Hokejová osmnáctka trápila Kanadu, na body to ale nestačilo

Ve druhém utkání na hokejovém mistrovství světa hráčů do 18 let v Grand Forks narazili čeští mladíci na dalšího z favoritů - Kanadu. Na ní neměli dobré vzpomínky z nedávného přátelského zápasu, v němž padli 1:7. Přestože svěřenci trenéra Roberta Reichla tentokrát s Javorovými listy dlouho drželi krok, z výhry 3:1 se radoval zámořský tým.

V53e12r70o59n50i96k94a 35K81o97n91o63p36á80č96o23v30á 8169841852239

Herně to bylo celkem dobré, místy až hodně dobré, ale rozdíl mezi námi a Kanadou je v kvalitě provedení jednotlivých situací, individuální práci s hokejkou, správném řešení situace v ten pravý moment apod. Co naplat, že ve druhé třetině jsme je přestříleli 22:9,!! když gól dal soupeř. To bylo samé - zkusil kličku, ale ta mu nevyšla; dostával se k vyraženému puku, kotouč mu ale nakonec přeskočil hokejku; dostal se k odraženému puku v mezikruží a úplně sám mířil jen do plastronu Fitzpatricka; Najman s Válou jeli 2na1, první jmenovaný přihrával českému obránci, ale ten nezvládl vystřelit rychle a Fitzpatrick zasáhl; Češi se točili v útočném pásmu, první lajna ale nakonec obrovský tlak nevyužila, Havelka zahrál za Fitzpatrickovoubránou perfektně tělem, čímž se zbavil obránce, předložil Kodýtkovi před bránu,ale ten neměl ruce dostatečně rychlé na to, aby puk poslal do kanadské brány...Přesilovky pak jsou samostatnou kapitolou. Sice jsme z ní vytěžili ten jediný gól, ale zatímco Kanaďanům stačilo na využití 27 sekund po zbytečném faulu kolenem ve středním pásmu, tak v první třetině nám naše přesilovka spíš uškodila, v ní se dobrá hra rozmělnila a Kanaďani poté dali víceméně náhodný gól, první přesilovka ve druhé třetině byla doslova tragédie a vůbec boj o dostání se do pásma a udržení se na puku. Na tu další pak šla dokonce 4. lajna. A ve třetí přišla za stavu 1:3 48 vteřinová šance 5na3. Můžeš hrát jakkoliv dobře, ale takové šance se musí využívat, jestli chceš vyhrávat, zvlášť když jsme si předtím vzali oddechový čas. A už proti Finům tam bylo nevyužité 5na3.

Teď se hlavně neuspokojit z toho, že jsme proti Finům a Kanadě hráli dobře. Slováci a Dánové to bude úplně jiný typ zápasu. Potřebujeme zlepšit úspěšnost střelby, přesilovky a nenabídnout jim chyby, které jsou schopni potrestat.

P.S. Filip Zadina je opravdu talent.

+5/0
17.4.2016 7:34

P15a60v14e89l 79K84r14e22j52č53í 1401805341771

To je zase zbytečnejch keců... Hlavně že byl vidět Albi a Havelka...

0/−1
17.4.2016 7:52

F24r72a64n64t36i55š13e95k 96D21r67b29o98h37l13a85v 6291424936

No jo, ale hraje se na góly.;-)

0/0

D19a48v50i65d 69V69á22n89s22k38ý 3531614819113

Přestřilet Kanadu 39:28, to vypadá, že nějaký potenciál v týmu i přes prohru bude. Teď porazit Dány a Slováky a ve 1/4 se uvidí

+7/0
17.4.2016 7:14

L13u82k49á64š 50S58m39ě20t18á63k 3916327604846

Podle statistik asi zápas nevypadal z naší strany nejhůř. Jen opět ty přesilovky, sice jsme jednu využili, ale pokud vám Kanada nabídne takových to přesilovek 5-6 (z toho 1 v závěru 5 na 3), tak jich prostě musíte využít více. Pokud ve čtvrtfinále nechytneme zase Amíky, tak by to mohlo být zajímavé.

+2/0
17.4.2016 6:58

L76i19b65o34r 97R86e25c38h72t17o94r93i24k 3654902675

za stavu 0:3 se naši tlačili za vyrovnáním ? jako že chtěli proměnit trojku nebo jak ??? to je zase novinářskej obrat ...