Krok k záchraně. Rakušané porazili Německo na nájezdy, rozhodl Komarek

Hokejisté Německa prohráli ve svém posledním vystoupení na světovém šampionátu v Praze s Rakouskem 2:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl útočník Konstantin Komarek. Ztráta Rakušanů přinesla potvrzení čtvrté příčky a tím i čtvrtfinálovou jistotu Švýcarům, Němci si díky bodu zahrají mezi elitou i příští rok. Rakušané se odpoutali z poslední příčky, kde je nyní Francie, zachránění však ještě nejsou.

F60r60a17n34t26i20š52e97k 49H77a47m52a59d98a 3275358272752

Rakušané líp bruslili než unavení Němci. Potvrdilo se, že Němci nemají spolehlivého brankáře. Stejně jako proti Česku byla největší jejich slabina na postu brankáře. Vítězství Rakouska na nájezdy bylo zasloužené.

0/0
11.5.2015 20:01

L51u70k45á94š 54J93u47r49č38i18n76a 2519871549472

To bude zajímavej boj o udržení;-D. Zápas Francie - Lotyšsko vše rozhodne a pokud Francouzi vyhrajou v prodloužení nebo na nájezdy, budou mít všechny tyhle 3 týmy stejný počet bodů, nevím kdo by pak spadnul ale myslim že Rakousko, ti s Francií neuhráli ani bod a s Lotyši jenom jeden za prohru v prodloužení, takže ty vzájemné zápasy s těmito konkurenty mají zřejmě nejhorší. Každopádně ani jednomu bych sestup nepřál. Lotyšsko je malá hokejová země s úžasnými fans, Francie má velkej trh, ta by ns MS chyběla, hokej tam šel hodně nahoru a byla by škoda kdyby v Rusku za rok chyběli když o rok později šampionát hostí, to by jejich fanoušky mohlo mírně demotivovat. A Rakušani mi jsou taky sympatický, ale ze světového pohledu by na MS chyběli asi míň než zbylí dva.

L36u28k83á49š 88J25u66r22č66i95n17a 2439111209932

jojo, taky mě napadlo že se kluci můžou domluvit a pohřbít Rakušany.

+1/0
11.5.2015 20:57

R40o56m68a82n 44V71í90c63e21n43e13c 2319252378682

Ve fotbale bych si na to vsadil. Ale v hokeji přece jenom ....

+1/0
11.5.2015 22:02

Z21d55e11n89ě92k 11J98a38n80o77u26t 1792555214421

Hmm, Komarek... Toho jsme Rakušanům půjčili my, a vidíte jak se jim vyplatil ! ;-D

+1/0
11.5.2015 19:23

O52n69d76ř20e53j 94H80r62u44b39o25š 2849804272724

Jinak je škoda , že někdo musí spadnout z těhle týmů . Rakušáci hrají sympaticky, Francie minulé MS skvělé, ted se mi nezdají také špatní . A lotyši za těma jezdí tisíce diváků, říkám je mi to fuk protože to nepřeju nikomu

+4/0

O86n97d10ř20e93j 26H50r98u21b65o59š 2789524132884

Komarkuv  nájezd R^R^

0/0
11.5.2015 19:22

K59a58r20e50l 65J91e77d29l56i15č76k26a 9856147218835

Tak se zase rýsuje scénář z ME 2004 a remízy Švédsko-Dánsko 2:2. Rakousko 5 bodů, Lotyšsko 4, Francie 3, poslední zápas hrají spolu. Oba mají s Rakouskem lepší vzájemný zápas, takže pokud se domluví, že Francie porazí Lotyše v prodloužení, zachrání se oba a sestupuje Rakousko.

Samozřejmě Rakousko ještě hraje s Kanadou, daná konstelace platí jen, pokud prohraje, což ale Francouzi a Lotyši budou už vědět (Rakušani hrajou ve 12:15 a FRA-LOT až v 16:15).

+4/0
11.5.2015 19:05

J35i50ř81í 76D15u84d38a 9706420411134

Taky jsem to chtěl napsat... Ani bych se nedivil, kdyby Rakušáci prohráli s Kanadou, že Francie vyhraje v prodloužení... U tohoto výsledku mají jistotu záchrany oba, zatímco, když se nedomluví budou hrat vabank o sestup... Jako lotyš bych si přál, aby klidně prohráli :)

0/0
12.5.2015 8:09

J27a41r10o91s91l12a85v 29H73o28r88á49k 8532404915339

"Hokejisté Německa ani Rakouska už nemají šanci na postup do čtvrtfinále šampionátu"

Jste si tím jistí? Koukám na tabulku, a (čistě teoreticky) pokud Rakousko porazí Německo a poté i Kanadu a zároveň naši porazí Švýcarsko, půjde do čtvrtfinále s devíti body a lepším vzájemným zápasem proti Švýcarsku právě Rakousko...

J77a47r47o59s76l36a63v 13H89o95r22á85k 8322434805209

To je jasný. Ale napsat do článku, že nemají šanci, to je rozhodně divné. Dokud to teoreticky jde, tak se to musí vzít v úvahu. Ono nezapomínejme, že Kanadě v posledním zápase už o nic nepůjde, takže to můžou vypustit...