Lišák Patera. Trenérský nováček použil odvážný fígl budoucnosti

Býval to famózní útočník a zdá se, že má v sobě i trenérské nadání. Pavel Patera má totiž odvahu zariskovat. V posledním kole první ligy sáhl k velmi netradičními kroku: když mělo jeho Kladno v prodloužení přesilovku, odvolal gólmana. Vyplatilo se, Rytíři z převahy dvou mužů v poli dali vítězný gól na 4:3 a jsou i díky tomu znovu první.

I76v62o 82Z75r48n77í49k 4617965774262

na tom hokeji jsem byl Kladno hrálo venku s Třebíčí ,ta přesilovka byla sehraná dobře -přihrávky na jeden dotek a nakonci prudká střela příklepem z mezikruží.Brankář byl v podstatě bez šance..

P70e85t28r 58K64l70e33i25n 4720400538275

hm, nic zvláštního. Kanadskej nároďák občas používal odvolání brankáře v půlce třetí třetiny za remízového stavu a při pěti proti pěti.

M79i64l46a33n 56Z61e36m70a33n 2117741179131

To bylo ale pitome pravidlo. Jeste bych pochopil, kdyby takto riskujici tym nakonec bral za odmenu vsechny 3 body. Ale aby bral jen 2 (souperi by ten 1 bod zustal) a pri inkasovane brance naopak nebral nic, to je uplne na hlavu. Kdo tohle vubec mohl schvalit.8-oRv

+12/−1
31.10.2016 18:46

A28l78e20š 76K89o76m26í57n46e98k 8767446356372

To pravidlo mělo zabránit tomu, aby si kluby nezkoušely odvolávat brankáře při nerozhodném výsledku v prodloužení a nekšeftovaly s body. Jednu sezónu málem takto jeden zápas posledního kola dopadl, ale nakonec tým, který by na úkor obou nepostoupil, v poslední chvíli získal bod, a tak k odvolání brankáře nebyl už důvod... A pokud si dobře pamatuji, tak za celou dobu, co se hraje prodloužení, tak nikdo hru bez brankáře nezkusil... Pokud ovšem Patera nevěděl o změně pravidel a zkusil odvolat brankáře v prodloužení (počítal tedy s tím, že můžou skončit bez bodů), tak by to nebylo o hrdinství nebo fíglu budoucnosti, ale jeho ignoranství... Že to nevědí fanoušci, je smutné... ale, že to neví trenér klubu... Podle mne to totiž moc dobře věděl a pak mu slouží ke cti, že to jako první zkusil...R^

0/0
1.11.2016 9:43

D59a55l72i27b83o88r 52J60a35n17d95a 1649926792982

to ja hned jak pridu domu, tak si lehnu na kanape a dam si presilovku pet na jednoho. pokazdy takova presilovka skonci vlastnakem

0/0
31.10.2016 18:45

R93a65d17i47m 79Z24e42h29e76r 3494130643311

Patera vždycky patřil k inteligentním hráčům, kteří na ledě používají mozek, takže jako trenér nám jistě připraví mnoho zajímavého. Držím palce!

+14/0
31.10.2016 18:05

P27e47t55r 22P36á98l21k77a 6373576330232

teda přiznám se, že dnes poprvé čtu o tom, že by se dřív dávalo 0 bodů při odvolání brankáře v prodloužení a obdrženém gólu. Absolutně mi nedává smysl (navíc co třeba v případě, kdy by mužstvo odvolalo v prodloužení brankáře v signalizované výhodě a dalo si vlastňáka? taky za nula?), proč tým takhle trestat.

Pokud jde o Paterovo vyztužení přesilovky, tak fajn a potlesk za odvahu, ale stejně mi to přijde jako zbytečný riziko. Jestli sám říká, že dvouminutovka 5:3 je gól z 80%, tak dvě minuty ve čtyřech proti třem by taky mělo většinou skončit gólem a není u toho potřeba riskovat, že v bráně skončí nějaký náhodný vyhození po špatný přihrávce.

+2/0
31.10.2016 17:11

Š27t67ě52p13á80n 34F82r45a58n52c42l 8694959544220

Zavedli to s tou novinkou 3 na 3. A v případě signalizované výhody se pravidlo neuplatňovalo, takže by přeci jen brali ten 1 bod.

