Francouz: Strhli jsme na sebe lavinu. Ve čtvrtfinále polevit nesmíme

Mezi české novináře přišel hokejový brankář Pavel Francouz po utkání se Švýcarskem vysmátý. Jenže po nervydrásajícím vítězství 5:4 musel přiznat: "Byla to dobrá lekce a upozornění, že nesmíme nikdy polevit."

J89i66ř76í 77Č73e94r64m83á14k 5280375478657

Až se tady všichni dostatečně naobdivují Švýcarům, jak byli proti již v šatně se vidícím Čechům nebezpeční ve hře třech proti pěti, tak se mohou podívat na tento sestřih českých gólů v oslabení.

Je tam důkaz toho, že ve třech proti pěti lze být nejen nebezpečný, ale také lze při této hře i dát gól, což naši na rozdíl od dnešních Švýcarů tenkrát dokázali, a ne jen tak někomu - přímo Švédům. K vidění v čase cca. 0:50.

0/0
17.5.2016 18:41

I55v11a87n 47D51ř56í39m71a13l 9607366492937

„Momenty, kdy hrajeme přesilovku pět na tři a soupeř jede sám na branku, to už se jen tak nezažije,“ ulevil si Francouz.

-----------

Byly i zajímavější věci. Poprvé v životě jsem viděl při přesilovce 5:3 aby všichni tři bránící hráči dolovalo puk za soupeřovou brankou !! Úžasná podívaná. To je již mnohem dále než je hranice rizika. To bylo jako o život. A podle mého soudu jsme sice dávali z dálky branky, ale Švýcaři byli mnohem nebezpečnější tak od poloviny 2 třetiny a celou 3 třetinu. Ještě že se nám dařilo dát z dálky branky. Štěstí stálo plně na naší straně. Příště nemusí.

+3/0
17.5.2016 16:46

J77a13r36o50m65í82r 60M11a51s21á77k 3143715366877

výkon našich se mi líbil, tedy až na jednu výjimku a tou je obránce našich s číslem 5 - Jeřábek, ten tam vlál neskutečně

0/−2
17.5.2016 16:44

J77a83n 64U81l44r84i70c10h 9749916819404

Tohle byl zatím jasně nejslabší výkon našich na turnaji. Kvalita jejich hry má sestupnou tendenci. V přípravě na čtvrfinále je třeba se soustředit na zdůraznění diciplíny a dodržování systému při bránění.

+3/−5
17.5.2016 15:52

M73a13r86t16i50n 37K79o26d61a57t 2637626532857

Opravdu? Já viděl padesát minut dobře hrající Čechy, kteří Švýcarům vůbec nic nedovolili.

+9/−1
17.5.2016 16:40

I63v14a89n 20D42ř79í29m50a93l 9287956532157

No 50 minut bych neřekl, ale že to byl nejslabší výkon také není pravdou. Švýcaři útočili jako divý a že měli šancí, jenže my dávali v dálky góly. Postupuje ten, kdo dá více gólů. Není o čem diskutovat.

Také bych se mohl posmívat Švýcarům za jejich včerejší bláboly, že nás "přejedou". Nepřejeli a to jsme nepodali zdaleka nejlepší výkon. Jen jsme měli více štěstí než dříve.

0/0
17.5.2016 16:51

M18a16r12t60i58n 83K51o86d97a63t 2147376762907

Do třetího gólu nedostali pořádně čuchnout, až na to ujetí při prvním gólu. Druhý gól, to se stane. Ale až od času 55:42 to Češi trestuhodně vypustili a pak se Švýcaři dostali k něčemu.

+3/0
17.5.2016 17:20

J20a35n 30U30l12r37i57c31h 9669196649594

Každou chvíli jel nějaký Švýcar sám na Francouze. Strašné.

0/−2
17.5.2016 17:34

M12a20r33t19i67n 19K95o32d71a19t 2587966142777

A co vaše stolice? Nejela taky samostatný nájezd?

+1/0
17.5.2016 17:38

J11a98n 65U49l84r82i64c87h 9199246739964

Odvažujete se popírat pravdivost mých slov?

0/−2
17.5.2016 17:42

M92a26r56t85i49n 91K95o98d81a41t 2627876952947

Zda se "odvažuji"? :-) Zcela určitě. Co bude dál? Souboj?

+2/0
17.5.2016 17:44

J40a54n 29U10l76r33i26c33h 9359586659274

Každý může tvrdit cokoli. Nechápu ale, proč popíráte, že naši dnes měli velkéí problémy v obraně. Takto proti Američanům hrát nesmějí. Je nutné vrátit se k pečlivému bránění a vzájemnému zajišťování hráčů v prostoru mezi kruhy.

