Lišák Patera. Trenérský nováček použil odvážný fígl budoucnosti

Býval to famózní útočník a zdá se, že má v sobě i trenérské nadání. Pavel Patera má totiž odvahu zariskovat. V posledním kole první ligy sáhl k velmi netradičními kroku: když mělo jeho Kladno v prodloužení přesilovku, odvolal gólmana. Vyplatilo se, Rytíři z převahy dvou mužů v poli dali vítězný gól na 4:3 a jsou i díky tomu znovu první.

I75v21o 41Z11r38n15í86k 4957985934832

na tom hokeji jsem byl Kladno hrálo venku s Třebíčí ,ta přesilovka byla sehraná dobře -přihrávky na jeden dotek a nakonci prudká střela příklepem z mezikruží.Brankář byl v podstatě bez šance..

P58e29t77r 48K18l82e55i67n 4900960828635

hm, nic zvláštního. Kanadskej nároďák občas používal odvolání brankáře v půlce třetí třetiny za remízového stavu a při pěti proti pěti.

M33i19l65a37n 21Z55e35m93a81n 2727471929541

To bylo ale pitome pravidlo. Jeste bych pochopil, kdyby takto riskujici tym nakonec bral za odmenu vsechny 3 body. Ale aby bral jen 2 (souperi by ten 1 bod zustal) a pri inkasovane brance naopak nebral nic, to je uplne na hlavu. Kdo tohle vubec mohl schvalit.8-oRv

+12/−1
31.10.2016 18:46

A41l37e34š 44K53o72m17í79n37e64k 8937846386902

To pravidlo mělo zabránit tomu, aby si kluby nezkoušely odvolávat brankáře při nerozhodném výsledku v prodloužení a nekšeftovaly s body. Jednu sezónu málem takto jeden zápas posledního kola dopadl, ale nakonec tým, který by na úkor obou nepostoupil, v poslední chvíli získal bod, a tak k odvolání brankáře nebyl už důvod... A pokud si dobře pamatuji, tak za celou dobu, co se hraje prodloužení, tak nikdo hru bez brankáře nezkusil... Pokud ovšem Patera nevěděl o změně pravidel a zkusil odvolat brankáře v prodloužení (počítal tedy s tím, že můžou skončit bez bodů), tak by to nebylo o hrdinství nebo fíglu budoucnosti, ale jeho ignoranství... Že to nevědí fanoušci, je smutné... ale, že to neví trenér klubu... Podle mne to totiž moc dobře věděl a pak mu slouží ke cti, že to jako první zkusil...R^

0/0
1.11.2016 9:43

D72a62l29i14b47o51r 63J32a57n34d68a 1709186152912

to ja hned jak pridu domu, tak si lehnu na kanape a dam si presilovku pet na jednoho. pokazdy takova presilovka skonci vlastnakem

0/0
31.10.2016 18:45

R62a61d94i76m 38Z10e52h69e64r 3294380593481

Patera vždycky patřil k inteligentním hráčům, kteří na ledě používají mozek, takže jako trenér nám jistě připraví mnoho zajímavého. Držím palce!

+14/0
31.10.2016 18:05

P95e54t70r 52P81á63l62k40a 6613686100512

teda přiznám se, že dnes poprvé čtu o tom, že by se dřív dávalo 0 bodů při odvolání brankáře v prodloužení a obdrženém gólu. Absolutně mi nedává smysl (navíc co třeba v případě, kdy by mužstvo odvolalo v prodloužení brankáře v signalizované výhodě a dalo si vlastňáka? taky za nula?), proč tým takhle trestat.

Pokud jde o Paterovo vyztužení přesilovky, tak fajn a potlesk za odvahu, ale stejně mi to přijde jako zbytečný riziko. Jestli sám říká, že dvouminutovka 5:3 je gól z 80%, tak dvě minuty ve čtyřech proti třem by taky mělo většinou skončit gólem a není u toho potřeba riskovat, že v bráně skončí nějaký náhodný vyhození po špatný přihrávce.

+2/0
31.10.2016 17:11

Š89t19ě78p10á74n 81F63r12a87n73c12l 8984189104900

Zavedli to s tou novinkou 3 na 3. A v případě signalizované výhody se pravidlo neuplatňovalo, takže by přeci jen brali ten 1 bod.

