Sekáč v útoku Anaheimu prožil vítězný debut v play-off NHL

Hokejisté Anaheimu vstoupili vítězně do finále Západní konference play-off NHL, když na domácím ledě porazili Chicago jasně 4:1. Poprvé ve vyřazovacích bojích se do sestavy Ducks dostal český útočník Jiří Sekáč, jeho spoluhráč Tomáš Fleischmann se naopak vrátil mezi nehrající náhradníky.

V31e22r59o75n62i48k83a 73K69o43n44o52p68á12č11o66v12á 8429101162859

Stejně jako mnozí fanoušci Ducks jsem strašně ráda, že se Jirka Sekáč dočkal debutu v play off NHL. Nastoupil ve čtvrté lajně spolu s Etemem a Rakellem a odehrál přesně 9 minut. I přes ten limitovaný čas odvedla čtvrtá lajna super práci: druhý gól Kačerů padl a tak trochu vyplynul z tlaku po jejich super střídání, po dalším jejich střídání ke konci druhé třetiny muselo Chicago vyhodit na icing a trenér si vzal dokonce time out. Sekáč může být na svůj první zápas ve vyřazovacích bojích pyšný, na to že tak dlouho nehrál zápas, byl živý, byl vidět, dokázal přitvrdit. Jen možná trochu méně kliček a víc přímočarosti. Doufám, že to nebyla jen ojedinělá šance a trenér ho  zase nevyndá.

Jinak se taky hraje finále QMJHL mezi Quebec Remparts a Rimouski Oceanic s Janem Košťálkem v obraně. Po dvou třetinách Rimouski prohrávali 2:4 a celkově 2:3 v sérii. Košťálek vstřelil jeden z gólů Rimouski, ve třetí třetině v čase 18:59 se asistencí podílel na vyrovnání na 4:4 a v prodloužení po minutě a třech sekundách dal vítězný gól a poslal sérii do sedmého zápasuR^ Jen připomínám, že je to obránce! a letos podepsal nováčkovský kontrakt s Winnipegem;-)