Derby přineslo drama na ledě i v hledišti

Karlovy Vary - Bitka vzplanula v čase 50:14 vlevo od trestné lavice, která je na stadionu v Karlových Varech vyhrazena hostům. Stav byl v tu chvíli 3:3 a strhující partie gradovala, jenže hlavy diváků se otáčely především do míst, kde sjednávala pořádek policejní zásahová jednotka.

Šarvátka přitom odstartovala celkem nevinně, ale z původní rvačky dvou fanoušků se rychle rozrostla do boje nejspíš desítek lidí. Ty nejradikálnější bijce, na které slušní příznivci Plzně prozradili, že jsou z Klatov, policie vyprovodila nebo odnesla mimo stadion.

"Přítomnost těchto policistů je na vytypovaná krizová utkání objednaná. Vše je připraveno z koordinační schůzky, ke které došlo mezi vedením klubu a policií ještě před sezonou," uvedl Miroslav Vaněk, generální manažer Karlových Varů.

"Zhruba sedmdesát policistů v kuklách u nás dokonce zásah nacvičovalo," prozradil Vaněk. Ale teď už k hokeji. Derby zdobilo nasazení z obou stran, byla to atraktivní podívaná. Hosté vedli už 2:0, ale těsně po polovině se začínalo znovu, protože Vantroba vyrovnal.

Tento časový moment byl asi klíčovým úsekem. Energie totiž hrála pětiminutovou přesilovku po vyloučení plzeňského útočníka Krátošky, který ve středním pásmu nastaveným kolenem zastavil domácího obránce Rodina.

"V podstatě jsme to oslabení přestáli, i když jsme v něm jednou inkasovali," uvedl kouč Plzně Miroslav Přerost. Domácí tým měl v partii herně navrch, ale v koncovce nebyl tak efektivní jako hosté, kterým stačilo méně šancí.

"Výrazně nás podržel brankář Schwarz a celý tým, když byl pod velikým tlakem, zaslouží pochvalu za obětavost," doplnil Přerost. "Podruhé za sebou jsme byli lepším celkem, ale kvůli neproměněným šancím jsme nedokázali vyhrát," litoval karlovarský trenér Miloslav Hořava, ale našel i optimistická slova.

"V posledních utkáních se od nás odvrátilo štěstí, ale po takovém nasazení doufám, že se k nám opět vrátí."

Partie dospěla do prodloužení, které po třech a půl minutách ukončil svou druhou brankou plzeňský kapitán Pospíšil. Také tato trefa byla z kategorie šťastných - Nedomova rána od modré našla Pospíšilovu hokejku a puk jen líně přeskočil Fraňkův pravý beton.

"V prodloužení jsme na ofenzívu nemysleli. Hlavně jsme nechtěli dát Plzni bod navíc, je to náš soused v tabulce," poznamenal Hořava.

Už v úterý hrají Karlovy Vary další extraligový duel, od 17:30 hodin jsou hostem Znojma. Karlovarská sestava hlásí zajímavou změnu - novým mužem je tvrdý obránce Jan Výtisk, který přišel na hostování do 12. prosince z pražské Sparty. Opačným směrem putoval kapitán Ladislav Svoboda.