Lišák Patera. Trenérský nováček použil odvážný fígl budoucnosti

Býval to famózní útočník a zdá se, že má v sobě i trenérské nadání. Pavel Patera má totiž odvahu zariskovat. V posledním kole první ligy sáhl k velmi netradičními kroku: když mělo jeho Kladno v prodloužení přesilovku, odvolal gólmana. Vyplatilo se, Rytíři z převahy dvou mužů v poli dali vítězný gól na 4:3 a jsou i díky tomu znovu první.

I32v92o 49Z74r68n39í34k 4507435534842

na tom hokeji jsem byl Kladno hrálo venku s Třebíčí ,ta přesilovka byla sehraná dobře -přihrávky na jeden dotek a nakonci prudká střela příklepem z mezikruží.Brankář byl v podstatě bez šance..

P51e22t17r 91K50l65e30i73n 4330750618255

hm, nic zvláštního. Kanadskej nároďák občas používal odvolání brankáře v půlce třetí třetiny za remízového stavu a při pěti proti pěti.

M23i96l17a40n 55Z50e71m50a66n 2497331409411

To bylo ale pitome pravidlo. Jeste bych pochopil, kdyby takto riskujici tym nakonec bral za odmenu vsechny 3 body. Ale aby bral jen 2 (souperi by ten 1 bod zustal) a pri inkasovane brance naopak nebral nic, to je uplne na hlavu. Kdo tohle vubec mohl schvalit.8-oRv

+12/−1
31.10.2016 18:46

A81l62e33š 25K68o33m41í73n73e94k 8597776706532

To pravidlo mělo zabránit tomu, aby si kluby nezkoušely odvolávat brankáře při nerozhodném výsledku v prodloužení a nekšeftovaly s body. Jednu sezónu málem takto jeden zápas posledního kola dopadl, ale nakonec tým, který by na úkor obou nepostoupil, v poslední chvíli získal bod, a tak k odvolání brankáře nebyl už důvod... A pokud si dobře pamatuji, tak za celou dobu, co se hraje prodloužení, tak nikdo hru bez brankáře nezkusil... Pokud ovšem Patera nevěděl o změně pravidel a zkusil odvolat brankáře v prodloužení (počítal tedy s tím, že můžou skončit bez bodů), tak by to nebylo o hrdinství nebo fíglu budoucnosti, ale jeho ignoranství... Že to nevědí fanoušci, je smutné... ale, že to neví trenér klubu... Podle mne to totiž moc dobře věděl a pak mu slouží ke cti, že to jako první zkusil...R^

0/0
1.11.2016 9:43

D21a67l13i64b66o27r 21J52a59n36d68a 1309686222102

to ja hned jak pridu domu, tak si lehnu na kanape a dam si presilovku pet na jednoho. pokazdy takova presilovka skonci vlastnakem

0/0
31.10.2016 18:45

R10a37d95i72m 66Z48e11h55e28r 3204630303461

Patera vždycky patřil k inteligentním hráčům, kteří na ledě používají mozek, takže jako trenér nám jistě připraví mnoho zajímavého. Držím palce!

+14/0
31.10.2016 18:05

P49e32t21r 79P77á79l28k38a 6983466670722

teda přiznám se, že dnes poprvé čtu o tom, že by se dřív dávalo 0 bodů při odvolání brankáře v prodloužení a obdrženém gólu. Absolutně mi nedává smysl (navíc co třeba v případě, kdy by mužstvo odvolalo v prodloužení brankáře v signalizované výhodě a dalo si vlastňáka? taky za nula?), proč tým takhle trestat.

Pokud jde o Paterovo vyztužení přesilovky, tak fajn a potlesk za odvahu, ale stejně mi to přijde jako zbytečný riziko. Jestli sám říká, že dvouminutovka 5:3 je gól z 80%, tak dvě minuty ve čtyřech proti třem by taky mělo většinou skončit gólem a není u toho potřeba riskovat, že v bráně skončí nějaký náhodný vyhození po špatný přihrávce.

+2/0
31.10.2016 17:11

Š24t70ě20p72á87n 98F13r71a61n73c94l 8324809964850

Zavedli to s tou novinkou 3 na 3. A v případě signalizované výhody se pravidlo neuplatňovalo, takže by přeci jen brali ten 1 bod.

