Play-off: Liberec vyzrál na Chomutov, Sparta o náskok málem přišla

První výhry ve čtvrtfinále hokejové extraligy slaví také hokejisté Liberce a Sparty. Nejlepší tým základní části porazil ve středu večer Chomutov 4:1, zatímco Sparta se o svůj gólový náskok strachovala až do konce. Zlín nakonec zdolala těsně 4:3.

P72a70v39e13l 84M74a62r28e71k 3349305249906

Investigativní novináři iDnes by mohli vysvětlit, jak málem Sparta o náskok přišla. Jako že by Zlín dal další gól ve zbývajících 2,8 s?

+1/0
17.3.2016 11:18

L44u67k35á97š 83V30i79n77t47e18r 6675560727357

Zajímal by mě názor liberereckých fandů na teatrální pády některých jejich hráčů, jmenovitě třeba Lakatoše. Nemyslím to nijak jízlivě, skutečně mě zajímá ten názor.

0/0
17.3.2016 9:10

J84i24ř47í 54Z30á93h16o25r31a 5693255112579

Lakatoš odehrál sedm (7!) minut, takže neměl šanci pořádně popadat. Bohužel jsem viděl zápas naživo, takže neznám opakovačky z televize, těch teatrálních pádů jsem si nevšiml. Lakatoš ležel jednou za brankou, ale paradoxně svému týmu spíše uškodil, protože ještě v útočný třetině, jako obvykle, Liberec získal puk zpět a ten se po dvou přihrávkách a zblokované střele dostal až zase k němu, když klečel nazemi. Kdyby stál a hrál, byl to gól, takle musel přes bolest udělat pár komických pohybů, přihrát a odkulhat na střídačku. Další svíječku liberečáka, co pamatuju byla situace, kdy dostal jeden pukem do hlavy, taky spadl na zem jak podťatej, vzápětí se přerušila hra, takže se opět zvedl jakoby nic a zdrhnul do šaten na šití. Na rozhodčí se obvykle ale vymlouvá jen slabší tým, kor ten, který má nesmyslně přehnaný mínění o vyrovnanosti jeho hry s libereckými tygry, v tomto případě Chomutov, ale není to poprvé, ani naposled, dalšího, co mu bude ubližovat rozhodčí určí dvojice zápasů HK-Bolka a Plzeň-Olmik. Pro fanoušky Chomutova budiž alespoň útěchou, že nebudou muset jet po tý cestě/necestě 150 kiláků na pátej zápas. každopádně přeju Chomutovu hodně šťávy do dalších zápasů a ať nedají kůži zadara. Pokud Liberec pošle každý zápas na bránu 50-60 střel, tak při úspěšnosti nadprůměrnýho brankáře musí Chomutov dát alespoň tři góly každý, aby se alespoň jednou propracoval do prodloužení. Je to reálný?

0/0
17.3.2016 12:02

M51a38r10t65i84n 64M89i44l67l52e38r 6641380801297

Dnes očekávám mnohem vyrovnanější zápasy, i případná prodloužení a penalty, ale podle mě budou obě série 2:0.

0/0
17.3.2016 8:39

S31t41a38n47d10a 20C72h82v14o81s91t 1592628

Asi to nebudou nejaky vysledky typu 7:2, ale obe serie dopadnou 4:0 nebo max. 4:1 ve prospech Liberce a Sparty.

+3/−1
17.3.2016 8:02

F63r48a13n65t55i81š79e67k 73S34t63r74n80a74d 4324595989506

Zlín podal proti "kanadské Spartě" skvělý výkon. Škoda nevyužitých šancí a téměř vlastních gólů.

M95a43r16t75i68n 47M42i46l60l78e60r 6411230951477

Sparta se strachovala maximálně výsledkově. Zápas měla celou dobu pod kontrolou a nezměnil jej ani gól pár vteřin před koncem.

+2/−2
17.3.2016 5:14

K86a69r74e25l 89P25e30c11i52n85a 4943503654711

Třetí třetina patřila zlínu,jinak Pech je simulant.

+1/−13
16.3.2016 23:33

J36a47n 92H98l64a84d16i39š 2970970771525

A tak třeba mu něco bylo...I když Buky ho spíš podržel za bradu než že by mu dal pěstí.

+1/0
17.3.2016 0:19

L82u79k90á68š 52V53i82n15t77e70r 6755870257567

Takže podle vás to na dvojku navíc nebylo?!

J34a80n 90H44l18a47d41i88š 2310420461965

Rosťo nechápu ty výmluvy typu,, únava s Třincem " Zítra tedy budeme ještě unavenější? Naši kluci si prostě na tu Spartu moc nevěří, je to spíš v hlavách.

+2/−2
16.3.2016 23:06

J84i15ř83í 40Z89á44h12o84r60a 5323945842969

Snad poprvé jsem v letošnim playoff viděl brankáře, jak si z nudy dělá z odhrnutého ledu bábovičky. Lašák měl dneska docela napilno a kdyby mu to o komerční přestávce barbarsky neuklidili, toho ledovýho tygra by dokončil.

