Play-off: Liberec vyzrál na Chomutov, Sparta o náskok málem přišla

První výhry ve čtvrtfinále hokejové extraligy slaví také hokejisté Liberce a Sparty. Nejlepší tým základní části porazil ve středu večer Chomutov 4:1, zatímco Sparta se o svůj gólový náskok strachovala až do konce. Zlín nakonec zdolala těsně 4:3.

P11a58v80e38l 69M51a36r79e39k 3609715719416

Investigativní novináři iDnes by mohli vysvětlit, jak málem Sparta o náskok přišla. Jako že by Zlín dal další gól ve zbývajících 2,8 s?

+1/0
17.3.2016 11:18

L11u23k40á17š 76V77i31n30t27e70r 6445690467977

Zajímal by mě názor liberereckých fandů na teatrální pády některých jejich hráčů, jmenovitě třeba Lakatoše. Nemyslím to nijak jízlivě, skutečně mě zajímá ten názor.

0/0
17.3.2016 9:10

J14i90ř61í 96Z32á33h87o51r31a 5403395922879

Lakatoš odehrál sedm (7!) minut, takže neměl šanci pořádně popadat. Bohužel jsem viděl zápas naživo, takže neznám opakovačky z televize, těch teatrálních pádů jsem si nevšiml. Lakatoš ležel jednou za brankou, ale paradoxně svému týmu spíše uškodil, protože ještě v útočný třetině, jako obvykle, Liberec získal puk zpět a ten se po dvou přihrávkách a zblokované střele dostal až zase k němu, když klečel nazemi. Kdyby stál a hrál, byl to gól, takle musel přes bolest udělat pár komických pohybů, přihrát a odkulhat na střídačku. Další svíječku liberečáka, co pamatuju byla situace, kdy dostal jeden pukem do hlavy, taky spadl na zem jak podťatej, vzápětí se přerušila hra, takže se opět zvedl jakoby nic a zdrhnul do šaten na šití. Na rozhodčí se obvykle ale vymlouvá jen slabší tým, kor ten, který má nesmyslně přehnaný mínění o vyrovnanosti jeho hry s libereckými tygry, v tomto případě Chomutov, ale není to poprvé, ani naposled, dalšího, co mu bude ubližovat rozhodčí určí dvojice zápasů HK-Bolka a Plzeň-Olmik. Pro fanoušky Chomutova budiž alespoň útěchou, že nebudou muset jet po tý cestě/necestě 150 kiláků na pátej zápas. každopádně přeju Chomutovu hodně šťávy do dalších zápasů a ať nedají kůži zadara. Pokud Liberec pošle každý zápas na bránu 50-60 střel, tak při úspěšnosti nadprůměrnýho brankáře musí Chomutov dát alespoň tři góly každý, aby se alespoň jednou propracoval do prodloužení. Je to reálný?

0/0
17.3.2016 12:02

M46a84r29t49i46n 23M77i78l12l60e72r 6981800641757

Dnes očekávám mnohem vyrovnanější zápasy, i případná prodloužení a penalty, ale podle mě budou obě série 2:0.

0/0
17.3.2016 8:39

S83t86a45n68d33a 53C31h88v77o63s49t 1482538

Asi to nebudou nejaky vysledky typu 7:2, ale obe serie dopadnou 4:0 nebo max. 4:1 ve prospech Liberce a Sparty.

+3/−1
17.3.2016 8:02

F59r91a10n76t83i89š83e45k 97S31t97r56n68a28d 4124395889976

Zlín podal proti "kanadské Spartě" skvělý výkon. Škoda nevyužitých šancí a téměř vlastních gólů.

M29a20r60t94i25n 90M80i40l85l65e47r 6211630341297

Sparta se strachovala maximálně výsledkově. Zápas měla celou dobu pod kontrolou a nezměnil jej ani gól pár vteřin před koncem.

+2/−2
17.3.2016 5:14

K58a88r64e98l 79P42e90c58i15n16a 4233553674491

Třetí třetina patřila zlínu,jinak Pech je simulant.

+1/−13
16.3.2016 23:33

J56a45n 11H81l44a98d90i78š 2920820581865

A tak třeba mu něco bylo...I když Buky ho spíš podržel za bradu než že by mu dal pěstí.

+1/0
17.3.2016 0:19

L79u81k76á55š 58V15i19n95t46e61r 6305960937907

Takže podle vás to na dvojku navíc nebylo?!

J29a35n 37H78l94a81d50i92š 2610190801585

Rosťo nechápu ty výmluvy typu,, únava s Třincem " Zítra tedy budeme ještě unavenější? Naši kluci si prostě na tu Spartu moc nevěří, je to spíš v hlavách.

+2/−2
16.3.2016 23:06

J56i17ř45í 70Z12á93h25o14r86a 5533705392339

Snad poprvé jsem v letošnim playoff viděl brankáře, jak si z nudy dělá z odhrnutého ledu bábovičky. Lašák měl dneska docela napilno a kdyby mu to o komerční přestávce barbarsky neuklidili, toho ledovýho tygra by dokončil.

