30.8., úvodní utkání Světového poháru

Zápas Světového poháru komentuje Petra Kousalová

FINSKO - ČESKO 4:0 (1:0, 0:0, 3:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. V poslední třetině český tým neuhlídal finské útočníky a po individuálních chybách prohrál 0:4. Finové předvedli rychlou hru, na kterou naši hokejisté nestačili. Nejlepším hráčem českého výběru byl vyhlášen brankář Tomáš Vokoun.
58:15
Oba týmy jsou v plném počtu. Poslední minuty utkání se dohrávají bez velkých šanci.
56:15
Hraje se čtyři na čtyři. Vyloučeni jsou Eliáš a Jokinen.
55:01
Jágr poslal do útoku Straku, puk dostal zadovkou zpět, ale zapracovala finská obrana. Jágr i Dvořák byli zablokováni.
53:11
Český tým je v plném počtu. Oslabení odehrál český tým celkem v klidu. Finy nepustil do velkého tlaku.
51:11
Finská přesilovka. Hagman vystihl českou rozehrávku, prosmýkl se kolem Malíka a ten hákoval. Hrajeme další oslabení.
48:53
Finové zvyšují svůj náskok Mikko Koivu vystřelil z levé strany. Vokoun puk vyrazil, ale z pravé strany dorážel Eloranta.
48:25
Vašíček se snažil prosadit kličkou do bekhendu, ale bezchybný Kiprusoff vyrazil před sebe. Jágr se k dorážce nedostal.
45:49
Finové jistě kontrolují svůj náskok. Český tým nedokázal na Finský nástup do řetí části odpovědět.
44:54
Prohráváme už 0:3 Salo vystřelil od modré, pzuk jemně tečoval Kapanen. Puk zapadl do horního rohu branky. Jokinen bránil ve výhledu českému brankáři. Tomáš Vokoun střelu neviděl.
44:09
České oslabení. Vyloučený Martin Škoula za podražení.
43:54
Jágr dobře vyvezl puk za branku. Nahodil na Straku, ale puk si pohlídal brankář Kiprusoff.
40:30
David Výborný se vrátil z trestné lavice. Za brankou si však neporozuměli Malík se Sýkorou. Toho využil Koivu a český tým prohrává 0:2.
40:01
Začala třetí třetina. Český tým začíná v oslabení.
40:00
Konec druhé třetiny. Ve druhé třetině už český tým nepřipustil tak velký finský tlak. Vypracoval si pár hezkých akcí, ale gól nepadl.
38: 15
České oslabení. Výborný získal puk, nahrál Strakovi a ten v nájezdu tři na tři pálil. Při snaze o dorážku byl za faul na brankáře vyloučen David Výborný.
35:37
Jsme v plném počtu. Se štěstím se český tým ubránil finskému tlaku.
34:37
Malík zachraňuje jasný gól. Puk odpaluje zpoza Vokounových zad po Kappanenově nahození.
33:37
České oslabení. Ručinský vyloučený za podražení.
32:35
Sýkora vystřelil zápěstím po špatné rozehrávce Kappanena.
31:22
Finové jsou v plném počtu. Český tým se do velké šance nedostal. Finové své oslabení odehráli bez problémů.
30:24
Reichel pálí od modré, ale Eliáš se dostal k odraženému puku nedostal.
29:22
Česká přesilovka. Jiří Dopita si vybojoval faul na Jokinenovi. Český útočník se probojovával před brankáře Kiprusoffa.
26:42
Hraje se především ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedostává do výraznějších šancí.
24:13
Sýkora se Škoulou nedokázali využít přečíslení dva na jednoho. Sýkora se rozhodl pro střelu, kterou Kiprusoff vyrazil.
23:30
Konec finské přesilovky Český tým nepustil Finy do výraznější šance.
22:59
Radek Dvořák vystihl finskou rozehrávku. V samostaném nájezdu však nestačil vypálil. Bránil mu Peltonen.
21:30
Druhá přesilovka Finů. Seveřané se dostali do tlaku a Jágr po sérii nebezpečných střel přidržel Peltonena.
21:23
Po pár nadějných šancí českých hokejistů se hra otočila. Jokinen těžil z české pomalé rozehrávky. Ze závaru před Vokounem však gól nepadl.