0/0
31.10.2016 17:39

M29i91c64h83a18l 90T24u36r13e62k 9261880532519

Pamatuju si, jak byl kdysi na Nove v Kotli pan Hlinka a jeden z divaku mu polozil dotaz presne na tuto situaci. O tom, ze to sam jako trener zkousi nekde v nizsich soutezich a co si on o tom mysli. Pan Hlinka to presel mavnutim ruky a usmevem :-)

+1/0
31.10.2016 16:44

J60i10ř92í 93D35v47o89ř73á69k 5882472736576

Můžete mi prosím tohle trochu víc vysvětlit? Jako za jakýho stavu, nebo jak je to myšleno?

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod."

Š74t46ě58p92á20n 59F37r73a19n14c81l 8614109544320

Pokud zápas skončil v základní době remízou, zápas pokračoval prodloužením a případně i nájezdy. Tým, který v prodloužení nebo nájezdech vyhrál, získal 2 body, tým, který prohrál, jeden.

Pokud ale v prodloužení jeden tým odvolal brankáře a dostal gól, prohrál a "získal" 0 bodů - tj. přišel i o ten 1 bod, který by jinak dostal. Vítěz takového zápasu pak bral body 2, nikoli 3.

Celé to bylo dost nelogické a naštěstí se to pravidlo už zrušilo.

+1/0
31.10.2016 17:24

Š74t46ě43p43á63n 15F61r90a81n16c79l 8184229124180

Ještě doplním, že

- to platilo hned od začátku novinky "prodloužení 3 na 3", ale rychle to bylo zrušeno;

- pravidlo NEplatilo, pokud byl brankář odvolán při signalizované výhodě (po faulu).

0/0
31.10.2016 17:38

F12r74a71n18t97i33š40e53k 63M96í32č57e41k 1662610292

A platilo to pro všechny soutěže? Přiznám se, že o tom slyším poprvé ...

0/0
1.11.2016 10:21

J72a87n 26J31o47r57d25a21n 5761237559

"...bonusový bod zařídil ve dvojnásobné přesilovce..."

NEBYLA to dvojnasobna presilovka, ale presilovka a k tomu odvolany brankar.

Jak muze psat clanky o hokeji nekdo, kdo tomu nerozumi!?

+1/−4
31.10.2016 15:35

J75o85s40e51f 25S70t11r12á17s89k91ý 5552973444928

Pavel Patera trénuje Kladno? Super! Byl to můj oblibený hokejista. Přeju mu ať dotáhne ty svoje fígle co nejdál do budoucnosti ;-). R^

+13/0
31.10.2016 15:12

T79o46m41a56s 29C33e30n85e17k 6297944790703

Stejný fígl z budoucnosti použila včera v Brně Plzeň. Hráli 6 na 4 a ..... prohráli 8:5...

J53a39k80u41b 27M86a53r77k78v79a29r93t 9312553105322

a co teprve, kdyby to bylo 4 na jednoho :) :-P dva hráče jsem na ledě ještě neviděl....

+7/0
31.10.2016 16:19

K31a29r89e39l 57R57e40j61h71o30n 8793359567905

Dobře, dobře. Je to samo výhoda jamo prase. To jen "expert" Záruba bleje, že 4na3 je lepší než 5na3 :-D

0/−10
31.10.2016 14:54

J33i70ř87í 67J75u56ř36i86c77a 2928263751

Ne, on říká, že 4 na 3 je lepší než 5 na 4. A o tom snad polemizovat nemá význam, že?

+19/0
31.10.2016 15:02

J79a78k20u89b 55M18a66r10k33v86a95r10t 9172953985292

Ne, zrovna Záruba často opakuje, že 4na3 je lepší než 5na3, protože ten 5. hráč "neví co hrát" ;-D

0/0

V69á95c16l28a31v 87P55l58a15s 4627784531959

To o 4 na 3 lepší než 5 na 3 říkával Dusík , ale už tak před 5 lety

0/0
31.10.2016 20:15

S44t50a95n23i81s77l60a50v 81M74u71č68k56a 6661467735870

Záruba pravidelně říká, že 4na3 je lepší než 5na4...tu vaši "expertízu" by asi z pusy úmyslně nevypustil;-D

+8/0
31.10.2016 15:03

M60a79r56t17i27n 81V86a97l54o91s32e60k 7833914397222

Záruba i experti občas řeknou, že 4na3 je psychologicky lepší než 5na3 (může/musí).

