2. finále komentuje Jaroslav Martínek

ZLÍN - SLAVIA 3:2 (1:2, 0:0, 1:0). V prodloužení.
Stav série 1:1
64:16
Barinka rozhodl - Zlín vítězí 3:2 Kadlec od modré napálil jenom Veselého, ten poslal na zteč Barinku, jenž se efektní stahovačkou vyhnul Graňákovi a v pádu přehodil Fraňka. Vyprodaný stadion explodoval nadšením. Série se do Prahy stěhuje za stavu 1:1.
63:31
Vondrka udržel puk v rohu, nahrál na Nováka, střelu se snažil tečovat Dlouhý, ale Altrichter vyrazil nad.
62:57
Zakázané uvolnění tentokrát v podání Zlína. Prodloužení je taktická partie. Mírně aktivnější jsou domácí hokejisté.
62:01
Slavia hraje opatrněji. Podruhé zahrála na zakázané uvolnění. Obránce Novák na přihrávku nedosáhl.
60:38
Barinka měl naholi rozhodnutí. Vystihl rozehrávku Slavie, ale Franěk ho vychytal.
60:20
Slávisté zahráli na zakázané uvolnění.
60:01
Prodloužení začalo. Oba týmy mají na ledě po čtyřech hráčích.
60:00
Konec základní hrací doby - 2:2. Zlín vyrovnal po nenápadné akci, na jejímž konci byl Martin Čech. Závěr už byl oboustranně opatrný. I šesté utkání obou týmů v sezoně dospělo k prodloužení.
58:15
Graňák ztratil puk ve středním pásmu. Balaštík pálí nad.
57:03
Zleva napálil puk Radek Dlouhý, ale Altrichtr vyrazil nad. Na hráčích i v ochozech je patrné napětí. Každá chyba může být osudná.
56:11
Barinka vypálil téměř z nulového úhlu. Franěk spíš ekal přihrávku, přesto puk chytá.
54:58
Záhorovský pálil z pravého kruhu zápěstím, Franěk vykopl. Mezi kruhy dojel na dorážku Okál, ale puk netrefil.
54:35
Slavia vysunula forčeking, ale do šancí se nedostává.
53:13
Kolaříkovo nahození od modré kryje Altrichtr. Tečovat mohl Krátoška, ale na Kolaříkovo nahození nedosáhl.
52:03
Okálova rána končí ve Fraňkově lapačce. Přerušená hra, na ledě jsou papírky.
51:35
Tísněný kopecký z ostrého úhlu zprava míjí branku.
50:34
Zlín vyrovnává - 2:2 Martin Čech, vyrovnává střelou zleva mezi Fraňkovy betony. Na led naskočil v utkání poprvé a hned skóroval.
50:09
Dlouhá přihrávka na Záhorovského končí zakázaným uvolněním.
49:39
Okál prodloužil na Vlacha, jeho ránu švihem Franěk drží v lapačce a rozehrává.
48:26
Na Balaštíkovu zadovku si najel Nosek, pokusil se o blafák, ale Franěk vyráží.
46:42
Po pravici Altrichtra se zjevil Klepiš, ale domácí gólman mu puk vypíchl holí. Následně Novák vypálil až do ochranné sítě.
46:08
Ve středním pásmu sestřelil Vosátko Hrušku a je vyloučen za faul loktem. Jak bylo úvodní finále nezvykle čisté, teď se tresty množí. Přesilovku hraje zase Slavie.