18. kolo extraligy

Utkání komentuje Michal Cirmaciu

ČESKÉ BUDĚJOVICE - SPARTA 1:3 (1:0, 0:0, 0:3). konec zápasu
60:00
Zápas skončil výhrou hostů díky senzačnímu obratu v poslední třetině. Utkání sledovalo 6 240 diváků, což je téměř vyprodaný stadion.
59:42
Sparta vede 1:3. Jihočeši si zkusili zahrát v šesti,ale jejich snahu jim znechutil Štrba, který našel puk ve středním pásmu a poslal ho žabkou do prázdné branky domácích.
59:06
Time out domácích. Vhazovat se bude v jejich útočném pásmu. Turek zůstává na střídačce.
58:22
Do velké šance se dostal Veselý. Jeho střelu po ledě Schwarz kryl s velkými problémy. Domácí se snaží získat vhazování v útočném pásmu.
57:14
Hudec je na ledě. Sparta měla konečně pořádnou šanci. Předvedla nacvičenou souhru. Od mantinelu Chabada nahrával k levé tyčce Kratěnovi, ale ten nedokázal zblízka Turka překonat.
56:26
Hosté jsou v pěti a mají možnost výhody 48 vteřin, než naskočí Hudec.
55:14
Síly se vyrovnaly. Ven jde Hudec, jelikož u branky hostů hákoval zbytečně Chabadu.
54:26
Ven jde obránce hostů Malinský za držení hole, když znemožnil rozehrávku Hudcovi.
54:01
Harant je zpět na ledě. Sparta se sice nemusí do ničeho nutit, ale přesto byla nastěhovaná v útočném pásmu. Písnička pokračuje. Opět žádná střela na branku. Snad jen exbudějovického Štrby, ale ten zlomil hůl.
52:01
Vyloučený je domácí Harant za držení hole Kratěny.
51:30
Jihočeši se postupně vzpamatovávají z obratu skóre. Sice se dokázali dostat do útočné třetiny. Ale stále chybí střelba.
48:03
Spartu vedení povzbudilo. Ale výraznější šance ani převahu nemá. Hra se opět vrátila do středního pásma a na obou stranách dominuje obrana.
46:04
Sparta vede 1:2. Straka vybojoval puk mezi Sailerem a Hüblem. Přiťukl na obrannou modrou Chabadovi. Ten prodloužil na najetého Tona, který se opět dokázal před Turkem prosadit.
45:00
Domácí se již z inkasované branky otřepali. Vakův útok uzamkl hosty téměř minutu ve vlastním pásmu. Jenže hra byla opět spíše u mantinelů.
43:07
Je vyrovnáno 1:1. Zprava nahodil Černošek. K puku se dostal Ton. V bezprostřední blízkosti však nedokázal Turka překonat. Ten jeho první střelu vyrazil. Jenže Ton se nevzdal. Při dalším pokusu místo střely zvolil žabku a tou již uspěl.
41:43
Do poslední třetiny vstoupila aktivněji Sparta. Doteď byla nastěhovaná v útočné třetině. Jenže domácí je hlídali. Jedinou šanci měl od modré pálící Černošek.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Bude pravděpodobně vyprodáno.
39:47
Hraje se opět 5 na 5. Sparta hrála oslabení hodně obětavě. Špaňhel skočil do rány Posmyka. Ošetřen musel být po zásahu pukem obránce hostů Toman. Budějovice se snaží spíše o střely od modré.
37:47
Je vyloučen útočník hostů Štrba za podražení.
37:36
Hra se přelévá ze strany na stranu. Od modré pálil Gřegořek a Schwarz puk zachytil lapačkou.
37:08
Kratěna pálil z pravého kruhu a Turek střelu vyrazil betonem.
36:25
Za přesilovku si domácí vypracovali mnoho šancí. Od modré dvakrát pálil Gřegořek a stejný počet pokusů měl i Vydarený. Ale Schwarz svůj tým zatím drží.
34:25
Budějovice si mohou zahrát další přesilovku. Ven jde útočník Sparty Marek za faul loktem
33:54
Až příliš často a dlouho sledujeme bitvu ve středním pásmu. Sotva některý tým překročí útočnou modrou, obránci soupeře akci zastaví a opět vrátí do středu.
32:10
Sparta je v pěti. Domácí si nedokázali vytvořit souvislý tlak. Hosté se nerozpakovali a puky vyhazovali. Za zmínku jen stojí Vakova střela od modré, která minula o centimetry dolní roh branky.
30:10
Vyloučený je Malinský za držení, když tak urputně bránil Kotrlu, až ho poslal k ledu.
29:53
Po dlouhé době konečně aspoň nějaká střela. Od modré pálil obránce Jihočechů Harant.
29:43
Dlouho se hrálo bez přerušení. Hosty uzamkl v obranné třetině nejprve Hüblův útok a posléze i formace vedená Kamilem Brabencem. Jenže ke střele se nikdo nedostal. Výraznější šance dnes zkrátka chybí.