Francouz: Strhli jsme na sebe lavinu. Ve čtvrtfinále polevit nesmíme

Mezi české novináře přišel hokejový brankář Pavel Francouz po utkání se Švýcarskem vysmátý. Jenže po nervydrásajícím vítězství 5:4 musel přiznat: "Byla to dobrá lekce a upozornění, že nesmíme nikdy polevit."

J74i76ř65í 80Č36e90r27m61á75k 5560505828497

Až se tady všichni dostatečně naobdivují Švýcarům, jak byli proti již v šatně se vidícím Čechům nebezpeční ve hře třech proti pěti, tak se mohou podívat na tento sestřih českých gólů v oslabení.

Je tam důkaz toho, že ve třech proti pěti lze být nejen nebezpečný, ale také lze při této hře i dát gól, což naši na rozdíl od dnešních Švýcarů tenkrát dokázali, a ne jen tak někomu - přímo Švédům. K vidění v čase cca. 0:50.

0/0
17.5.2016 18:41

I68v45a88n 16D28ř19í72m33a59l 9847716962307

„Momenty, kdy hrajeme přesilovku pět na tři a soupeř jede sám na branku, to už se jen tak nezažije,“ ulevil si Francouz.

-----------

Byly i zajímavější věci. Poprvé v životě jsem viděl při přesilovce 5:3 aby všichni tři bránící hráči dolovalo puk za soupeřovou brankou !! Úžasná podívaná. To je již mnohem dále než je hranice rizika. To bylo jako o život. A podle mého soudu jsme sice dávali z dálky branky, ale Švýcaři byli mnohem nebezpečnější tak od poloviny 2 třetiny a celou 3 třetinu. Ještě že se nám dařilo dát z dálky branky. Štěstí stálo plně na naší straně. Příště nemusí.

+3/0
17.5.2016 16:46

J12a28r80o11m27í56r 20M24a64s16á75k 3363635356127

výkon našich se mi líbil, tedy až na jednu výjimku a tou je obránce našich s číslem 5 - Jeřábek, ten tam vlál neskutečně

0/−2
17.5.2016 16:44

J74a97n 13U62l65r48i77c56h 9749116679444

Tohle byl zatím jasně nejslabší výkon našich na turnaji. Kvalita jejich hry má sestupnou tendenci. V přípravě na čtvrfinále je třeba se soustředit na zdůraznění diciplíny a dodržování systému při bránění.

+3/−5
17.5.2016 15:52

M10a65r25t91i92n 82K16o87d98a79t 2737386932727

Opravdu? Já viděl padesát minut dobře hrající Čechy, kteří Švýcarům vůbec nic nedovolili.

+9/−1
17.5.2016 16:40

I35v13a38n 22D78ř63í82m70a58l 9607806192417

No 50 minut bych neřekl, ale že to byl nejslabší výkon také není pravdou. Švýcaři útočili jako divý a že měli šancí, jenže my dávali v dálky góly. Postupuje ten, kdo dá více gólů. Není o čem diskutovat.

Také bych se mohl posmívat Švýcarům za jejich včerejší bláboly, že nás "přejedou". Nepřejeli a to jsme nepodali zdaleka nejlepší výkon. Jen jsme měli více štěstí než dříve.

0/0
17.5.2016 16:51

M81a33r70t16i10n 59K21o19d57a49t 2247826522577

Do třetího gólu nedostali pořádně čuchnout, až na to ujetí při prvním gólu. Druhý gól, to se stane. Ale až od času 55:42 to Češi trestuhodně vypustili a pak se Švýcaři dostali k něčemu.

+3/0
17.5.2016 17:20

J46a12n 93U34l73r67i91c23h 9749286629314

Každou chvíli jel nějaký Švýcar sám na Francouze. Strašné.

0/−2
17.5.2016 17:34

M13a60r39t17i63n 20K82o51d33a63t 2387736732787

A co vaše stolice? Nejela taky samostatný nájezd?

+1/0
17.5.2016 17:38

J63a76n 62U24l39r36i15c46h 9689636369164

Odvažujete se popírat pravdivost mých slov?

0/−2
17.5.2016 17:42

M51a48r67t58i51n 53K77o55d60a79t 2507856132987

Zda se "odvažuji"? :-) Zcela určitě. Co bude dál? Souboj?

+2/0
17.5.2016 17:44

J11a33n 81U73l30r59i94c84h 9389456219144

Každý může tvrdit cokoli. Nechápu ale, proč popíráte, že naši dnes měli velkéí problémy v obraně. Takto proti Američanům hrát nesmějí. Je nutné vrátit se k pečlivému bránění a vzájemnému zajišťování hráčů v prostoru mezi kruhy.

