Lišák Patera. Trenérský nováček použil odvážný fígl budoucnosti

Býval to famózní útočník a zdá se, že má v sobě i trenérské nadání. Pavel Patera má totiž odvahu zariskovat. V posledním kole první ligy sáhl k velmi netradičními kroku: když mělo jeho Kladno v prodloužení přesilovku, odvolal gólmana. Vyplatilo se, Rytíři z převahy dvou mužů v poli dali vítězný gól na 4:3 a jsou i díky tomu znovu první.

I98v21o 14Z95r68n97í72k 4507975914372

na tom hokeji jsem byl Kladno hrálo venku s Třebíčí ,ta přesilovka byla sehraná dobře -přihrávky na jeden dotek a nakonci prudká střela příklepem z mezikruží.Brankář byl v podstatě bez šance..

P31e89t27r 56K47l40e40i20n 4790420718435

hm, nic zvláštního. Kanadskej nároďák občas používal odvolání brankáře v půlce třetí třetiny za remízového stavu a při pěti proti pěti.

M53i72l20a23n 24Z20e93m17a91n 2847921879651

To bylo ale pitome pravidlo. Jeste bych pochopil, kdyby takto riskujici tym nakonec bral za odmenu vsechny 3 body. Ale aby bral jen 2 (souperi by ten 1 bod zustal) a pri inkasovane brance naopak nebral nic, to je uplne na hlavu. Kdo tohle vubec mohl schvalit.8-oRv

+12/−1
31.10.2016 18:46

A22l63e80š 96K14o26m64í18n33e89k 8787746156812

To pravidlo mělo zabránit tomu, aby si kluby nezkoušely odvolávat brankáře při nerozhodném výsledku v prodloužení a nekšeftovaly s body. Jednu sezónu málem takto jeden zápas posledního kola dopadl, ale nakonec tým, který by na úkor obou nepostoupil, v poslední chvíli získal bod, a tak k odvolání brankáře nebyl už důvod... A pokud si dobře pamatuji, tak za celou dobu, co se hraje prodloužení, tak nikdo hru bez brankáře nezkusil... Pokud ovšem Patera nevěděl o změně pravidel a zkusil odvolat brankáře v prodloužení (počítal tedy s tím, že můžou skončit bez bodů), tak by to nebylo o hrdinství nebo fíglu budoucnosti, ale jeho ignoranství... Že to nevědí fanoušci, je smutné... ale, že to neví trenér klubu... Podle mne to totiž moc dobře věděl a pak mu slouží ke cti, že to jako první zkusil...R^

0/0
1.11.2016 9:43

D77a71l25i97b48o35r 25J86a46n68d29a 1579326352402

to ja hned jak pridu domu, tak si lehnu na kanape a dam si presilovku pet na jednoho. pokazdy takova presilovka skonci vlastnakem

0/0
31.10.2016 18:45

R80a58d17i60m 48Z85e68h77e76r 3244900563161

Patera vždycky patřil k inteligentním hráčům, kteří na ledě používají mozek, takže jako trenér nám jistě připraví mnoho zajímavého. Držím palce!

+14/0
31.10.2016 18:05

P29e81t40r 47P19á38l25k45a 6753866540622

teda přiznám se, že dnes poprvé čtu o tom, že by se dřív dávalo 0 bodů při odvolání brankáře v prodloužení a obdrženém gólu. Absolutně mi nedává smysl (navíc co třeba v případě, kdy by mužstvo odvolalo v prodloužení brankáře v signalizované výhodě a dalo si vlastňáka? taky za nula?), proč tým takhle trestat.

Pokud jde o Paterovo vyztužení přesilovky, tak fajn a potlesk za odvahu, ale stejně mi to přijde jako zbytečný riziko. Jestli sám říká, že dvouminutovka 5:3 je gól z 80%, tak dvě minuty ve čtyřech proti třem by taky mělo většinou skončit gólem a není u toho potřeba riskovat, že v bráně skončí nějaký náhodný vyhození po špatný přihrávce.

+2/0
31.10.2016 17:11

Š49t35ě27p22á76n 56F93r38a77n52c40l 8714239654940

Zavedli to s tou novinkou 3 na 3. A v případě signalizované výhody se pravidlo neuplatňovalo, takže by přeci jen brali ten 1 bod.

