik si bere oddechový čas.
55:41
Slavia - Sparta 1:1 Ze sólového nájezdu vyrovnává Bartečko kličkou do forhendu. Do šance ho kolmou přihrávkou vyslal Marek.
55:23
Sparta se ubránila.
54:21
Po odpískání Tomajko krosčekoval Nováka, ale jasný faul rozhodčí nechali bez povšimnutí.
53:23
Tomica šel opět sám na Břízu po další chybě sparťanských obránců. K Břízovi se však nedostal, zezadu ho zastavil Výtisk. Diváci sice žádali trestné střílení, ale sparťan je jen vyloučen za sekání. Z následné potyčky ještě vyšli s dvouminutovými tresty Beránek a Řezníček za hrubost.
52:57
Dlouhý vypíchl puk sparťanskému obránci, postupoval sám na Břízu, pokusil se o blafák do forfendu, ale hostující gólman betonem na poslední chvíli zachránil.
52:23
Sparta sehrála zatím nejlepší přesilovku. Před Fraňka chodili ve dvou ve třech, často stříleli a doráželi, ale slávisté v čele s Fraňkem odolali.
50:59
Franěk získal srdce slávistických fanoušků, když parádním zákrokem vychytal Ujčíka. Ten byl po přihrávce Broše úplně sám před brankou a pálil bez přípravy nahoru, ale Franěk vykouzlil vynikající zákrok lapačkou.
50:23
Kučera zachytil puk na modré, ale sebral mu ho napadající Marek. Kučera musel zastavit Marka je za cenu faulu, je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Sparta přebírá aktivitu a teď bude hrát přesilovku.
49:35
Hluchá pasáž skončila až náporem Sparty, konkrétně Brošova útoku. Hosté se několikrát pokoušeli zaskočit Fraňka od zadního mantinelu nebo z těžkého úhlu, ale neuspěli.
46:46
Sparta je kompletní.
46:01
Hruška střílel dvakrát z úhlu, Bříza skvěle vyrazil ramenem, pak ještě od modré pálil Kučera, sparťanský gólman si s tečovanou střelou poradil. Pokračuje přesilovka pět na čtyři.
44:46
Slavia hraje přesilovku čtyři na tři. Hanzlík zezadu srazil Vondrku.
44:01
Řezníček s Krátoškou se pustili do sebe a jsou oba vyloučeni za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
43:42
Ujčík šel sám na Fraňka. Broš mu krásně nahrál mezi dva obránce, sparťanský útočník ujížděl sám, střílel do růžku, Franěk vyrazil pravým ramenem.
43:35
Hruška se prodral od levého mantinuelu před branku. Jeho střelu se snažil dorážet Beránek.
42:30
Hosté si vynutili velký tlak zásluhou Markova útoku. Řezníček z otočky vystrašil Fraňka střelou z úhlu, slávistický gólman čekal spíš nahrávku. Pak mohl napodobit Klepiše sparťan Ton, ale z podobné sitauce jako padl zatím jediný gól zápasu, neuspěl, dorážku zastavili domáci obránci.
40:58
Sparta byla sice v pásmu, ale především v rozích kluziště. Hostům se přesilové hry nedaří.