Francouz potvrdil, že patří k nejlepším, řekl sparťanský střelec

Souboj Sparty a Litvínova byl také konfrontací jednoho z nejlepších kanonýrů extraligové sezony a jednoho z nejkvalitnějších brankářů nejvyšší hokejové soutěže. Tento duel vyhrál nad sparťanem Lukášem Klimkem litvínovský gólman Pavel Francouz. Výsledek? Sparta vs. Litvínov 0:1.

P98a70v67e96l 84P81e77t12r79ž65í76l13a 9684161777611

Jako fanda Litvínova jsem samozřejmě šťastný za tři body ze Sparty, ale jinak musím dát za pravdu Klimkovi, že Sparta měla rozhodně více šancí. Paradoxně v 1.třetině byla jasně lepším týmem a až do našeho gólu (kdy ještě byla pravděpodobně rozhozená z právě skončeného oslabení) nás k ničemu nepustila. Druhá třetina byla také spíše v režii Sparty, ve 3. třetině to vypadalo opticky vyrovnaně, k čemuž nám pomohla nedisciplinovanost hráčů Sparty.

Už dvě sezóny nás Pavel Francouz drží a je obdivuhodné, že i v takovémto mladém věku je to gólman, který si drží dlouhodobě stabilní výkonnost.