Play-off: Liberec vyzrál na Chomutov, Sparta o náskok málem přišla

První výhry ve čtvrtfinále hokejové extraligy slaví také hokejisté Liberce a Sparty. Nejlepší tým základní části porazil ve středu večer Chomutov 4:1, zatímco Sparta se o svůj gólový náskok strachovala až do konce. Zlín nakonec zdolala těsně 4:3.

P54a83v61e44l 46M49a89r25e94k 3469925359966

Investigativní novináři iDnes by mohli vysvětlit, jak málem Sparta o náskok přišla. Jako že by Zlín dal další gól ve zbývajících 2,8 s?

+1/0
17.3.2016 11:18

L82u84k72á17š 41V44i49n25t67e95r 6855680727567

Zajímal by mě názor liberereckých fandů na teatrální pády některých jejich hráčů, jmenovitě třeba Lakatoše. Nemyslím to nijak jízlivě, skutečně mě zajímá ten názor.

0/0
17.3.2016 9:10

J78i98ř42í 33Z94á96h19o68r97a 5353575162609

Lakatoš odehrál sedm (7!) minut, takže neměl šanci pořádně popadat. Bohužel jsem viděl zápas naživo, takže neznám opakovačky z televize, těch teatrálních pádů jsem si nevšiml. Lakatoš ležel jednou za brankou, ale paradoxně svému týmu spíše uškodil, protože ještě v útočný třetině, jako obvykle, Liberec získal puk zpět a ten se po dvou přihrávkách a zblokované střele dostal až zase k němu, když klečel nazemi. Kdyby stál a hrál, byl to gól, takle musel přes bolest udělat pár komických pohybů, přihrát a odkulhat na střídačku. Další svíječku liberečáka, co pamatuju byla situace, kdy dostal jeden pukem do hlavy, taky spadl na zem jak podťatej, vzápětí se přerušila hra, takže se opět zvedl jakoby nic a zdrhnul do šaten na šití. Na rozhodčí se obvykle ale vymlouvá jen slabší tým, kor ten, který má nesmyslně přehnaný mínění o vyrovnanosti jeho hry s libereckými tygry, v tomto případě Chomutov, ale není to poprvé, ani naposled, dalšího, co mu bude ubližovat rozhodčí určí dvojice zápasů HK-Bolka a Plzeň-Olmik. Pro fanoušky Chomutova budiž alespoň útěchou, že nebudou muset jet po tý cestě/necestě 150 kiláků na pátej zápas. každopádně přeju Chomutovu hodně šťávy do dalších zápasů a ať nedají kůži zadara. Pokud Liberec pošle každý zápas na bránu 50-60 střel, tak při úspěšnosti nadprůměrnýho brankáře musí Chomutov dát alespoň tři góly každý, aby se alespoň jednou propracoval do prodloužení. Je to reálný?

0/0
17.3.2016 12:02

M39a54r28t82i90n 51M60i24l28l14e59r 6931400701627

Dnes očekávám mnohem vyrovnanější zápasy, i případná prodloužení a penalty, ale podle mě budou obě série 2:0.

0/0
17.3.2016 8:39

S86t87a75n75d72a 91C20h25v62o22s97t 1372878

Asi to nebudou nejaky vysledky typu 7:2, ale obe serie dopadnou 4:0 nebo max. 4:1 ve prospech Liberce a Sparty.

+3/−1
17.3.2016 8:02

F24r86a47n58t35i82š19e70k 48S22t94r26n22a42d 4604945819396

Zlín podal proti "kanadské Spartě" skvělý výkon. Škoda nevyužitých šancí a téměř vlastních gólů.

M10a40r66t10i68n 56M60i91l47l75e80r 6581600591597

Sparta se strachovala maximálně výsledkově. Zápas měla celou dobu pod kontrolou a nezměnil jej ani gól pár vteřin před koncem.

+2/−2
17.3.2016 5:14

K30a79r82e42l 11P41e41c77i86n76a 4923243894411

Třetí třetina patřila zlínu,jinak Pech je simulant.

+1/−13
16.3.2016 23:33

J81a51n 11H12l48a42d29i38š 2800690181745

A tak třeba mu něco bylo...I když Buky ho spíš podržel za bradu než že by mu dal pěstí.

+1/0
17.3.2016 0:19

L62u43k42á78š 32V81i18n68t18e84r 6855600227407

Takže podle vás to na dvojku navíc nebylo?!

J21a27n 40H91l98a23d34i35š 2770970451185

Rosťo nechápu ty výmluvy typu,, únava s Třincem " Zítra tedy budeme ještě unavenější? Naši kluci si prostě na tu Spartu moc nevěří, je to spíš v hlavách.

+2/−2
16.3.2016 23:06

J54i20ř16í 30Z33á96h64o50r89a 5183735662589

Snad poprvé jsem v letošnim playoff viděl brankáře, jak si z nudy dělá z odhrnutého ledu bábovičky. Lašák měl dneska docela napilno a kdyby mu to o komerční přestávce barbarsky neuklidili, toho ledovýho tygra by dokončil.

