27.8. v 17.00

Přípravu na Světový pohár komentuje Jaroslav Martínek

ČESKO - ŠVÉDSKO 5:3 (1:1, 2:0, 2:2) Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Český tým v poslední přípravě před Světovým pohárem porazil Švédsko. Ve třech přípravných zápasech český tým neprohrál - ztratil jenom při pondělní remíze s Finskem. Proti Finům v pondělí nastupuje český tým naostro do Světového poháru.
59:51
Šlégr trefuje prázdou branku - je rozhodnuto. 5:3
59:45
Sýkora mohl najíždět na prázdnou branku, ale nahrával Vašíčkovi - ofsajd.
59:19
Švédové snižují na 3:4. Drtivý nápor přinesl parádní kombinaci, na jejímž konci byl Sundin a z pravého kruhu nedal Vokounovi sebemenší šanci.
58:47
Český tým dlouho nemohl vyhodit puk, Seveřané si vypracovali drtivý nápor, ale střelami od modré míjeli tyče Vokounovy branky.
58:00
Poslední dvě minuty. Švédové jsou v náporu.
57:32
Petr Sýkora ze středního pásma těsně minul prázdnou branku. Zakázané uvolnění.
56:53
Na druhé straně pokryl nahození Švédů v pohodě chytající Tomáš Vokoun. Kouč Hardy Nilsson si bere oddechový čas. Švédové hrají power-play.
56:10
Čajánek ostrou ranou ze střední vzdálenosti těsně minul.
54:10
Češi drží puk daleko od Vokounovy branky. Eliíš pálil zprava, ale střela byla zblokovaná mimo.
53:55
Prospalova čtvrtá formace znovu motala hlavy švédské defenzívě. Nakonec ale pořádně nevystřelili.
52:50
Vokoun bez problémů chytá do lapačky Lidströmovu dělovku od modré.
51:33
Dvořák výborně forčekoval a snad dvacet vteřin znemožňoval švédským bekům rozehrát.
50:00
Deset minut do konce. Seveřané musejí vystupňovat tlak, aby vybojovali alespoň remízu. Ale český tým je v obraně pozorný a dobře bruslí.
47:16
Sundin bleskově snižuje - 4:2. Sundinovu přihrávku zpoza branky si Tomáš Vokoun nešťastně srazil puk do sítě betonem. Asistence Modin.
46:31
Prospal kuriózně zvyšuje na 4:1. Centr čtvrté řady nahazoval ze střední třetiny a puk k překvapení všech skončil za Tellqvistovými zády. Branka připomněla výpadek Sala na OH v Salt Lake City ve čtvrtfinále s Běloruskem.
45:33
Z levého křídla pálil pohotově Dvořák.
43:14
Alfredsson nahazoval na branku, o teč se snažil Sundin. Vzápětí pálil Ragnarsson. Vokoun chytá a drží český náskok.
42:30
Švédové zvedají hlavu, teď uzamkli v pásmu Strakův útok, ale vázžnější šanci si nevytvořili.
40:36
Ze střední vzdálenosti pálil Reichel, ale těsně minul. Češi vstoupili do třetí části aktivně.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Český tým si v ní dokázal vypracovat dvoubrankový náskok. Hraje se daleko atraktivnější hokej než při pondělní přípravě s Finskem.
39:19
Dvořák těsně minul bombou od modré. Na druhé straně se zblízka neprosadil Näslund. Hraje se ve velmi dobrém tempu.
38:20
Švédové se snaží odpovědět na dvoubrankové vedení českého týmu, ale nedaří se jim finální přihrávky.
36:52
Česko vede 3:1. Vlasák se rychlou otočkou v levém kruhu zbavil protihráče, na jeho přihrávku si najel obránce Tomáš Kaberle a zblízka překonal švédského gólmana.
36:12
Sundin se obtočil kolem české branky, na jeho přihrávku si najel Johnsson, ale zblízka těsně minul pravou tyč.
34:33
Švédové se horkotěžko ubránili. Nějprve pálil Škoula a před brankou clonil Vašíček. Ještě lepší pozici měl Hejduk, kterého pěkně od modré čáry našel Šlégr. Hejduk ale střeloub po ledě Tellqvista neprostřelil.
32:33
Přesilovka Česka. Dick Tärnström je vyloučen za krosček na Prospala.
30:58
Český tým se ubránil. Seveřané byli aktivní, ale po Zetterbergově šanci byli opět vykázáni do středního pásma kvůli hře v brankovišti.