Francouz: Strhli jsme na sebe lavinu. Ve čtvrtfinále polevit nesmíme

Mezi české novináře přišel hokejový brankář Pavel Francouz po utkání se Švýcarskem vysmátý. Jenže po nervydrásajícím vítězství 5:4 musel přiznat: "Byla to dobrá lekce a upozornění, že nesmíme nikdy polevit."

J85i18ř44í 89Č75e70r56m18á93k 5280875218307

Až se tady všichni dostatečně naobdivují Švýcarům, jak byli proti již v šatně se vidícím Čechům nebezpeční ve hře třech proti pěti, tak se mohou podívat na tento sestřih českých gólů v oslabení.

Je tam důkaz toho, že ve třech proti pěti lze být nejen nebezpečný, ale také lze při této hře i dát gól, což naši na rozdíl od dnešních Švýcarů tenkrát dokázali, a ne jen tak někomu - přímo Švédům. K vidění v čase cca. 0:50.

0/0
17.5.2016 18:41

I93v43a97n 24D77ř81í84m70a32l 9307806312357

„Momenty, kdy hrajeme přesilovku pět na tři a soupeř jede sám na branku, to už se jen tak nezažije,“ ulevil si Francouz.

-----------

Byly i zajímavější věci. Poprvé v životě jsem viděl při přesilovce 5:3 aby všichni tři bránící hráči dolovalo puk za soupeřovou brankou !! Úžasná podívaná. To je již mnohem dále než je hranice rizika. To bylo jako o život. A podle mého soudu jsme sice dávali z dálky branky, ale Švýcaři byli mnohem nebezpečnější tak od poloviny 2 třetiny a celou 3 třetinu. Ještě že se nám dařilo dát z dálky branky. Štěstí stálo plně na naší straně. Příště nemusí.

+3/0
17.5.2016 16:46

J39a23r46o26m34í27r 57M15a28s34á92k 3123705716577

výkon našich se mi líbil, tedy až na jednu výjimku a tou je obránce našich s číslem 5 - Jeřábek, ten tam vlál neskutečně

0/−2
17.5.2016 16:44

J51a10n 97U21l74r41i26c85h 9639836969204

Tohle byl zatím jasně nejslabší výkon našich na turnaji. Kvalita jejich hry má sestupnou tendenci. V přípravě na čtvrfinále je třeba se soustředit na zdůraznění diciplíny a dodržování systému při bránění.

+3/−5
17.5.2016 15:52

M23a37r63t82i15n 76K39o53d31a89t 2467226692867

Opravdu? Já viděl padesát minut dobře hrající Čechy, kteří Švýcarům vůbec nic nedovolili.

+9/−1
17.5.2016 16:40

I37v90a71n 36D65ř35í80m86a59l 9567876642457

No 50 minut bych neřekl, ale že to byl nejslabší výkon také není pravdou. Švýcaři útočili jako divý a že měli šancí, jenže my dávali v dálky góly. Postupuje ten, kdo dá více gólů. Není o čem diskutovat.

Také bych se mohl posmívat Švýcarům za jejich včerejší bláboly, že nás "přejedou". Nepřejeli a to jsme nepodali zdaleka nejlepší výkon. Jen jsme měli více štěstí než dříve.

0/0
17.5.2016 16:51

M70a54r26t35i13n 95K63o73d98a50t 2947486802807

Do třetího gólu nedostali pořádně čuchnout, až na to ujetí při prvním gólu. Druhý gól, to se stane. Ale až od času 55:42 to Češi trestuhodně vypustili a pak se Švýcaři dostali k něčemu.

+3/0
17.5.2016 17:20

J35a44n 81U23l69r29i12c15h 9599596829954

Každou chvíli jel nějaký Švýcar sám na Francouze. Strašné.

0/−2
17.5.2016 17:34

M46a62r34t72i27n 22K60o60d14a50t 2347366712227

A co vaše stolice? Nejela taky samostatný nájezd?

+1/0
17.5.2016 17:38

J28a90n 87U19l90r10i31c52h 9669276399534

Odvažujete se popírat pravdivost mých slov?

0/−2
17.5.2016 17:42

M82a15r84t87i57n 78K71o78d33a45t 2617486882907

Zda se "odvažuji"? :-) Zcela určitě. Co bude dál? Souboj?

+2/0
17.5.2016 17:44

J97a56n 53U62l31r62i31c81h 9199216149384

Každý může tvrdit cokoli. Nechápu ale, proč popíráte, že naši dnes měli velkéí problémy v obraně. Takto proti Američanům hrát nesmějí. Je nutné vrátit se k pečlivému bránění a vzájemnému zajišťování hráčů v prostoru mezi kruhy.