0/0
31.10.2016 17:39

M65i57c46h56a62l 90T16u19r13e56k 9491900412809

Pamatuju si, jak byl kdysi na Nove v Kotli pan Hlinka a jeden z divaku mu polozil dotaz presne na tuto situaci. O tom, ze to sam jako trener zkousi nekde v nizsich soutezich a co si on o tom mysli. Pan Hlinka to presel mavnutim ruky a usmevem :-)

+1/0
31.10.2016 16:44

J70i37ř59í 15D93v34o40ř44á54k 5312642276736

Můžete mi prosím tohle trochu víc vysvětlit? Jako za jakýho stavu, nebo jak je to myšleno?

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod."

Š62t83ě52p62á79n 29F92r33a93n31c90l 8914479354220

Pokud zápas skončil v základní době remízou, zápas pokračoval prodloužením a případně i nájezdy. Tým, který v prodloužení nebo nájezdech vyhrál, získal 2 body, tým, který prohrál, jeden.

Pokud ale v prodloužení jeden tým odvolal brankáře a dostal gól, prohrál a "získal" 0 bodů - tj. přišel i o ten 1 bod, který by jinak dostal. Vítěz takového zápasu pak bral body 2, nikoli 3.

Celé to bylo dost nelogické a naštěstí se to pravidlo už zrušilo.

+1/0
31.10.2016 17:24

Š90t34ě97p73á41n 31F54r40a91n93c58l 8474149944700

Ještě doplním, že

- to platilo hned od začátku novinky "prodloužení 3 na 3", ale rychle to bylo zrušeno;

- pravidlo NEplatilo, pokud byl brankář odvolán při signalizované výhodě (po faulu).

0/0
31.10.2016 17:38

F83r76a72n60t41i91š47e22k 63M93í68č64e91k 1622740902

A platilo to pro všechny soutěže? Přiznám se, že o tom slyším poprvé ...

0/0
1.11.2016 10:21

J50a28n 16J75o39r91d62a15n 5711417389

"...bonusový bod zařídil ve dvojnásobné přesilovce..."

NEBYLA to dvojnasobna presilovka, ale presilovka a k tomu odvolany brankar.

Jak muze psat clanky o hokeji nekdo, kdo tomu nerozumi!?

+1/−4
31.10.2016 15:35

J21o70s85e69f 55S29t98r59á16s24k73ý 5732793984858

Pavel Patera trénuje Kladno? Super! Byl to můj oblibený hokejista. Přeju mu ať dotáhne ty svoje fígle co nejdál do budoucnosti ;-). R^

+13/0
31.10.2016 15:12

T85o19m47a62s 89C47e38n28e67k 6957854870933

Stejný fígl z budoucnosti použila včera v Brně Plzeň. Hráli 6 na 4 a ..... prohráli 8:5...

J25a83k35u53b 42M94a40r15k76v95a33r77t 9482723425672

a co teprve, kdyby to bylo 4 na jednoho :) :-P dva hráče jsem na ledě ještě neviděl....

+7/0
31.10.2016 16:19

K11a58r43e20l 64R61e39j63h28o21n 8483779847265

Dobře, dobře. Je to samo výhoda jamo prase. To jen "expert" Záruba bleje, že 4na3 je lepší než 5na3 :-D

0/−10
31.10.2016 14:54

J40i63ř79í 74J73u13ř82i69c41a 2558973241

Ne, on říká, že 4 na 3 je lepší než 5 na 4. A o tom snad polemizovat nemá význam, že?

+19/0
31.10.2016 15:02

J78a42k58u45b 81M69a36r60k49v95a59r39t 9532593325952

Ne, zrovna Záruba často opakuje, že 4na3 je lepší než 5na3, protože ten 5. hráč "neví co hrát" ;-D

0/0

V89á23c83l90a37v 90P78l92a24s 4687974671639

To o 4 na 3 lepší než 5 na 3 říkával Dusík , ale už tak před 5 lety

0/0
31.10.2016 20:15

S28t88a11n64i65s47l59a30v 68M74u66č17k58a 6651897665290

Záruba pravidelně říká, že 4na3 je lepší než 5na4...tu vaši "expertízu" by asi z pusy úmyslně nevypustil;-D

+8/0
31.10.2016 15:03

M45a30r52t59i73n 50V41a24l32o51s50e79k 7513664117382

Záruba i experti občas řeknou, že 4na3 je psychologicky lepší než 5na3 (může/musí).