0/0
31.10.2016 17:39

M18i93c48h83a56l 77T19u66r63e37k 9801470922209

Pamatuju si, jak byl kdysi na Nove v Kotli pan Hlinka a jeden z divaku mu polozil dotaz presne na tuto situaci. O tom, ze to sam jako trener zkousi nekde v nizsich soutezich a co si on o tom mysli. Pan Hlinka to presel mavnutim ruky a usmevem :-)

+1/0
31.10.2016 16:44

J94i14ř71í 62D97v97o60ř51á64k 5982662956276

Můžete mi prosím tohle trochu víc vysvětlit? Jako za jakýho stavu, nebo jak je to myšleno?

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod."

Š62t84ě94p19á10n 28F81r48a68n18c24l 8664449664380

Pokud zápas skončil v základní době remízou, zápas pokračoval prodloužením a případně i nájezdy. Tým, který v prodloužení nebo nájezdech vyhrál, získal 2 body, tým, který prohrál, jeden.

Pokud ale v prodloužení jeden tým odvolal brankáře a dostal gól, prohrál a "získal" 0 bodů - tj. přišel i o ten 1 bod, který by jinak dostal. Vítěz takového zápasu pak bral body 2, nikoli 3.

Celé to bylo dost nelogické a naštěstí se to pravidlo už zrušilo.

+1/0
31.10.2016 17:24

Š48t26ě60p59á79n 89F22r67a56n93c59l 8134539764680

Ještě doplním, že

- to platilo hned od začátku novinky "prodloužení 3 na 3", ale rychle to bylo zrušeno;

- pravidlo NEplatilo, pokud byl brankář odvolán při signalizované výhodě (po faulu).

0/0
31.10.2016 17:38

F64r23a66n91t87i79š14e57k 94M98í55č38e81k 1602190852

A platilo to pro všechny soutěže? Přiznám se, že o tom slyším poprvé ...

0/0
1.11.2016 10:21

J97a49n 22J87o85r46d34a59n 5761507269

"...bonusový bod zařídil ve dvojnásobné přesilovce..."

NEBYLA to dvojnasobna presilovka, ale presilovka a k tomu odvolany brankar.

Jak muze psat clanky o hokeji nekdo, kdo tomu nerozumi!?

+1/−4
31.10.2016 15:35

J48o24s50e24f 37S70t98r52á11s98k51ý 5772583444678

Pavel Patera trénuje Kladno? Super! Byl to můj oblibený hokejista. Přeju mu ať dotáhne ty svoje fígle co nejdál do budoucnosti ;-). R^

+13/0
31.10.2016 15:12

T64o59m33a61s 39C17e46n18e61k 6637414880813

Stejný fígl z budoucnosti použila včera v Brně Plzeň. Hráli 6 na 4 a ..... prohráli 8:5...

J17a85k55u70b 63M52a28r80k73v35a25r20t 9182113165872

a co teprve, kdyby to bylo 4 na jednoho :) :-P dva hráče jsem na ledě ještě neviděl....

+7/0
31.10.2016 16:19

K59a94r80e27l 34R23e91j36h39o93n 8783349197745

Dobře, dobře. Je to samo výhoda jamo prase. To jen "expert" Záruba bleje, že 4na3 je lepší než 5na3 :-D

0/−10
31.10.2016 14:54

J15i93ř57í 10J38u32ř16i91c76a 2458633461

Ne, on říká, že 4 na 3 je lepší než 5 na 4. A o tom snad polemizovat nemá význam, že?

+19/0
31.10.2016 15:02

J23a80k98u37b 54M62a36r66k34v32a84r64t 9822933925282

Ne, zrovna Záruba často opakuje, že 4na3 je lepší než 5na3, protože ten 5. hráč "neví co hrát" ;-D

0/0

V41á68c72l93a71v 98P30l31a61s 4187724831809

To o 4 na 3 lepší než 5 na 3 říkával Dusík , ale už tak před 5 lety

0/0
31.10.2016 20:15

S67t28a45n63i86s98l21a37v 11M49u25č96k52a 6501817185920

Záruba pravidelně říká, že 4na3 je lepší než 5na4...tu vaši "expertízu" by asi z pusy úmyslně nevypustil;-D

+8/0
31.10.2016 15:03

M27a43r39t86i60n 18V71a69l74o24s59e77k 7753454897522

Záruba i experti občas řeknou, že 4na3 je psychologicky lepší než 5na3 (může/musí).

