9. KOLO EXTRALIGY

Utkání komentuje Radek Štěrba

ZLÍN - VSETÍN 2:1 (0:1, 1:0, 1:0), Konec.
60:00
Konec zápasu. Vsetín na vytouženou remízu nedosáhl. Přišel o ní 19 vteřin před koncem.
59:41
Zlín vede 2:1. Melenovský tečoval Královo nahození z levé strany. Branku uznal rozhodčí až po konzultaci s videorozhodčím.
58:45
S remízou je očividně spokojenější Vsetín, který už se nikam netlačí, jenom vyhazuje puky.
58:22
Bezprostředně po vyhraném buly se dostal před Hoviho Král, ale střelou do pravého horního růžku ho nepřekvapil.
56:10
Další Hamrlíkovy ztráty puku ve středním pásmu se snažil využít Hruška, po levé straně pronikl do pásma, tvrdě vystřelil po ledě k pravé tyči. Pozorný Altrichter puk vyrazil.
54:22
Hamrlík ztratil puk ve středním pásmu, Ivan po levé straně postupoval dopředu, hledal lépe postaveného Janků, ale ten byl čistě odzbrojen a k puku se nedostal.
53:29
Vsetín je v pěti.
52:39
Hostující Duba obkroužil branku, snažil se překvapit Altrichtera, ten ale u tyče nechal beton a puk vyrazil.
52:24
Hamrlík se snažil využít prudkou přihrávku Krále k pravé tyčce, pálil do protipohybu Hoviho, ale nepřekonal jej.
51:49
Vsetín je ve čtyřech. Domácí vyprodukovali jenom dvě zblokované střely Blaťáka.
51:29
Zlín si podruhé zahraje přesilovku 5:3 - tentokrát 20 vteřin. Vyloučen je Ivan za podražení.
49:49
Přesilovka Zlína. Předcházela jí stoprocentní šance domácích. Melenovský se na levé straně zbavil obránce, postupoval sám, před brankou ještě hledal lépe postaveného Jenáčka, ale toho zezadu podrazil Steiner. 5118 diváků sleduje další výhodu domácích.
48:19
Je po přesilovce. Zaplněný stadion zatleskal Zlínu za to, že hosty v početní výhodě nepustil k jediné střele.
47:43
Vsetín hraje v přesilovce špatně. Vůbec se nedostal do pásma, naopak se snažil Hamrlík obloučkem vysunout Krále, ten ale puk nezpracoval a zasáhl až Hovi.
46:19
Přesilovka Vsetína. Barinka ve středním pásmu podrazil Dubce.
46:15
Přestože se hraje derby, zápas není vůbec vyhecovaný. První konflikt nastal, až když Zlín operoval v útoku a u hrazení se začali pošťuchovat Okál s Lambergem. Rychle ale zasáhli čároví rozhodčí a ani se nevylučuje.
43:36
Zlínský Král zpoza Hoviho branky přiihrával Jenáčkovi, který číhal u levé tyče, okamžitě vypálil po lědě k tyči, ale Hovi jeho pokus vyrazil.
42:19
Bauer vystřelil od modré čáry po ledě k pravé tyči Altrichtrovy branky. Domácí gólman puk vykopl. Byla to vůbec první vážnější šance třetí třetiny.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Zlín v ní sice vyrovnal, ale pak nevyužil dlouhou výhodu pět na tři a zejména finský brankář Hovi drží šance hostí na přijatelný výsledek.
38:49
Vsetínští jsou v pěti.
38:00
Hosté už jsou ve čtyřech. Král v dobré pozici u levé tyče nepřelstil Hoviho, který dobře vykryl prostor.
37:37
Parádní zákrok Hoviho. Hamrlík zamířil do levého horního růžku, ale lapačka finského gólmana byla rychlejší.
36:49
Zlín hraje pět na tři - minutu a 11 vteřin. Kučný v obranné třetině Vsetína krosčekoval Mokrejše.
36:00
Přesilovka Zlína. Hruška je vyloučen za nedovolené bránění.
35:02
Houdek nahazoval puk zprava od modré čáry. O teč se snažil Mokrejš, ale kotouč netrefil a ten proplachtil vedle tyče.
34:10
Rachůnek elegantně pronikl mezi vsetínskými obránci, dostal se k pravé tyči a snažil se zakončit. Hovi ale prostor vykryl a Rachůnkovu polovysokou střelu za svá záda nepustil.
33:39
Zleva zamířil Melenovský, Hovi puk nešikovně vyrazil před sebe, kde se o dorážku pokoušel Král, ale v rozhodujícím momentě mu vypadla hojka z rukou.
31:52
Zlín je po vyrovnání při chuti. Polovysokou střelu od modré vyslal Galvas, ale vsetínský gólman ji zneškodnil.