+1/−1
17.5.2016 18:07

V34l80a93d23i10m18í45r 70N25o79v74o85t68n65ý 1109150952690

To je pravda, Švýcaři tam sjížděli velmi nebezpečně a úplně nepokrytí mnohokrát :-/

0/0
18.5.2016 7:23

P45e76t52r 89S51k20l67e18n47i49č80k69a 5897973294326

Nedelejte z toho kovbojku, zadny drama to nebylo, stacil nam bod, takze Svycari by nam museli dat 4 goly za 5 minut, coz je sci-fi, s vypetim vsech sil dali dva a to jeste jen proto, ze jsme prestali hrat... Spacek to zhodnotil jasne, stacil bod, uhrali jsme tri, takze klidek!

+16/−2
17.5.2016 15:51

J67a24n 14U67l40r54i51c35h 9789606789434

Bod stačil na 2. místo a semifinále s Kanadou....

Naši úplnmě ztratili glanc, mizerně bránili, nebyli schopní udržet puk. A to proti průměrnému Švýcarsku.

+5/−5
17.5.2016 15:55

P40e20t32r 20S37k65l22e88n73i44č39k82a 5557913694946

A sakra, asi jsem neco zaspal, tak my uz jsme teda v semifinale, no tak huraaa! A jak ze dopadl zapas Finsko-Kanada o vitezstvi ve skupine? No asi je to vlastne jedno, kdyz uz jsme vsichni spolecne v tom semifinale...

+9/−1
17.5.2016 16:14

J88a55n 88U76l65r46i97c85h 9109386389904

Dívat se na další možný průběh turnaje má smysl. Kanada je favoritem na celkové vítězství. Zvedněte ruce vy, kteří si opravdu myslíte, že ji porazí Finsko nebo dokonce Dánsko. Nikoho nevidím. Dobrá. Tak dále. Přece si nepřipustíme vypadnutí ve čtvrtfinále. Neboli potřebovali jsme skupinu vyhrát a vzhledem k síle Švýcarska to mělo být mnohem jednoznačnější utkání.

0/−2
17.5.2016 17:41

P35e27t21r 89S41k34l76e37n27i69č41k34a 5847403584336

Jojo, moc hezky jste si to semifinale nalajnoval, ale zatim je to jen spekulace, tak treba dalsi favorit na celkove vitezstvi je bezesporu i Rusko a ejhle, s podcenovanym Ceskem prohralo 0:3 a ve skupine skonci nejlepe druhe. Stejne tak muze i Kanada prohrat s dosud neporazenym Finskem a razem jsou teorie o jasnem obsazeni semifinale ty tam, protoze Kanada by ve ctvrtfinale nepotkala Dany ale Svedy ci Rusy, coz je jina kava! A krom toho, stav 5:2 pet minut pred koncem povazuju alespon ja za pomerne dosti jednoznacny, ze se na to pak nasi vybodli a nechali si dat dva fiky, je jina pisnicka, ale ani to vazne nebylo zadny drama.

+1/0
17.5.2016 18:21

J84a31n 22U48l84r55i45c32h 9719116769934

Jsou to samozřejmě jen předpoklady, tipy, spekulace. Ale Kanada se přece jenví jako jasně nejsilnější tým na turnaji. Pojďme se přesvědčit. Za pár minut začíná její střetnutí s Finskem. Ale i kdyby se Finové ukázali jako silnější, je dobré střetnout se z vítězem druhé skupiny pokud možno až ve finále. A to vyžadovalo vyhrát svoji skupinu.

V utkání se Švýcarskem byli naši dobří v útoku, ale měli strašidelné díry v obraně. S tím je třeba něco dělat.

0/0
17.5.2016 19:16

M21a46r20t98i36n 31K63o55d33a48t 2507306242417

Hraje se ještě QF, takže nějaké imaginární semifinále s Kanadou...

+7/0

I77v28a23n 63S91l35á86m74a 6106785251898

Ale je to pravda... Přece hrajete, abyste si zajistili co nejlepší pozici, takže řešit semifinále je namístě. To je jako říci (kdybychom porazili Dány), že už o nic nehrajeme, že do čtvrtfinále jdeme tak, či tak a stěhovat se nebudeme a vlastně by nám nevadilo prohrát.

Ano, důležité je čtvrfinále, ale proč se nepoprat o lepší pozici pro zbytek turnaje? Říci, že jsme chtěli bod je alibismus.