V85o72j35t85a 62M68i26l69e77r 2646355490366

No ten nájezd Červenky byl hodně nebezpečný.

Tyhle pohrdavě znějící komentáře nemám rád, k soupeři by se mělo přistupovat s úctou, respektem a ostražitosti. Podcenit Chomutov by se nemuselo vyplatit.

+5/0
16.3.2016 22:14

J67i68ř38í 65Z12á52h72o42r51a 5283585312749

To s tebou souhlasim, ty jsi zase dole napsal, ze to bylo vyrovnany, tak jsem citil potrebu to trochu dat do roviny, v jaky to opravdu bylo. Kdyby Cervenka dal na 1-0 v prvni sanci zapasu, stejne by to Chomutov prohral. Ta "vyrovnana" hra byla zpusobena tim, ze Liberec byl zezacatku az moc nervozni, kazil jednoduche prihravky a byl bezzuby v presilovkach. Tech 14 dni bez zapasu bylo znat vic, nez bylo potreba. Jedinym nebezpecim pro Liberec je Cervenkova petka, ktera dokaze Liberec jako jedina zamknout v pasmu, jinak neprejedou polovinu, obvykle jim to agresivnim forcekingem Liberec prekazi uz mezi modryma, nebo casto i v obranem pasnu, z cehoz plynuly 3 fauly dneska. Prvni petka Chomutova si je toho dobre vedoma, takze kdyz ztrati puk, casto se ho az moc snazi dostat zpet a fauluje. Respekt Chomutovu za to, ze musi hrat s tygry, vzdavat by to nemeli, ale jesli nevyjde zitra slunce na zapade, nezrezavi brezove drivi, nebo nezmizi Jested, cokoliv jinyho, nez 4-0 bude obrovsky prekvapeni.

+3/0
16.3.2016 22:27

M28a37r19t78i48n 25J91e17c20h 7902244138550

Sparta malem o svuj naskok prisla? Co to je za blbost? Videl to pisalek vubec? Nebo se drzi hesla bulvaru: Nadpis prodava!

+7/−4
16.3.2016 21:53

M15a49r88t78i38n 49R63u75z20i48c70k19a 1672478646827

Taky na to koukam, co se delo asi v tech poslednich 3s v zaveru,...

+4/0
16.3.2016 22:02

M44a54r76e63k 86H49o88r60e98n26s20k57ý 3299573773235

Musíte se příště dívat na celé utkání, ne jenom na poslední minutu.

P88e47t68r 79T76y37č34k75a 6465462489672

Myslim ze za stavu 3:2 byl Zlin lepsi a nemel dakeko k vyrovnani.

V40o75j23t88a 82M71i25l91e76r 2796615520556

Tygři to budou mít ještě hodně těžké, Chomutov byl vyrovnaným soupeřem a v některých fázích zápasu byl dokonce lepším týmem, nebezpečný byl zejména Roman Červenka, který na můj vkus dostával od tygřích obránců příliš prostoru, naštěstí Janko Lašák několikrát tým podržel a umožnil mu naklonit zápas na jeho stranu.

Každopádně Tygry čeká náročná série, zejména zápasy v Chomutově budou náročné.

Ale věřím, že Tygři potvrdí svou dominanci ze Základní části a nakonec urvou postup do semifinále

+8/−1
16.3.2016 21:46

R28a90d22o68m76í95r 94F13a81j77f52r 5798329614261

Po delší pauze se Tygři postupně rozehrávali.

Ve 3 třetině už byli jasně lepší, Chomutov to bránil za cenu vylučování které vyplynulo z herní převahy.

+5/0
16.3.2016 21:54

V49o76j94t85a 61M80i39l80e42r 2316265680236

Pokud se podaří ubránit Červenku tak by postup neměl být problém. Bohužel Roman je simulant, takže kdykoliv se ho soupeř dotkne, tak se válí po zemi jako by měl nějaké těžké zranění, ale následující střídání už v pohodě hraje, viz dnešní zápas. Ten hráč je my silně nesympatický. V zahraničí příliš nepřesvědčil, pouze v Omsku, kde těžil ze spolupráce s Jágrem. Z NHL radši utekl a z Petrohradu ho radši vyhodili a v reprezentaci se mu přes podporu trenéra nikdy nepovedlo kloudně zahrát.

+3/0
16.3.2016 22:10

L79u87k88á43š 44V85i80n31t26e75r 6655330987777

A nebylo by od věci si přiznat, že i z Hribíkovo posuzování zákroků. Já nechápu jak tenhle "rozhodčí" může tolik let pískat extraligu...

R87a19d78o47m59í36r 80F33a92j88f19r 5458469804931

jasná dominance ve 3 třetině - na střely 27:6 , 4 vyloučení na straně Chomutova který už nestíhal..