V66o47j56t11a 38M27i79l95e42r 2936985500876

No ten nájezd Červenky byl hodně nebezpečný.

Tyhle pohrdavě znějící komentáře nemám rád, k soupeři by se mělo přistupovat s úctou, respektem a ostražitosti. Podcenit Chomutov by se nemuselo vyplatit.

+5/0
16.3.2016 22:14

J44i15ř42í 51Z74á63h97o55r90a 5113365272729

To s tebou souhlasim, ty jsi zase dole napsal, ze to bylo vyrovnany, tak jsem citil potrebu to trochu dat do roviny, v jaky to opravdu bylo. Kdyby Cervenka dal na 1-0 v prvni sanci zapasu, stejne by to Chomutov prohral. Ta "vyrovnana" hra byla zpusobena tim, ze Liberec byl zezacatku az moc nervozni, kazil jednoduche prihravky a byl bezzuby v presilovkach. Tech 14 dni bez zapasu bylo znat vic, nez bylo potreba. Jedinym nebezpecim pro Liberec je Cervenkova petka, ktera dokaze Liberec jako jedina zamknout v pasmu, jinak neprejedou polovinu, obvykle jim to agresivnim forcekingem Liberec prekazi uz mezi modryma, nebo casto i v obranem pasnu, z cehoz plynuly 3 fauly dneska. Prvni petka Chomutova si je toho dobre vedoma, takze kdyz ztrati puk, casto se ho az moc snazi dostat zpet a fauluje. Respekt Chomutovu za to, ze musi hrat s tygry, vzdavat by to nemeli, ale jesli nevyjde zitra slunce na zapade, nezrezavi brezove drivi, nebo nezmizi Jested, cokoliv jinyho, nez 4-0 bude obrovsky prekvapeni.

+3/0
16.3.2016 22:27

M66a34r49t37i31n 60J13e44c37h 7762574858250

Sparta malem o svuj naskok prisla? Co to je za blbost? Videl to pisalek vubec? Nebo se drzi hesla bulvaru: Nadpis prodava!

+7/−4
16.3.2016 21:53

M52a59r37t70i85n 24R33u10z17i50c76k76a 1202308696217

Taky na to koukam, co se delo asi v tech poslednich 3s v zaveru,...

+4/0
16.3.2016 22:02

M74a45r29e82k 64H60o54r56e14n72s47k47ý 3529163373845

Musíte se příště dívat na celé utkání, ne jenom na poslední minutu.

P82e71t60r 20T40y42č33k61a 6415372139592

Myslim ze za stavu 3:2 byl Zlin lepsi a nemel dakeko k vyrovnani.

V10o28j43t47a 62M11i45l17e24r 2576685800486

Tygři to budou mít ještě hodně těžké, Chomutov byl vyrovnaným soupeřem a v některých fázích zápasu byl dokonce lepším týmem, nebezpečný byl zejména Roman Červenka, který na můj vkus dostával od tygřích obránců příliš prostoru, naštěstí Janko Lašák několikrát tým podržel a umožnil mu naklonit zápas na jeho stranu.

Každopádně Tygry čeká náročná série, zejména zápasy v Chomutově budou náročné.

Ale věřím, že Tygři potvrdí svou dominanci ze Základní části a nakonec urvou postup do semifinále

+8/−1
16.3.2016 21:46

R59a30d20o39m16í21r 29F24a65j89f42r 5958229614681

Po delší pauze se Tygři postupně rozehrávali.

Ve 3 třetině už byli jasně lepší, Chomutov to bránil za cenu vylučování které vyplynulo z herní převahy.

+5/0
16.3.2016 21:54

V79o37j56t27a 43M58i59l90e87r 2546915290706

Pokud se podaří ubránit Červenku tak by postup neměl být problém. Bohužel Roman je simulant, takže kdykoliv se ho soupeř dotkne, tak se válí po zemi jako by měl nějaké těžké zranění, ale následující střídání už v pohodě hraje, viz dnešní zápas. Ten hráč je my silně nesympatický. V zahraničí příliš nepřesvědčil, pouze v Omsku, kde těžil ze spolupráce s Jágrem. Z NHL radši utekl a z Petrohradu ho radši vyhodili a v reprezentaci se mu přes podporu trenéra nikdy nepovedlo kloudně zahrát.

+3/0
16.3.2016 22:10

L80u77k53á11š 12V14i11n85t94e88r 6475830377477

A nebylo by od věci si přiznat, že i z Hribíkovo posuzování zákroků. Já nechápu jak tenhle "rozhodčí" může tolik let pískat extraligu...

R10a39d31o83m23í90r 58F42a87j46f40r 5928179594821

jasná dominance ve 3 třetině - na střely 27:6 , 4 vyloučení na straně Chomutova který už nestíhal..