0/0
31.10.2016 17:39

M27i35c95h77a80l 33T31u42r86e60k 9831370932689

Pamatuju si, jak byl kdysi na Nove v Kotli pan Hlinka a jeden z divaku mu polozil dotaz presne na tuto situaci. O tom, ze to sam jako trener zkousi nekde v nizsich soutezich a co si on o tom mysli. Pan Hlinka to presel mavnutim ruky a usmevem :-)

+1/0
31.10.2016 16:44

J31i65ř18í 83D33v61o56ř88á26k 5952242296296

Můžete mi prosím tohle trochu víc vysvětlit? Jako za jakýho stavu, nebo jak je to myšleno?

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod."

Š65t51ě95p96á88n 75F36r85a33n84c71l 8914649384180

Pokud zápas skončil v základní době remízou, zápas pokračoval prodloužením a případně i nájezdy. Tým, který v prodloužení nebo nájezdech vyhrál, získal 2 body, tým, který prohrál, jeden.

Pokud ale v prodloužení jeden tým odvolal brankáře a dostal gól, prohrál a "získal" 0 bodů - tj. přišel i o ten 1 bod, který by jinak dostal. Vítěz takového zápasu pak bral body 2, nikoli 3.

Celé to bylo dost nelogické a naštěstí se to pravidlo už zrušilo.

+1/0
31.10.2016 17:24

Š10t62ě61p14á57n 67F81r74a67n55c16l 8744789354380

Ještě doplním, že

- to platilo hned od začátku novinky "prodloužení 3 na 3", ale rychle to bylo zrušeno;

- pravidlo NEplatilo, pokud byl brankář odvolán při signalizované výhodě (po faulu).

0/0
31.10.2016 17:38

F41r43a65n31t32i74š98e27k 39M52í46č88e80k 1102530882

A platilo to pro všechny soutěže? Přiznám se, že o tom slyším poprvé ...

0/0
1.11.2016 10:21

J31a64n 43J40o26r89d84a48n 5661837759

"...bonusový bod zařídil ve dvojnásobné přesilovce..."

NEBYLA to dvojnasobna presilovka, ale presilovka a k tomu odvolany brankar.

Jak muze psat clanky o hokeji nekdo, kdo tomu nerozumi!?

+1/−4
31.10.2016 15:35

J37o50s81e11f 56S60t94r52á37s36k42ý 5152423104448

Pavel Patera trénuje Kladno? Super! Byl to můj oblibený hokejista. Přeju mu ať dotáhne ty svoje fígle co nejdál do budoucnosti ;-). R^

+13/0
31.10.2016 15:12

T31o61m21a77s 11C73e24n65e83k 6207454930223

Stejný fígl z budoucnosti použila včera v Brně Plzeň. Hráli 6 na 4 a ..... prohráli 8:5...

J66a44k38u68b 73M20a31r49k24v26a97r13t 9942603445622

a co teprve, kdyby to bylo 4 na jednoho :) :-P dva hráče jsem na ledě ještě neviděl....

+7/0
31.10.2016 16:19

K40a82r34e89l 75R65e95j57h90o58n 8603769717135

Dobře, dobře. Je to samo výhoda jamo prase. To jen "expert" Záruba bleje, že 4na3 je lepší než 5na3 :-D

0/−10
31.10.2016 14:54

J55i46ř52í 21J91u65ř11i22c93a 2238153481

Ne, on říká, že 4 na 3 je lepší než 5 na 4. A o tom snad polemizovat nemá význam, že?

+19/0
31.10.2016 15:02

J67a84k25u80b 12M39a75r12k51v28a53r29t 9112103475802

Ne, zrovna Záruba často opakuje, že 4na3 je lepší než 5na3, protože ten 5. hráč "neví co hrát" ;-D

0/0

V76á25c59l53a77v 21P70l61a60s 4827674781619

To o 4 na 3 lepší než 5 na 3 říkával Dusík , ale už tak před 5 lety

0/0
31.10.2016 20:15

S27t87a21n84i37s97l20a42v 20M55u30č11k68a 6601367915320

Záruba pravidelně říká, že 4na3 je lepší než 5na4...tu vaši "expertízu" by asi z pusy úmyslně nevypustil;-D

+8/0
31.10.2016 15:03

M20a91r27t30i44n 78V63a60l69o55s24e62k 7293284717962

Záruba i experti občas řeknou, že 4na3 je psychologicky lepší než 5na3 (může/musí).