V85o78j37t23a 64M15i61l87e82r 2766535280426

No ten nájezd Červenky byl hodně nebezpečný.

Tyhle pohrdavě znějící komentáře nemám rád, k soupeři by se mělo přistupovat s úctou, respektem a ostražitosti. Podcenit Chomutov by se nemuselo vyplatit.

+5/0
16.3.2016 22:14

J71i28ř13í 86Z96á66h35o38r56a 5593585222769

To s tebou souhlasim, ty jsi zase dole napsal, ze to bylo vyrovnany, tak jsem citil potrebu to trochu dat do roviny, v jaky to opravdu bylo. Kdyby Cervenka dal na 1-0 v prvni sanci zapasu, stejne by to Chomutov prohral. Ta "vyrovnana" hra byla zpusobena tim, ze Liberec byl zezacatku az moc nervozni, kazil jednoduche prihravky a byl bezzuby v presilovkach. Tech 14 dni bez zapasu bylo znat vic, nez bylo potreba. Jedinym nebezpecim pro Liberec je Cervenkova petka, ktera dokaze Liberec jako jedina zamknout v pasmu, jinak neprejedou polovinu, obvykle jim to agresivnim forcekingem Liberec prekazi uz mezi modryma, nebo casto i v obranem pasnu, z cehoz plynuly 3 fauly dneska. Prvni petka Chomutova si je toho dobre vedoma, takze kdyz ztrati puk, casto se ho az moc snazi dostat zpet a fauluje. Respekt Chomutovu za to, ze musi hrat s tygry, vzdavat by to nemeli, ale jesli nevyjde zitra slunce na zapade, nezrezavi brezove drivi, nebo nezmizi Jested, cokoliv jinyho, nez 4-0 bude obrovsky prekvapeni.

+3/0
16.3.2016 22:27

M23a14r34t66i12n 95J43e33c19h 7732374118730

Sparta malem o svuj naskok prisla? Co to je za blbost? Videl to pisalek vubec? Nebo se drzi hesla bulvaru: Nadpis prodava!

+7/−4
16.3.2016 21:53

M82a17r83t55i75n 35R44u12z14i76c24k75a 1402298186987

Taky na to koukam, co se delo asi v tech poslednich 3s v zaveru,...

+4/0
16.3.2016 22:02

M77a93r80e47k 39H70o59r82e15n62s76k87ý 3229633293345

Musíte se příště dívat na celé utkání, ne jenom na poslední minutu.

P90e69t47r 77T14y27č13k22a 6155402349312

Myslim ze za stavu 3:2 byl Zlin lepsi a nemel dakeko k vyrovnani.

V52o62j55t98a 87M54i62l44e79r 2196985920476

Tygři to budou mít ještě hodně těžké, Chomutov byl vyrovnaným soupeřem a v některých fázích zápasu byl dokonce lepším týmem, nebezpečný byl zejména Roman Červenka, který na můj vkus dostával od tygřích obránců příliš prostoru, naštěstí Janko Lašák několikrát tým podržel a umožnil mu naklonit zápas na jeho stranu.

Každopádně Tygry čeká náročná série, zejména zápasy v Chomutově budou náročné.

Ale věřím, že Tygři potvrdí svou dominanci ze Základní části a nakonec urvou postup do semifinále

+8/−1
16.3.2016 21:46

R73a91d94o24m57í27r 25F67a52j95f54r 5218339234211

Po delší pauze se Tygři postupně rozehrávali.

Ve 3 třetině už byli jasně lepší, Chomutov to bránil za cenu vylučování které vyplynulo z herní převahy.

+5/0
16.3.2016 21:54

V89o23j91t50a 49M69i57l43e27r 2136495740526

Pokud se podaří ubránit Červenku tak by postup neměl být problém. Bohužel Roman je simulant, takže kdykoliv se ho soupeř dotkne, tak se válí po zemi jako by měl nějaké těžké zranění, ale následující střídání už v pohodě hraje, viz dnešní zápas. Ten hráč je my silně nesympatický. V zahraničí příliš nepřesvědčil, pouze v Omsku, kde těžil ze spolupráce s Jágrem. Z NHL radši utekl a z Petrohradu ho radši vyhodili a v reprezentaci se mu přes podporu trenéra nikdy nepovedlo kloudně zahrát.

+3/0
16.3.2016 22:10

L57u34k35á27š 58V62i21n36t83e27r 6875830777127

A nebylo by od věci si přiznat, že i z Hribíkovo posuzování zákroků. Já nechápu jak tenhle "rozhodčí" může tolik let pískat extraligu...

R94a88d94o20m36í53r 55F71a51j72f11r 5858519174571

jasná dominance ve 3 třetině - na střely 27:6 , 4 vyloučení na straně Chomutova který už nestíhal..

