31. kolo extraligy

Utkání komentuje Jaroslav Tomas

PARDUBICE - VSETÍN 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). konec utkání
60:00
Skončila třetí třetina. V Pardubicích mohou fanoušci opět oslavit vítězství házením perníčků na led.
58:43
V závěru se ještě pokusil vsítit alespoň čestný úspěch vsetínský Demel. Vybojoval puk, obhodil si protihráče, objel branku a pokusil se vystřelit, jeho slabý pokus, ale Svobodu neohrozil.
57:00
Pardubice jsou kompletní, Vsetín nevyužil ani tuto šanci.
56:17
Domácí jsou z nejhoršího venku. Jen v úvodu přesilovky zahrozili Jenáček a Janků, ale Svoboda dál drží čisté konto.
55:00
Vsetín bude hrát přesilovku 5 na 3. Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí Kolář a Valaši mají jednu z posledních příležitostí, jak vstřelit branku.
54:17
Domácí útočník Mikeska dostává dvě minuty za krosček.
53:20
Oficiální údaj o počtu diváků uvádí, že zápas sleduje 6875 diváků, na stadionu jich ale odhadem je jen přibližne 5000.
53:20
Z prava najížděl na Hoviho Petr Sýkora, vsetínský brankář si ale s jeho pokusem poradil.
53:00
Vsetín se ubránil. V přesilovce došlo k nepříjemnému momentu, když Dubec skočil do Mudrochovi střely od modré a s bolestí se skácel k zemi. Při odjezdu na střídačku si ledoval ruku.
52:14
Demel ujel ve vlastním oslabení. Vystihl chybnou rozehrávku domácích a střelou zpoza obránce vystrašil Svobodu, který měl s jeho švihem nečekaně mnoho práce.
51:00
Po delší odmlce usedá na trestnou lavici další vsetínský hráč. Duba dostává dvě minuty za faul loktem.
49:27
Dvě nebezpečné střely domácích. Z levého kruhu to zkoušel Mrázek, Hovi se štěstím vytěsnil puk betonem. Po vhazování v útočném pásmu Pardubic se z podobné pozice pokoušel prosadit Čaloun, ale střelou v pádu finského brankáře znovu nepřekonal.
48:14
Hra ve třetí třetině není oku lahodící. Pardubice se nikam neženou a Vsetín není schopen cokoliv udělal.
46:06
Po přihrávce od mantinelu pálil bez přípravy Kántor, Hovi zachytil puk v lapačce.
44:59
Domácí přenechali aktivitu ze druhé třetiny Vsetínu, ale Valaši jsou v ofenzivě zcela neškodní a Pardubice si s jejich výpady snadno vědí rady.
42:33
Úvod závěrečného dějství je ospalý. Více ze hry měli Vsetínští z brejku je ale mohli ztrestat domácí. V situaci na 2 na 1 najížděli Petr Sýkora, který přesně načasoval přihrávku, a Miro Hlinka, který ale nepochopitelně prováhal moment na střelu a pak už ho stačil eliminovat vsetínský bek.
40:01
40:00
Skončila druhá třetina. Domácí gólman Svoboda zasahoval proti šesti střelám Vsetína, Hovi čelil 12 střelám, z nichž dvě pustil za svá záda. Vzhledem k tomu, že Pardubice hrály významnou část druhé třetiny v přesilovce, ale mohl být rozdíl v počtu záashů daleko větší.
38:26
Pardubice vstřelily branku! Slabší chvilku si vybral brankář Hovi. Střela Mudrocha od modré mu vypadla přímo na hůl dojíždějícího Mrázka, který pohodlně poslal domácí do tříbrankového trháku.
37:15
Pardubice jsou ve druhé třetině výrazně aktivnější, což je dáno také častým vylučováním Vsetínských. Platilo to i v právě skončené přesilovce. Obrovskou šanci měl Čaloun, ale na pas Koukala napříč brankovištěm nestihl včas reagovat.
35:15
Hlinka byl při svém snažení faulován Brinckem a ten odchází na dvě minuty za sekání. Domácí hráči si ještě vynutili přezkoumání videozáznamu, jestli se puk přece jen nedostal branky, stav ale zůstává 2:0.
35:15
Pardubice měly obrovskou šanci zvýšit náskok na 3:0. Sýkora přístrčil Hlinkovi, který před Hovim udělal blafák, ale puk do sítě nedostal.
34:05
Také domácí se úspěšně ubránili. Vsetín se v přesilovce minutu a půl hledal, pak se sice dostal ke kombinaci v útočném pásmu, ale k ničemu jinému než k málo nebezpečné střele Bauera to nevedlo.
32:05
Po dlouhé době v oslabení Vsetín vystrkuje útočná tykadla a nutí Pardubice k faulu. Za nebezpečnou hru vysokou holí je vyloučen domácí junior Lesák.
28:56
Vsetín se opět ubránil, tentokrát ale jen horko těžko. Pardubice po celou přesilovku ostřelovaly branku Hoviho. Vsetínští obránci svému brankáři pomáhali a obětavě se vrahli do střel.
28:56
Vsetínští hokejisté jsou nepoučitelní. Dalším vyloučeným hráčem hostů je Steiner, který bude dvě minuty odpočívat za sekání.
28:35
Valaši se ubránili, Horák je na zpět na ledě.
26:35
Vsetín se opět brání. Obránce Horák je vyloučen na dvě minuty za hákování.
26:07
Gól Pardubic! Utrápení Východočeši skórují náhodný druhý gól. Koukal vyhrál buly v útočném pásmu a Kolář ve zmatku plácl do puku, který se zastavil až v Hoviho síti. Vsetínský brankář nemohl vůbec reagovat.