Detroit v závěru třikrát skóroval a podruhé za sebou odvrátil vyřazení

Tomas Holmström z Detroitu slaví gól v síti San Jose. | foto: AP

9 2011
Po páteční domácí výhře 4:3 uspěli hokejisté Detroitu stejným skóre i v neděli na ledě San Jose a snížili stav semifinále Západní konference už na 2:3 na zápasy. Red Wings zvítězili díky třem gólům ze závěrečné dvacetiminutovky.

Když jeden z nejlepších nováčků letošní sezony NHL, útočník Logan Couture, na startu třetí třetiny nedělního utkání mezi San Jose a Detroitem poslal domácí do vedení 3:1, jen málokdo už věřil naději Red Wings v obrat. Sharks totiž vedeli 3:1 i v celé sérii a od postupu je v daný moment dělilo jen devatenáct minut hry.

Brankář Detroitu Jimmy Howard hledí na puk, který na jeho branku vyslal Patrick Marleau ze San Jose.

Svěřenci kouče Mikea Babcocka, který k utkání číslo pět na místo Jiřího Hudlera zařadil do sestavy Drew Millera, však mají z play-off bohaté zkušenosti a i s takto složitou situací si nakonec dokázali poradit.

Už ve 44. minutě totiž vykřesal jiskru naděje obránce Jonathan Ericsson. Neuběhly ani další dvě minuty hry a skóre se srovnalo, když po závaru před Antti Niemim se štěstím dotlačil puk za brankovou čáru důrazný Daniel Cleary.

Po změně stavu z pohledu domácího San Jose z 3:1 na 3:3 se psychologická výhoda přesunula na stranu Detroitu, což potvrdila 54. minuta. Pavel Dacjuk ve složité situaci skvěle podržel puk na levém kruhu pro vhazování a vybídl ke střele obránce Nicklase Lidströma, jehož projektil se odrazil od Tomase Holmströma počtvrté za záda bezmocného Niemiho.

Nejtěsnější vedení si již Red Wings po zbytek zápasu nenechali vzít a snížili tak stav série na 2:3 na zápasy. O vyrovnání na 3:3 bude Detroit usilovat v úterý na domácím ledě. "Tým ukázal svůj charakter. Nikdo se nevzdával předem. Sezona se nám chýlila ke svému konci, přesto jsme našli cestu, jak z toho ven," řekl novinářům spokojený brankář Jimmy Howard, autor 39 zákroků.

Výsledky 2. kola play-off NHL

Západní konference:
San Jose - Detroit 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
18. Setoguchi, 36. Pavelski, 41. Couture - 37. Kronwall, 44. Ericsson, 46. Cleary, 54. Holmström. Střely na branku: 42:22. Diváci: 17 562. Stav série: 3:2.

Dvojice 3. kola play-off NHL

Finále Východní konference:

(3.) Boston x (5.) Tampa Bay

Finále Západní konference:

O finalistech se ještě rozhoduje v semifinálových sériích, ve kterých San Jose vede 3:2 nad Detroitem a Vancouver stejným poměrem nad Nashvillem.