Krok k záchraně. Rakušané porazili Německo na nájezdy, rozhodl Komarek

Hokejisté Německa prohráli ve svém posledním vystoupení na světovém šampionátu v Praze s Rakouskem 2:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl útočník Konstantin Komarek. Ztráta Rakušanů přinesla potvrzení čtvrté příčky a tím i čtvrtfinálovou jistotu Švýcarům, Němci si díky bodu zahrají mezi elitou i příští rok. Rakušané se odpoutali z poslední příčky, kde je nyní Francie, zachránění však ještě nejsou.

F70r75a83n95t93i30š59e98k 83H70a35m17a90d13a 3745488852522

Rakušané líp bruslili než unavení Němci. Potvrdilo se, že Němci nemají spolehlivého brankáře. Stejně jako proti Česku byla největší jejich slabina na postu brankáře. Vítězství Rakouska na nájezdy bylo zasloužené.

0/0
11.5.2015 20:01

L86u32k64á88š 60J73u18r53č66i39n93a 2929241489192

To bude zajímavej boj o udržení;-D. Zápas Francie - Lotyšsko vše rozhodne a pokud Francouzi vyhrajou v prodloužení nebo na nájezdy, budou mít všechny tyhle 3 týmy stejný počet bodů, nevím kdo by pak spadnul ale myslim že Rakousko, ti s Francií neuhráli ani bod a s Lotyši jenom jeden za prohru v prodloužení, takže ty vzájemné zápasy s těmito konkurenty mají zřejmě nejhorší. Každopádně ani jednomu bych sestup nepřál. Lotyšsko je malá hokejová země s úžasnými fans, Francie má velkej trh, ta by ns MS chyběla, hokej tam šel hodně nahoru a byla by škoda kdyby v Rusku za rok chyběli když o rok později šampionát hostí, to by jejich fanoušky mohlo mírně demotivovat. A Rakušani mi jsou taky sympatický, ale ze světového pohledu by na MS chyběli asi míň než zbylí dva.

L85u53k16á32š 54J43u56r37č73i34n76a 2929401259622

jojo, taky mě napadlo že se kluci můžou domluvit a pohřbít Rakušany.

+1/0
11.5.2015 20:57

R34o42m48a16n 90V53í38c25e66n95e46c 2219812378292

Ve fotbale bych si na to vsadil. Ale v hokeji přece jenom ....

+1/0
11.5.2015 22:02

Z73d95e39n64ě69k 26J30a18n92o19u91t 1932805774401

Hmm, Komarek... Toho jsme Rakušanům půjčili my, a vidíte jak se jim vyplatil ! ;-D

+1/0
11.5.2015 19:23

O91n63d52ř27e25j 82H97r87u56b70o21š 2569754672844

Jinak je škoda , že někdo musí spadnout z těhle týmů . Rakušáci hrají sympaticky, Francie minulé MS skvělé, ted se mi nezdají také špatní . A lotyši za těma jezdí tisíce diváků, říkám je mi to fuk protože to nepřeju nikomu

+4/0

O26n36d28ř79e25j 83H97r59u47b32o42š 2779954872744

Komarkuv  nájezd R^R^

0/0
11.5.2015 19:22

K69a40r36e20l 35J35e63d15l69i43č56k69a 9216837548425

Tak se zase rýsuje scénář z ME 2004 a remízy Švédsko-Dánsko 2:2. Rakousko 5 bodů, Lotyšsko 4, Francie 3, poslední zápas hrají spolu. Oba mají s Rakouskem lepší vzájemný zápas, takže pokud se domluví, že Francie porazí Lotyše v prodloužení, zachrání se oba a sestupuje Rakousko.

Samozřejmě Rakousko ještě hraje s Kanadou, daná konstelace platí jen, pokud prohraje, což ale Francouzi a Lotyši budou už vědět (Rakušani hrajou ve 12:15 a FRA-LOT až v 16:15).

+4/0
11.5.2015 19:05

J31i58ř55í 85D58u26d84a 9886640311334

Taky jsem to chtěl napsat... Ani bych se nedivil, kdyby Rakušáci prohráli s Kanadou, že Francie vyhraje v prodloužení... U tohoto výsledku mají jistotu záchrany oba, zatímco, když se nedomluví budou hrat vabank o sestup... Jako lotyš bych si přál, aby klidně prohráli :)

0/0
12.5.2015 8:09

J25a17r89o57s44l81a85v 36H63o86r64á82k 8402834145699

"Hokejisté Německa ani Rakouska už nemají šanci na postup do čtvrtfinále šampionátu"

Jste si tím jistí? Koukám na tabulku, a (čistě teoreticky) pokud Rakousko porazí Německo a poté i Kanadu a zároveň naši porazí Švýcarsko, půjde do čtvrtfinále s devíti body a lepším vzájemným zápasem proti Švýcarsku právě Rakousko...

J33a97r70o75s49l86a13v 72H64o50r58á25k 8172484825969

To je jasný. Ale napsat do článku, že nemají šanci, to je rozhodně divné. Dokud to teoreticky jde, tak se to musí vzít v úvahu. Ono nezapomínejme, že Kanadě v posledním zápase už o nic nepůjde, takže to můžou vypustit...