...a samozřejmě 3 góly

+2/0
16.3.2016 22:41

K93a33r96e40l 23K25o12p70e75c40k47ý 3874103506761

Byl jsem na utkání a hra mě velmi zklamala. Zlín ze hry téměř neškodný, jeden gól mu daroval nesmyslným útočným faulem Pech, při druhém pustil Taylor nahození. Celkově Taylor velmi slabý a nejistý, zítra bude chytat Tomáš. Sparta byla lepší, ale celkově na ní byla znát dlouhá pauza. Na Zlínu bylo vidět, že to táhne v malém počtu hráčů a zvedli se až po Taylorově dárku.

+4/0
16.3.2016 21:43

P93a61v31e96l 20H81e55r22i52n39e24k 6980638532423

Ale musím říct, že komentátoři dneska opravdu překvapovali ;-D Nejdřív jsem se až od nich dozvěděl, že druhý gól Sparta dala po tlaku (ta televize to zkresluje opravdu hodně, odsud to dokonce vypadalo jako rychlý kontr), poté, že Zlín hrál v první půlce druhé třetiny lépe (to mi až do naší přesilovky teda moc nepřišlo), pak ještě podle nich Říčka přihrával na jednoho z hlavních rozhodčích (i pokud to bylo podplacený, nemusel to dávat najevo tak okatě ;-D) a nakonec to dovršili oznámením, že první třetinu orámovaly dva góly, které padly v jejím prostředku. Bravo, s vámi se člověk prostě nemůže nudit ;-D

+2/0
16.3.2016 21:36

M75a43r77e35k 42K52l34u92f19a 3658744954556

Asi si kašpaři pustili záznam nějakého staršího utkání, protože prvních 7-8 minut druhé třetiny prakticky hosté nepřelezli červenou čáru.

+1/0
16.3.2016 22:40

M21i78c38h73a46l 67B43e27n24e47š 8386579102844

Asi sehnali hodně kvalitní kuřivo. Ono i hodnocení typu: hráli výborně, nahazovali puky, bylo spíše pro pobavení.

0/−1
17.3.2016 6:43

P40a14v32e41l 11H92e79r53i82n35e38k 6120458602463

Tohle hodnocení logické bylo, nahazování puků do útočné třetiny do naší hry patří a my tu hru očividně výborně hráli, protože v těch chvílích jsem chvíli Spartu přehrávali... Bohužel jen chvíli.

+1/0
17.3.2016 12:20

J65i15n59d24r20a 59S58t69e25p37a24n39e39k 6812416689378

to me ani nepřipomíná plé off,hrozny vykony od libecu a sparty,spíš jak v zč :-/

P77a40v50e16l 42H87e32r52i30n66e73k 6330818832683

akorát omylem předvedli, jak hrát v play-off WSM ligy, jinak to pochopit nedovedu;-D

+1/0
16.3.2016 21:42

Z25d49e13n75ě92k 50D79o91h40n78a91l 4819760390514

Nereagovat, i v Brně se za něj stydíme. A když mermomoci chcete reagovat, netahejte do toho Brno...

+2/0
17.3.2016 6:09

M43a19r66e48k 43K73l59u46f50a 3618754544246

Jak Liberec, tak Sparta dnes hráli po 12-denní pauze.

Ono to přijde, ale musí se zase trošku dostat do zápasového rytmu a rozjet se.

+3/0
16.3.2016 22:38

J79a40n 25N95o47v40ý 5833925319122

Sice 4:3, ale kontrolovaný match a celkem easy win, výsledek úplně neodpovídá předvedenému výkonu a je pro hosty velmi přívětivý.

+16/−1
16.3.2016 21:13

P15a79v11e84l 36V36a11ň71h35a15r88a 9828797112780

Prvni tretinu jo, ta byla opravdu z nasi strany hrozna. Ale postupne se to lepsilo a treti tretinu az do Bukartsova vylouceni jsme se zacali docela rozjizdet. Skoda.

+1/0
17.3.2016 8:58

V77l88a24d63i75m49í91r 78D54v86o51ř95á22k 6796966604624

Kašík byl vynikající, ve spodní části branky nepřekonatelný. Obrana vynikala v blokování a nedovolila příliš útokům Sparty zvedat puky. Sparta má žalostnou buly, to v dalších utkáním může rozhodnout při přesilovkách (při vlastní se neudrží ve třetině a při oslabení se nedostane ven). Až v utkání ševci povedou, Sparta těžko takové utkání otočí. Dnes holt Zlín tvořil jen při přesilovce. A málem to stačilo.

+4/−1

M29a54r89e98k 51K93l15u59f98a 3658634734266

Sparta má dlouhodobě vhazování slabší, to je pravda, ale zrovna dnes to bylo myslím nějak kolem 59% vyhraných vhazování pro Spartu.

J30a14n 21H33l79a55d39i88š 2520490331735

Velkohubé kecy Sparťanů po vyhraném zápase miluju.Po prohraném zase příjde křivda a pláč.