...a samozřejmě 3 góly

+2/0
16.3.2016 22:41

K32a11r39e61l 61K13o80p82e72c23k65ý 3584243376871

Byl jsem na utkání a hra mě velmi zklamala. Zlín ze hry téměř neškodný, jeden gól mu daroval nesmyslným útočným faulem Pech, při druhém pustil Taylor nahození. Celkově Taylor velmi slabý a nejistý, zítra bude chytat Tomáš. Sparta byla lepší, ale celkově na ní byla znát dlouhá pauza. Na Zlínu bylo vidět, že to táhne v malém počtu hráčů a zvedli se až po Taylorově dárku.

+4/0
16.3.2016 21:43

P14a67v52e22l 91H21e46r38i15n95e28k 6540648182603

Ale musím říct, že komentátoři dneska opravdu překvapovali ;-D Nejdřív jsem se až od nich dozvěděl, že druhý gól Sparta dala po tlaku (ta televize to zkresluje opravdu hodně, odsud to dokonce vypadalo jako rychlý kontr), poté, že Zlín hrál v první půlce druhé třetiny lépe (to mi až do naší přesilovky teda moc nepřišlo), pak ještě podle nich Říčka přihrával na jednoho z hlavních rozhodčích (i pokud to bylo podplacený, nemusel to dávat najevo tak okatě ;-D) a nakonec to dovršili oznámením, že první třetinu orámovaly dva góly, které padly v jejím prostředku. Bravo, s vámi se člověk prostě nemůže nudit ;-D

+2/0
16.3.2016 21:36

M71a23r39e14k 29K97l53u23f39a 3708174364166

Asi si kašpaři pustili záznam nějakého staršího utkání, protože prvních 7-8 minut druhé třetiny prakticky hosté nepřelezli červenou čáru.

+1/0
16.3.2016 22:40

M33i93c77h65a94l 15B83e50n91e34š 8876829852714

Asi sehnali hodně kvalitní kuřivo. Ono i hodnocení typu: hráli výborně, nahazovali puky, bylo spíše pro pobavení.

0/−1
17.3.2016 6:43

P34a65v42e57l 26H73e21r50i52n29e20k 6180888602543

Tohle hodnocení logické bylo, nahazování puků do útočné třetiny do naší hry patří a my tu hru očividně výborně hráli, protože v těch chvílích jsem chvíli Spartu přehrávali... Bohužel jen chvíli.

+1/0
17.3.2016 12:20

J23i50n83d83r40a 14S21t28e62p58a58n33e20k 6792886509308

to me ani nepřipomíná plé off,hrozny vykony od libecu a sparty,spíš jak v zč :-/

P86a25v33e95l 77H82e13r98i54n67e22k 6470788972663

akorát omylem předvedli, jak hrát v play-off WSM ligy, jinak to pochopit nedovedu;-D

+1/0
16.3.2016 21:42

Z49d11e70n62ě77k 89D74o62h40n96a26l 4379920310454

Nereagovat, i v Brně se za něj stydíme. A když mermomoci chcete reagovat, netahejte do toho Brno...

+2/0
17.3.2016 6:09

M69a68r18e71k 43K10l23u11f16a 3468314864676

Jak Liberec, tak Sparta dnes hráli po 12-denní pauze.

Ono to přijde, ale musí se zase trošku dostat do zápasového rytmu a rozjet se.

+3/0
16.3.2016 22:38

J16a19n 27N24o33v22ý 5913215879792

Sice 4:3, ale kontrolovaný match a celkem easy win, výsledek úplně neodpovídá předvedenému výkonu a je pro hosty velmi přívětivý.

+16/−1
16.3.2016 21:13

P63a21v61e92l 97V61a54ň20h77a19r45a 9528777702350

Prvni tretinu jo, ta byla opravdu z nasi strany hrozna. Ale postupne se to lepsilo a treti tretinu az do Bukartsova vylouceni jsme se zacali docela rozjizdet. Skoda.

+1/0
17.3.2016 8:58

V33l49a86d68i56m41í68r 86D94v33o86ř97á23k 6686186524194

Kašík byl vynikající, ve spodní části branky nepřekonatelný. Obrana vynikala v blokování a nedovolila příliš útokům Sparty zvedat puky. Sparta má žalostnou buly, to v dalších utkáním může rozhodnout při přesilovkách (při vlastní se neudrží ve třetině a při oslabení se nedostane ven). Až v utkání ševci povedou, Sparta těžko takové utkání otočí. Dnes holt Zlín tvořil jen při přesilovce. A málem to stačilo.

+4/−1

M81a87r53e60k 80K17l24u48f60a 3368524774316

Sparta má dlouhodobě vhazování slabší, to je pravda, ale zrovna dnes to bylo myslím nějak kolem 59% vyhraných vhazování pro Spartu.

J13a84n 29H85l82a22d94i92š 2500390221575

Velkohubé kecy Sparťanů po vyhraném zápase miluju.Po prohraném zase příjde křivda a pláč.