Voráček přihrál na dva góly, Nosek s Nestrašilem táhli Detroit

Hokejový útočník Jakub Voráček se dvěma asistencemi podílel na jasné výhře Philadelphie 4:0 nad New Jersey, za které poprvé v přípravě nastoupil i hvězdný Jaromír Jágr. Vydařený zápas odehrála česká útočná dvojice Tomáš Nosek, Andrej Nestrašil. Oba si připsali dva body za shodnou bilanci 1+1 a zařídili tak výhru Detroitu 3:2 nad Chicagem.

V89e18r90o23n19i52k55a 16K73o53n81o81p34á41č91o83v15á 8339641292969

Super, že se prosadili Tomáš Nosek s Andrejem Nestrašilem. Oba gól a asistence, navíc zařídili vítězný gól, +2, první a druhá hvězda zápasu, Nosek 14 minut na ledě, Nestrašil o trochu míň. Hlavní trenér Detroitu opravdu hodně hodně chválil právě Noska. “He’s a man, he’s smart, he’s confident, he’s a good player, he’s got skill, he does good things, big body. I really like him a lot.” I když asi začne na farmě, tak v čím lepším světle se ukáže, tím dříve může dostat šanci. Zvlášť při té detroitské marodce, která pokračuje - Datsyuk, Mantha.

Jinak Andrej Nestrašil, který bojuje o místo v základu Tampy, hrál přes 23 minut. Mazanec na druhé straně se podělil s Rinnem o čisté konto. Nevím, jak to je s Tomášem Vincourem, který  bojuje v Coloradu. Minule hrál asi jenom dvě tři minuty, dneska vůbec. Takže s ním se asi moc nepočítá. Mladý brankář Roman Will, ještě loni boleslavský, byl dnes na střídačce Colorada. Počítám, že v nějakém dalším zápase by mohl aspoň na půl zápasu dostat šanci.

+6/0
26.9.2014 7:42

F77i32l22i60p 47K66o44l92b52á49b18e45k 2236786895741

Já opět musím pochválit Voráčka. Doufám, že dobrou formu potvrdí i na začátku základní části. Opět mě jednoznačně přesvědčuje, že patří do první lajny a měl by dostávat více prostoru na ledě (vloni hrál některé zápasy jen 13 minut...). Ovšem otázka je, jestli jeho "divoký" styl hokeje je v přímé úměře třeba 20 minutám za zápas...

Tomáš Nosek se dle mého názoru prosadí do prvního mužstva ještě během podzimu, s Abdelkaderem si mladíci sedli. Detroit mu dá jistojistě šanci, snad se i Mrázek konečně více prosadí, tomu bych to přál snad ještě více!

+4/0
26.9.2014 7:58

F22i37l22i42p 35K41o91l78b20á51b67e65k 2646876305931

Veronika malá chybička se vám tam vloudila...Andrej Šustr bojuje o základ v Tampě. A snad se mu to podaří...

+1/0
26.9.2014 8:02

J88a63n 51S42o81u33k44u84p 1564194136655

Místo by dostat mohl, je to i reálné (vlevo totiž odešel Bert, Helm je v kuse zraněný a Abdul by měl raději hrát čtvrtou lajnu), ale díky Kenovi a jeho geniálnímu podpisu Clearyho bude na levém křídle operovat tento detroitský ´klasik´.  Mimochodem - je to Dacjuk, ne Datsyuk.