Derby zvládli domácí, Sareza zdolala Pantery

7 2004
Ostrava - Přestože havířovští Panteři v 11. kole 1. hokejové ligy v Ostravě na ledě Sarezy vedli ve vyhecovaném derby už od páté minuty a jejich brankář Miroslav Hanuljak se překonával, body si neodvezli. Domácí Sareza brankami Libora Gelačáka a Daniela Semana zápas otočila a vyhrála 2:1 (0:1, 1:0, 1:0).

"Byl to těžký zápas, který pro nás začal nepříznivě," řekl trenér Sarezy Miloš Holaň. Rozhodčí Blecha totiž vyloučil ostravského Lukáše Dubu po čtyřiceti vteřinách hry. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostal trest dvě plus dvě minuty a Havířov přesilovku využil. Po tečované střele skóroval Martin Bouz.

Domácí pak Havířov zatlačili před branku, jenže gólman Miroslav Hanuljak všechny pokusy likvidoval. "Musím ho pochválit, moc nás překvapil," uznal Holaň.

Sareze se podařilo vyrovnat až pět minut před koncem druhé třetiny. To střílel z Vítkovic zapůjčený bek Patrik Rimmel a jeho ránu tečoval Libor Gelačák. "Jinak jsme nebyli v útoku dostatečně důrazní," uvedl Holaň.

Vítěznou branku domácích vstřelil další zapůjčený vítkovický obránce, Daniel Seman, který dal rozdílový gól v přesilovce. "Zápas ovlivnil rozhodčí," stěžoval si trenér Havířova Aleš Flašar. "Neustále nás vylučoval a nepustil nás do tlaku."