+1/−1
17.5.2016 18:07

V16l25a78d17i19m50í66r 42N33o12v81o41t70n10ý 1899190732380

To je pravda, Švýcaři tam sjížděli velmi nebezpečně a úplně nepokrytí mnohokrát :-/

0/0
18.5.2016 7:23

P10e89t62r 46S47k98l89e45n45i29č42k78a 5757773724776

Nedelejte z toho kovbojku, zadny drama to nebylo, stacil nam bod, takze Svycari by nam museli dat 4 goly za 5 minut, coz je sci-fi, s vypetim vsech sil dali dva a to jeste jen proto, ze jsme prestali hrat... Spacek to zhodnotil jasne, stacil bod, uhrali jsme tri, takze klidek!

+16/−2
17.5.2016 15:51

J70a62n 37U65l13r38i46c17h 9589366559634

Bod stačil na 2. místo a semifinále s Kanadou....

Naši úplnmě ztratili glanc, mizerně bránili, nebyli schopní udržet puk. A to proti průměrnému Švýcarsku.

+5/−5
17.5.2016 15:55

P52e57t33r 30S90k56l73e65n39i26č78k43a 5867753704906

A sakra, asi jsem neco zaspal, tak my uz jsme teda v semifinale, no tak huraaa! A jak ze dopadl zapas Finsko-Kanada o vitezstvi ve skupine? No asi je to vlastne jedno, kdyz uz jsme vsichni spolecne v tom semifinale...

+9/−1
17.5.2016 16:14

J63a60n 33U20l78r43i43c86h 9809376319514

Dívat se na další možný průběh turnaje má smysl. Kanada je favoritem na celkové vítězství. Zvedněte ruce vy, kteří si opravdu myslíte, že ji porazí Finsko nebo dokonce Dánsko. Nikoho nevidím. Dobrá. Tak dále. Přece si nepřipustíme vypadnutí ve čtvrtfinále. Neboli potřebovali jsme skupinu vyhrát a vzhledem k síle Švýcarska to mělo být mnohem jednoznačnější utkání.

0/−2
17.5.2016 17:41

P62e16t82r 93S50k65l24e53n72i67č22k46a 5607923444836

Jojo, moc hezky jste si to semifinale nalajnoval, ale zatim je to jen spekulace, tak treba dalsi favorit na celkove vitezstvi je bezesporu i Rusko a ejhle, s podcenovanym Ceskem prohralo 0:3 a ve skupine skonci nejlepe druhe. Stejne tak muze i Kanada prohrat s dosud neporazenym Finskem a razem jsou teorie o jasnem obsazeni semifinale ty tam, protoze Kanada by ve ctvrtfinale nepotkala Dany ale Svedy ci Rusy, coz je jina kava! A krom toho, stav 5:2 pet minut pred koncem povazuju alespon ja za pomerne dosti jednoznacny, ze se na to pak nasi vybodli a nechali si dat dva fiky, je jina pisnicka, ale ani to vazne nebylo zadny drama.

+1/0
17.5.2016 18:21

J85a66n 74U49l77r22i95c78h 9929226769704

Jsou to samozřejmě jen předpoklady, tipy, spekulace. Ale Kanada se přece jenví jako jasně nejsilnější tým na turnaji. Pojďme se přesvědčit. Za pár minut začíná její střetnutí s Finskem. Ale i kdyby se Finové ukázali jako silnější, je dobré střetnout se z vítězem druhé skupiny pokud možno až ve finále. A to vyžadovalo vyhrát svoji skupinu.

V utkání se Švýcarskem byli naši dobří v útoku, ale měli strašidelné díry v obraně. S tím je třeba něco dělat.

0/0
17.5.2016 19:16

M30a12r78t38i49n 90K71o87d60a64t 2897246182577

Hraje se ještě QF, takže nějaké imaginární semifinále s Kanadou...

+7/0

I53v12a66n 88S36l91á75m67a 6466135241358

Ale je to pravda... Přece hrajete, abyste si zajistili co nejlepší pozici, takže řešit semifinále je namístě. To je jako říci (kdybychom porazili Dány), že už o nic nehrajeme, že do čtvrtfinále jdeme tak, či tak a stěhovat se nebudeme a vlastně by nám nevadilo prohrát.

Ano, důležité je čtvrfinále, ale proč se nepoprat o lepší pozici pro zbytek turnaje? Říci, že jsme chtěli bod je alibismus.