...a samozřejmě 3 góly

+2/0
16.3.2016 22:41

K84a47r18e43l 16K21o25p62e86c13k51ý 3784933536901

Byl jsem na utkání a hra mě velmi zklamala. Zlín ze hry téměř neškodný, jeden gól mu daroval nesmyslným útočným faulem Pech, při druhém pustil Taylor nahození. Celkově Taylor velmi slabý a nejistý, zítra bude chytat Tomáš. Sparta byla lepší, ale celkově na ní byla znát dlouhá pauza. Na Zlínu bylo vidět, že to táhne v malém počtu hráčů a zvedli se až po Taylorově dárku.

+4/0
16.3.2016 21:43

P51a59v65e24l 10H55e72r14i33n91e77k 6140558902693

Ale musím říct, že komentátoři dneska opravdu překvapovali ;-D Nejdřív jsem se až od nich dozvěděl, že druhý gól Sparta dala po tlaku (ta televize to zkresluje opravdu hodně, odsud to dokonce vypadalo jako rychlý kontr), poté, že Zlín hrál v první půlce druhé třetiny lépe (to mi až do naší přesilovky teda moc nepřišlo), pak ještě podle nich Říčka přihrával na jednoho z hlavních rozhodčích (i pokud to bylo podplacený, nemusel to dávat najevo tak okatě ;-D) a nakonec to dovršili oznámením, že první třetinu orámovaly dva góly, které padly v jejím prostředku. Bravo, s vámi se člověk prostě nemůže nudit ;-D

+2/0
16.3.2016 21:36

M57a42r88e92k 51K48l91u17f40a 3778844764446

Asi si kašpaři pustili záznam nějakého staršího utkání, protože prvních 7-8 minut druhé třetiny prakticky hosté nepřelezli červenou čáru.

+1/0
16.3.2016 22:40

M80i70c22h63a88l 95B93e79n37e92š 8586369222424

Asi sehnali hodně kvalitní kuřivo. Ono i hodnocení typu: hráli výborně, nahazovali puky, bylo spíše pro pobavení.

0/−1
17.3.2016 6:43

P83a50v37e17l 68H70e27r54i19n89e11k 6110518592523

Tohle hodnocení logické bylo, nahazování puků do útočné třetiny do naší hry patří a my tu hru očividně výborně hráli, protože v těch chvílích jsem chvíli Spartu přehrávali... Bohužel jen chvíli.

+1/0
17.3.2016 12:20

J34i46n25d78r38a 33S62t79e24p24a59n96e88k 8302497408652

to me ani nepřipomíná plé off,hrozny vykony od libecu a sparty,spíš jak v zč :-/

P87a53v44e37l 12H55e43r57i82n18e31k 6690238912193

akorát omylem předvedli, jak hrát v play-off WSM ligy, jinak to pochopit nedovedu;-D

+1/0
16.3.2016 21:42

Z71d45e50n85ě32k 75D98o73h21n97a10l 4579610360154

Nereagovat, i v Brně se za něj stydíme. A když mermomoci chcete reagovat, netahejte do toho Brno...

+2/0
17.3.2016 6:09

M62a61r28e92k 95K18l55u96f85a 3958884774156

Jak Liberec, tak Sparta dnes hráli po 12-denní pauze.

Ono to přijde, ale musí se zase trošku dostat do zápasového rytmu a rozjet se.

+3/0
16.3.2016 22:38

J40a88n 10N90o71v27ý 5263175929512

Sice 4:3, ale kontrolovaný match a celkem easy win, výsledek úplně neodpovídá předvedenému výkonu a je pro hosty velmi přívětivý.

+16/−1
16.3.2016 21:13

P78a79v43e83l 71V20a30ň22h61a65r13a 9218757162760

Prvni tretinu jo, ta byla opravdu z nasi strany hrozna. Ale postupne se to lepsilo a treti tretinu az do Bukartsova vylouceni jsme se zacali docela rozjizdet. Skoda.

+1/0
17.3.2016 8:58

V62l35a25d48i64m88í43r 96D92v42o32ř96á19k 6846436194964

Kašík byl vynikající, ve spodní části branky nepřekonatelný. Obrana vynikala v blokování a nedovolila příliš útokům Sparty zvedat puky. Sparta má žalostnou buly, to v dalších utkáním může rozhodnout při přesilovkách (při vlastní se neudrží ve třetině a při oslabení se nedostane ven). Až v utkání ševci povedou, Sparta těžko takové utkání otočí. Dnes holt Zlín tvořil jen při přesilovce. A málem to stačilo.

+4/−1

M68a20r48e23k 62K34l83u85f64a 3838374214116

Sparta má dlouhodobě vhazování slabší, to je pravda, ale zrovna dnes to bylo myslím nějak kolem 59% vyhraných vhazování pro Spartu.

J72a54n 56H19l65a94d77i56š 2370590201895

Velkohubé kecy Sparťanů po vyhraném zápase miluju.Po prohraném zase příjde křivda a pláč.