Ale stejně je to podobná hláška jako Csaplárovo 2:0 po poločasu

+1/0
31.10.2016 15:48

J13a87k45u98b 86T35r28o48c77h 7877310444586

Nevím, jestli to řekl zrovna Záruba, ale několikrát jsem již slyšel od komentátorů, že 4na3 je lepší než 5na3. Prý je více místa na ledě a lépe se kombinuje. Vždy mi to připadalo jako dost velká pitomost.

+2/−1
31.10.2016 15:52

R74o30m19a84n 27T12y97č95k88a 3267688191247

naprostý souhlas, opakovaně jsem to v minulosti slyšel od některých komentátorů a taky si nemyslím, že v tomto případě mají pravdu.

0/0
31.10.2016 16:10

P36e84t37r 88T96a81f41t 9563527784109

Myslim, ze tuto otazku by mohla rozhresit statistika. Tedy jak moc jsou golove uspesne dane presilovky. Hokejv mladi hral (ted uz jen jako hobik), presto si nedovolim dany vyrok kritizovat, neb obe presilovky jsou hodne nebezpecne. Holt brani jen tri hraci.

0/0
31.10.2016 16:45

J74i10ř35í 61J18u38ř38i59c51a 2498793711

Víte, já hokej sledoval fakt hodně a vypustil jsem až poslední sezónu, ale toto jsem nikdy neslyšel.

0/0
31.10.2016 19:11

P23e75t66r 89N40ě25m23e71c 4765882712977

Lišák odvolal brankáře, fígl budoucnosti .... kdo ty nadpisy vymýšlí ?

L45u87k60á87š 18R66y74c56h23l24ý 5237406913107

jak už tu padlo párkrát už to zkoušel třinec, a např ve futsale je to běžná věc i při vyrovnaném skore i počtu hráčů na ploše. Redaktor zase jednou objevil Ameriku

+1/−2
31.10.2016 14:34

M40a39r16t33i84n 37M37o29t97y50č48k21a 6491467577294

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod. Od nové sezony však nic takového nehrozí."

Mohl by mi to někdo vysvětlit jak je to myšleno? Jakože gol do prázdny v prodloužení neplatí?

+2/0
31.10.2016 14:27

Š14i65m50o23n 94S37ý62k82o67r32a 3962502286948

Jako že kdyby Kladno odvolalo brankáře a dostalo gól (tudíž prohrálo v prodloužení), tak má 0 bodů místo 1. Aspoň tak to chápu já. Ale nevím, jestli vítězný tým má pak 2 nebo 3 body (spíš asi 2?)

K96a27r37e98l 92Z20a57c89e78k 7151129751337

Tým vítězů by měl dva, poražený nula. Ale byla to hloupost, už se od toho upustilo.

+5/0
31.10.2016 14:35

M65a62r40t85i10n 12V75a87l63o47s74e65k 7843294407612

Pokud se nemýlím, tak platilo, že pokud tým v prodloužení odvolal brankáře a dostal gól, tak dostal 0bodů (přišel o bod za remízu po 60 minutách).

A69l76e95s 68B25a21d28u71r57a 9626257860435

Jde o odvolani brankare za nerozhodneho stavu, ne kdyz tym prohrava.

0/−1
31.10.2016 14:52

M60i43c78h61a42l 17P90á26n37e15k 9360641335887

No tak v prodloužení je asi vždycky nerozhodný stav, ne? Trochu myslet!

+6/0
31.10.2016 16:20

B95á57r69a 44T74u27č58k28o86v51á 2164505736102

Ciste jazykove to znamena, ze si trener neodnese ze zapasu ani bod. To neznamena, ze si bod neodnese tym. A protoze se boduji tymy, nikoli treneri, jde o nesmysl neboli perlu novinare, ktery opet projevil jazykovou neznalost.

0/0
31.10.2016 15:01

P68a14v20e62l 59P18o82s36p35í18š18i26l 3931104423715

normalne ma porazeny z prodlouzeni 1 bod... ale v pripade, ze by se rozhodl pro hru v prodlouzeni bez brankare a dostal by gol do prazdny... tak by zadny bod nedostal.