Ale stejně je to podobná hláška jako Csaplárovo 2:0 po poločasu

+1/0
31.10.2016 15:48

J84a66k14u49b 11T94r94o80c90h 7397280574956

Nevím, jestli to řekl zrovna Záruba, ale několikrát jsem již slyšel od komentátorů, že 4na3 je lepší než 5na3. Prý je více místa na ledě a lépe se kombinuje. Vždy mi to připadalo jako dost velká pitomost.

+2/−1
31.10.2016 15:52

R28o58m47a22n 68T90y38č54k92a 3177198721927

naprostý souhlas, opakovaně jsem to v minulosti slyšel od některých komentátorů a taky si nemyslím, že v tomto případě mají pravdu.

0/0
31.10.2016 16:10

P22e83t60r 59T35a13f35t 9533677834779

Myslim, ze tuto otazku by mohla rozhresit statistika. Tedy jak moc jsou golove uspesne dane presilovky. Hokejv mladi hral (ted uz jen jako hobik), presto si nedovolim dany vyrok kritizovat, neb obe presilovky jsou hodne nebezpecne. Holt brani jen tri hraci.

0/0
31.10.2016 16:45

J67i90ř32í 48J57u95ř30i88c24a 2728553651

Víte, já hokej sledoval fakt hodně a vypustil jsem až poslední sezónu, ale toto jsem nikdy neslyšel.

0/0
31.10.2016 19:11

P21e64t16r 54N60ě97m90e58c 4945762172817

Lišák odvolal brankáře, fígl budoucnosti .... kdo ty nadpisy vymýšlí ?

L89u95k96á85š 29R57y30c66h28l48ý 5937296573737

jak už tu padlo párkrát už to zkoušel třinec, a např ve futsale je to běžná věc i při vyrovnaném skore i počtu hráčů na ploše. Redaktor zase jednou objevil Ameriku

+1/−2
31.10.2016 14:34

M54a75r34t82i90n 83M49o38t37y64č26k73a 6911307937904

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod. Od nové sezony však nic takového nehrozí."

Mohl by mi to někdo vysvětlit jak je to myšleno? Jakože gol do prázdny v prodloužení neplatí?

+2/0
31.10.2016 14:27

Š51i20m38o85n 70S11ý93k72o74r29a 3862252916808

Jako že kdyby Kladno odvolalo brankáře a dostalo gól (tudíž prohrálo v prodloužení), tak má 0 bodů místo 1. Aspoň tak to chápu já. Ale nevím, jestli vítězný tým má pak 2 nebo 3 body (spíš asi 2?)

K55a65r98e71l 36Z96a82c89e71k 7121529811607

Tým vítězů by měl dva, poražený nula. Ale byla to hloupost, už se od toho upustilo.

+5/0
31.10.2016 14:35

M17a70r96t34i46n 55V28a41l16o43s33e19k 7503634577442

Pokud se nemýlím, tak platilo, že pokud tým v prodloužení odvolal brankáře a dostal gól, tak dostal 0bodů (přišel o bod za remízu po 60 minutách).

A93l94e55s 53B12a88d78u90r95a 9926247220235

Jde o odvolani brankare za nerozhodneho stavu, ne kdyz tym prohrava.

0/−1
31.10.2016 14:52

M38i49c32h75a62l 85P42á35n55e13k 9910201295587

No tak v prodloužení je asi vždycky nerozhodný stav, ne? Trochu myslet!

+6/0
31.10.2016 16:20

B88á17r20a 81T80u71č63k46o21v86á 2784165616832

Ciste jazykove to znamena, ze si trener neodnese ze zapasu ani bod. To neznamena, ze si bod neodnese tym. A protoze se boduji tymy, nikoli treneri, jde o nesmysl neboli perlu novinare, ktery opet projevil jazykovou neznalost.

0/0
31.10.2016 15:01

P65a48v73e94l 29P48o73s78p40í20š88i78l 3501384483905

normalne ma porazeny z prodlouzeni 1 bod... ale v pripade, ze by se rozhodl pro hru v prodlouzeni bez brankare a dostal by gol do prazdny... tak by zadny bod nedostal.