Ale stejně je to podobná hláška jako Csaplárovo 2:0 po poločasu

+1/0
31.10.2016 15:48

J91a84k77u70b 37T88r93o84c45h 7687530184346

Nevím, jestli to řekl zrovna Záruba, ale několikrát jsem již slyšel od komentátorů, že 4na3 je lepší než 5na3. Prý je více místa na ledě a lépe se kombinuje. Vždy mi to připadalo jako dost velká pitomost.

+2/−1
31.10.2016 15:52

R29o42m23a13n 56T48y61č47k21a 3677248601327

naprostý souhlas, opakovaně jsem to v minulosti slyšel od některých komentátorů a taky si nemyslím, že v tomto případě mají pravdu.

0/0
31.10.2016 16:10

P24e17t78r 88T33a98f16t 9293727154889

Myslim, ze tuto otazku by mohla rozhresit statistika. Tedy jak moc jsou golove uspesne dane presilovky. Hokejv mladi hral (ted uz jen jako hobik), presto si nedovolim dany vyrok kritizovat, neb obe presilovky jsou hodne nebezpecne. Holt brani jen tri hraci.

0/0
31.10.2016 16:45

J57i18ř40í 58J73u37ř80i86c15a 2968323181

Víte, já hokej sledoval fakt hodně a vypustil jsem až poslední sezónu, ale toto jsem nikdy neslyšel.

0/0
31.10.2016 19:11

P65e47t20r 61N75ě53m72e19c 4555762652517

Lišák odvolal brankáře, fígl budoucnosti .... kdo ty nadpisy vymýšlí ?

L16u62k92á86š 78R44y46c27h83l70ý 5337846873547

jak už tu padlo párkrát už to zkoušel třinec, a např ve futsale je to běžná věc i při vyrovnaném skore i počtu hráčů na ploše. Redaktor zase jednou objevil Ameriku

+1/−2
31.10.2016 14:34

M53a28r41t78i12n 40M74o16t13y97č91k32a 6301707207944

"Dosud totiž platilo, že pokud takto trenér zariskuje a jeho tým inkasuje gól do prázdné branky, neodnese si ze zápasu ani bod. Od nové sezony však nic takového nehrozí."

Mohl by mi to někdo vysvětlit jak je to myšleno? Jakože gol do prázdny v prodloužení neplatí?

+2/0
31.10.2016 14:27

Š25i50m51o71n 31S46ý20k26o68r97a 3302152526538

Jako že kdyby Kladno odvolalo brankáře a dostalo gól (tudíž prohrálo v prodloužení), tak má 0 bodů místo 1. Aspoň tak to chápu já. Ale nevím, jestli vítězný tým má pak 2 nebo 3 body (spíš asi 2?)

K85a22r25e55l 73Z75a17c44e46k 7811319811317

Tým vítězů by měl dva, poražený nula. Ale byla to hloupost, už se od toho upustilo.

+5/0
31.10.2016 14:35

M61a42r42t53i10n 60V54a72l90o31s33e52k 7353934837622

Pokud se nemýlím, tak platilo, že pokud tým v prodloužení odvolal brankáře a dostal gól, tak dostal 0bodů (přišel o bod za remízu po 60 minutách).

A32l63e10s 84B47a48d44u36r54a 9796877550385

Jde o odvolani brankare za nerozhodneho stavu, ne kdyz tym prohrava.

0/−1
31.10.2016 14:52

M43i23c31h93a32l 30P49á23n60e82k 9980221765677

No tak v prodloužení je asi vždycky nerozhodný stav, ne? Trochu myslet!

+6/0
31.10.2016 16:20

B35á62r31a 44T20u63č73k30o67v66á 2324675866542

Ciste jazykove to znamena, ze si trener neodnese ze zapasu ani bod. To neznamena, ze si bod neodnese tym. A protoze se boduji tymy, nikoli treneri, jde o nesmysl neboli perlu novinare, ktery opet projevil jazykovou neznalost.

0/0
31.10.2016 15:01

P49a35v38e38l 26P17o97s46p97í86š94i73l 3581114193135

normalne ma porazeny z prodlouzeni 1 bod... ale v pripade, ze by se rozhodl pro hru v prodlouzeni bez brankare a dostal by gol do prazdny... tak by zadny bod nedostal.