Ale stejně je to podobná hláška jako Csaplárovo 2:0 po poločasu

+1/0
31.10.2016 15:48

J50a34k39u41b 44T72r12o37c48h 7667680384526

Nevím, jestli to řekl zrovna Záruba, ale několikrát jsem již slyšel od komentátorů, že 4na3 je lepší než 5na3. Prý je více místa na ledě a lépe se kombinuje. Vždy mi to připadalo jako dost velká pitomost.

+2/−1
31.10.2016 15:52

R18o60m43a68n 37T72y75č60k40a 3827198571337

naprostý souhlas, opakovaně jsem to v minulosti slyšel od některých komentátorů a taky si nemyslím, že v tomto případě mají pravdu.

0/0
31.10.2016 16:10

P67e52t95r 78T89a37f58t 9133277364969

Myslim, ze tuto otazku by mohla rozhresit statistika. Tedy jak moc jsou golove uspesne dane presilovky. Hokejv mladi hral (ted uz jen jako hobik), presto si nedovolim dany vyrok kritizovat, neb obe presilovky jsou hodne nebezpecne. Holt brani jen tri hraci.

0/0
31.10.2016 16:45

J60i87ř47í 89J89u81ř76i20c34a 2178613931

Víte, já hokej sledoval fakt hodně a vypustil jsem až poslední sezónu, ale toto jsem nikdy neslyšel.

0/0
31.10.2016 19:11

P80e93t91r 55N94ě46m20e50c 4305822202157

Lišák odvolal brankáře, fígl budoucnosti .... kdo ty nadpisy vymýšlí ?

L85u69k58á15š 97R33y25c15h58l24ý 5847976813627

jak už tu padlo párkrát už to zkoušel třinec, a např ve futsale je to běžná věc i při vyrovnaném skore i počtu hráčů na ploše. Redaktor zase jednou objevil Ameriku

+1/−2
31.10.2016 14:34

M66a17r84t75i76n 76M42o40t58y22č10k78a 6531677707684

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod. Od nové sezony však nic takového nehrozí."

Mohl by mi to někdo vysvětlit jak je to myšleno? Jakože gol do prázdny v prodloužení neplatí?

+2/0
31.10.2016 14:27

Š44i84m52o29n 19S75ý61k45o32r59a 3932982106268

Jako že kdyby Kladno odvolalo brankáře a dostalo gól (tudíž prohrálo v prodloužení), tak má 0 bodů místo 1. Aspoň tak to chápu já. Ale nevím, jestli vítězný tým má pak 2 nebo 3 body (spíš asi 2?)

K28a78r57e44l 88Z79a98c55e61k 7521909551487

Tým vítězů by měl dva, poražený nula. Ale byla to hloupost, už se od toho upustilo.

+5/0
31.10.2016 14:35

M52a26r82t42i39n 42V38a31l30o36s84e86k 7293724537802

Pokud se nemýlím, tak platilo, že pokud tým v prodloužení odvolal brankáře a dostal gól, tak dostal 0bodů (přišel o bod za remízu po 60 minutách).

A32l96e73s 90B37a11d27u24r88a 9596247770175

Jde o odvolani brankare za nerozhodneho stavu, ne kdyz tym prohrava.

0/−1
31.10.2016 14:52

M82i97c52h71a56l 69P16á54n74e34k 9870351405177

No tak v prodloužení je asi vždycky nerozhodný stav, ne? Trochu myslet!

+6/0
31.10.2016 16:20

B49á45r45a 77T28u96č53k98o32v61á 2934595286552

Ciste jazykove to znamena, ze si trener neodnese ze zapasu ani bod. To neznamena, ze si bod neodnese tym. A protoze se boduji tymy, nikoli treneri, jde o nesmysl neboli perlu novinare, ktery opet projevil jazykovou neznalost.

0/0
31.10.2016 15:01

P39a90v76e49l 85P17o57s14p37í74š17i51l 3381394573725

normalne ma porazeny z prodlouzeni 1 bod... ale v pripade, ze by se rozhodl pro hru v prodlouzeni bez brankare a dostal by gol do prazdny... tak by zadny bod nedostal.