5. KOLO EXTRALIGY

Utkání komentuje Alena Šteffelová

SPARTA - ČESKÉ BUDĚJOVICE 7:2 (2:0, 2:0, 3:2), Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu. Sparta vyhrála 7:2 a udržela si tak domácí neporazitelnost. Hosty srazila nepovedená druhá třetina a vlastní nedisciplinovanost. Utkání sledovalo 4056 diváků.
59:55
Zvýšit mohl ještě Špaňhel, ale Kučera včas zasáhl.
58:11
Sparta zvyšuje na 7:2. Kašpařík našel přesnou přihrávkou Stehlíka, který zrovna naskakoval na led z trestné lavice. Ten se po sólu přes celé kluziště trefil přesně mezi betony brankáře Kučery.
57:59
Sparta v plném počtu.
55:59
Za hrubost si trest odpyká Stehlik.
55:26
Hra se poměrně uklidnila. Hraje se pěkný útočný hokej.
53:06
Budějovice v plném počtu.
51:56
Sparta využívá přesilovku pět na tři a vede už 6:2. Marek nahrával z rohu Vykoukalovi, který mu přihrávku vrátil zpátky. Sparťanský útočník tak měl před sebou odkrytou branku.
51:06
Posmyk hrál vysokou holí a dostává tak hosty do dvojnásobného oslabení.
50:17
Za nebezpečnou hru vysokou holí dostal dvě minuty Hanzal.
49:42
Sparta dává rychlý gól na 5:2. Kašpařík od pravého mantinelu nahrál rozjetému Netíkovi, který se trefil přesně do horního růžku.
49:28
Budějovice snižují na 2:5. Šimánek od mantinelu nahrál Hüblovi, který poslal dál na Sailera. Ten propašoval puk mezi betony brankáře Schwarze.
47:20
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Šance měli Kašpařík a Harant.
45:16
Budějovice využívají přesilovku a snižují na 1:4. Harant vystřelil od modré a Hudec na dvakrát Schwarze překonal
45:07
Za nebezpečnou hru vysokou holí si trest odpyká Toman.
45:07
Andersson neuznal hostům gól, který vstřelil Vydarený až po odpískání.
44:44
Budějovice v plném počtu. Spartě se na začátku docela dařilo. Kučerovi znepříjemňoval život Vopat. Největší šanci však měl Bělohlav, který se ocitl sám před Schwarcem, který puk se štěstím vyrazil.
42:44
České Budějovice jsou opět ve čtyřech. Za hrubost je vyloučený Kopecký.
41:20
Sparta v plném počtu. Budějovice měly problém udržet se v útočném pásmu.
40:01
Začala poslední třetina. Hosté dohrávají přesilovku.
40:00
Konec druhé třetiny.
39:20
Hosté si zahrají přesilovku. Za nedovolené bránění dostal dvě minuty Marek. V ponechané výhodě měl obravskou šanci Hudec, který na dvakrát Schwarze nepřekonal.
38:20
Hraje se převážně ve střebu hřiště. Série chyb a nepřesností na obou stranách.
35:57
Sparta v plném počtu. Budějovická přesilovka byla marná. Hostům nevycházelo vůbec nic. Naopak skórovat mohla Sparta, ale brankář Kučera svůj tým podržel.
33:57
Špaňhel hákoval a dostal dvě minuty.
32:34
V obrovské pohodě dnes hraje Petr Ton. Hattrick mu překazil brankář Kučera, který puk vyrazil vyrážečkou do ochranné síťě.
31:17
Sparta v plném počtu. Znovu se v dobrém předvedl kapitán Bělohlav.
30:41
Přesilovku mohl využít Kratěna, který pálil z prostoru mezi kruhy. Puk vyrazil brankář Kučera ramenem.