+1/−1
17.5.2016 18:07

V94l96a24d69i53m36í13r 41N12o65v15o85t29n94ý 1329310832360

To je pravda, Švýcaři tam sjížděli velmi nebezpečně a úplně nepokrytí mnohokrát :-/

0/0
18.5.2016 7:23

P80e63t93r 43S75k21l65e20n31i46č47k30a 5827573464196

Nedelejte z toho kovbojku, zadny drama to nebylo, stacil nam bod, takze Svycari by nam museli dat 4 goly za 5 minut, coz je sci-fi, s vypetim vsech sil dali dva a to jeste jen proto, ze jsme prestali hrat... Spacek to zhodnotil jasne, stacil bod, uhrali jsme tri, takze klidek!

+16/−2
17.5.2016 15:51

J95a58n 10U66l97r67i76c87h 9109636729634

Bod stačil na 2. místo a semifinále s Kanadou....

Naši úplnmě ztratili glanc, mizerně bránili, nebyli schopní udržet puk. A to proti průměrnému Švýcarsku.

+5/−5
17.5.2016 15:55

P54e19t44r 93S91k69l25e59n74i20č60k91a 5757913434676

A sakra, asi jsem neco zaspal, tak my uz jsme teda v semifinale, no tak huraaa! A jak ze dopadl zapas Finsko-Kanada o vitezstvi ve skupine? No asi je to vlastne jedno, kdyz uz jsme vsichni spolecne v tom semifinale...

+9/−1
17.5.2016 16:14

J47a97n 22U73l84r73i39c27h 9199726369234

Dívat se na další možný průběh turnaje má smysl. Kanada je favoritem na celkové vítězství. Zvedněte ruce vy, kteří si opravdu myslíte, že ji porazí Finsko nebo dokonce Dánsko. Nikoho nevidím. Dobrá. Tak dále. Přece si nepřipustíme vypadnutí ve čtvrtfinále. Neboli potřebovali jsme skupinu vyhrát a vzhledem k síle Švýcarska to mělo být mnohem jednoznačnější utkání.

0/−2
17.5.2016 17:41

P85e16t42r 21S47k12l64e22n11i52č38k22a 5427853434856

Jojo, moc hezky jste si to semifinale nalajnoval, ale zatim je to jen spekulace, tak treba dalsi favorit na celkove vitezstvi je bezesporu i Rusko a ejhle, s podcenovanym Ceskem prohralo 0:3 a ve skupine skonci nejlepe druhe. Stejne tak muze i Kanada prohrat s dosud neporazenym Finskem a razem jsou teorie o jasnem obsazeni semifinale ty tam, protoze Kanada by ve ctvrtfinale nepotkala Dany ale Svedy ci Rusy, coz je jina kava! A krom toho, stav 5:2 pet minut pred koncem povazuju alespon ja za pomerne dosti jednoznacny, ze se na to pak nasi vybodli a nechali si dat dva fiky, je jina pisnicka, ale ani to vazne nebylo zadny drama.

+1/0
17.5.2016 18:21

J97a18n 90U16l34r18i49c12h 9519986789794

Jsou to samozřejmě jen předpoklady, tipy, spekulace. Ale Kanada se přece jenví jako jasně nejsilnější tým na turnaji. Pojďme se přesvědčit. Za pár minut začíná její střetnutí s Finskem. Ale i kdyby se Finové ukázali jako silnější, je dobré střetnout se z vítězem druhé skupiny pokud možno až ve finále. A to vyžadovalo vyhrát svoji skupinu.

V utkání se Švýcarskem byli naši dobří v útoku, ale měli strašidelné díry v obraně. S tím je třeba něco dělat.

0/0
17.5.2016 19:16

M79a27r83t29i43n 12K73o68d76a48t 2537726362307

Hraje se ještě QF, takže nějaké imaginární semifinále s Kanadou...

+7/0

I66v93a69n 98S41l97á40m52a 6286115811298

Ale je to pravda... Přece hrajete, abyste si zajistili co nejlepší pozici, takže řešit semifinále je namístě. To je jako říci (kdybychom porazili Dány), že už o nic nehrajeme, že do čtvrtfinále jdeme tak, či tak a stěhovat se nebudeme a vlastně by nám nevadilo prohrát.

Ano, důležité je čtvrfinále, ale proč se nepoprat o lepší pozici pro zbytek turnaje? Říci, že jsme chtěli bod je alibismus.