Krok k záchraně. Rakušané porazili Německo na nájezdy, rozhodl Komarek

Hokejisté Německa prohráli ve svém posledním vystoupení na světovém šampionátu v Praze s Rakouskem 2:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl útočník Konstantin Komarek. Ztráta Rakušanů přinesla potvrzení čtvrté příčky a tím i čtvrtfinálovou jistotu Švýcarům, Němci si díky bodu zahrají mezi elitou i příští rok. Rakušané se odpoutali z poslední příčky, kde je nyní Francie, zachránění však ještě nejsou.

F14r82a29n67t80i53š26e84k 52H98a86m12a37d91a 3745258772422

Rakušané líp bruslili než unavení Němci. Potvrdilo se, že Němci nemají spolehlivého brankáře. Stejně jako proti Česku byla největší jejich slabina na postu brankáře. Vítězství Rakouska na nájezdy bylo zasloužené.

0/0
11.5.2015 20:01

L74u68k49á14š 17J21u39r95č80i58n89a 2839841309262

To bude zajímavej boj o udržení;-D. Zápas Francie - Lotyšsko vše rozhodne a pokud Francouzi vyhrajou v prodloužení nebo na nájezdy, budou mít všechny tyhle 3 týmy stejný počet bodů, nevím kdo by pak spadnul ale myslim že Rakousko, ti s Francií neuhráli ani bod a s Lotyši jenom jeden za prohru v prodloužení, takže ty vzájemné zápasy s těmito konkurenty mají zřejmě nejhorší. Každopádně ani jednomu bych sestup nepřál. Lotyšsko je malá hokejová země s úžasnými fans, Francie má velkej trh, ta by ns MS chyběla, hokej tam šel hodně nahoru a byla by škoda kdyby v Rusku za rok chyběli když o rok později šampionát hostí, to by jejich fanoušky mohlo mírně demotivovat. A Rakušani mi jsou taky sympatický, ale ze světového pohledu by na MS chyběli asi míň než zbylí dva.

L29u53k53á53š 49J49u10r75č17i37n83a 2719671939672

jojo, taky mě napadlo že se kluci můžou domluvit a pohřbít Rakušany.

+1/0
11.5.2015 20:57

R23o65m84a22n 94V45í80c13e65n77e41c 2109842338352

Ve fotbale bych si na to vsadil. Ale v hokeji přece jenom ....

+1/0
11.5.2015 22:02

Z61d60e38n21ě69k 39J40a76n76o75u95t 1622355464911

Hmm, Komarek... Toho jsme Rakušanům půjčili my, a vidíte jak se jim vyplatil ! ;-D

+1/0
11.5.2015 19:23

O33n68d54ř59e69j 30H91r32u56b11o47š 2509874742174

Jinak je škoda , že někdo musí spadnout z těhle týmů . Rakušáci hrají sympaticky, Francie minulé MS skvělé, ted se mi nezdají také špatní . A lotyši za těma jezdí tisíce diváků, říkám je mi to fuk protože to nepřeju nikomu

+4/0

O49n24d52ř81e74j 33H42r55u33b37o81š 2879184452974

Komarkuv  nájezd R^R^

0/0
11.5.2015 19:22

K81a55r66e72l 53J72e54d34l63i14č69k38a 9806207328885

Tak se zase rýsuje scénář z ME 2004 a remízy Švédsko-Dánsko 2:2. Rakousko 5 bodů, Lotyšsko 4, Francie 3, poslední zápas hrají spolu. Oba mají s Rakouskem lepší vzájemný zápas, takže pokud se domluví, že Francie porazí Lotyše v prodloužení, zachrání se oba a sestupuje Rakousko.

Samozřejmě Rakousko ještě hraje s Kanadou, daná konstelace platí jen, pokud prohraje, což ale Francouzi a Lotyši budou už vědět (Rakušani hrajou ve 12:15 a FRA-LOT až v 16:15).

+4/0
11.5.2015 19:05

J52i12ř68í 36D80u20d52a 9706680901224

Taky jsem to chtěl napsat... Ani bych se nedivil, kdyby Rakušáci prohráli s Kanadou, že Francie vyhraje v prodloužení... U tohoto výsledku mají jistotu záchrany oba, zatímco, když se nedomluví budou hrat vabank o sestup... Jako lotyš bych si přál, aby klidně prohráli :)

0/0
12.5.2015 8:09

J31a32r86o41s82l86a58v 28H91o83r25á30k 8442934895889

"Hokejisté Německa ani Rakouska už nemají šanci na postup do čtvrtfinále šampionátu"

Jste si tím jistí? Koukám na tabulku, a (čistě teoreticky) pokud Rakousko porazí Německo a poté i Kanadu a zároveň naši porazí Švýcarsko, půjde do čtvrtfinále s devíti body a lepším vzájemným zápasem proti Švýcarsku právě Rakousko...

J94a14r62o59s33l12a75v 72H85o50r32á90k 8392144375819

To je jasný. Ale napsat do článku, že nemají šanci, to je rozhodně divné. Dokud to teoreticky jde, tak se to musí vzít v úvahu. Ono nezapomínejme, že Kanadě v posledním zápase už o nic nepůjde, takže to můžou vypustit...